dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Pražská doprava

V Kunratickém lese bude opravena lesní cesta

Smlouvu na rekonstrukci lesní cesty „Pražská" v Kunratickém lese schválila městská rada. Dodavatelem bude společnost Lesopol, jejíž nabídka s cenou 4 498 579,56 Kč bez DPH a termínem realizace 21 dní byla vyhodnocena ve výběrovém řízení jako nejvýhodnější. 

Jde o asfaltovou cestu, která je páteřní obslužnou trasou pro správu a hospodaření v Kunratickém lese. Vede zde také nově značená trasa pro vozíčkáře, kteří ji zejména v její rovinaté části hojně využívají.

Návrh rekonstrukce cesty Pražská podle projektové dokumentace předpokládá využití stávajících asfaltových vrstev, které budou na místě zrecyklovány tzv. „studenou metodou“ – asfaltové vrstvy se rozdrtí na optimální zrnitost, která se využije jako podkladová vrstva. Rekonstrukce zahrnuje také zpevnění krajnic štěrkopískem nebo kamenivem a čištění a prohloubení příkopů.

Stromy v okolí cesty (cca 50 stromů) budou během prací chráněny bedněním. 


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru