Dnes Pondělí - polojasno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V květnu na pražských silnicích zemřeli dva lidé, meziročně o jednoho méně
Nehoda dvou kamionů na Pražském okruhu. Foto: Policie ČR

V květnu na pražských silnicích zemřeli dva lidé, meziročně o jednoho méně

V květnu zemřeli při dopravních nehodách v Praze dva lidé, o jednoho méně než ve stejném období loni. Od začátku roku si nehody v hlavním městě vyžádaly deset životů. Vyplývá to z průběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.

První květnovou tragickou nehodu vyšetřovali policisté v hlavním městě v pondělí 13. května, kdy do sebe na Pražském okruhu u sjezdu na dálnici D11 narazila dvě nákladní auta.

Druhá nehoda se stala v pátek 31. května na křižovatce ulic Ústecká a K Ládví. Řidič nákladního auta s přívěsem zřejmě při odbočování přehlédl cyklistu, který po střetu zemřel.

Celkem se během května v Praze stalo 999 nehod, což je o 228 méně než loni. Při nehodách bylo 14 lidí těžce zraněno, 185 lehce. Celková škoda byla vyčíslena na 113,96 milionu korun, což je pod ročním průměrem.

Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou bylo nedání přednosti.


Autor: ČTK

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru