Dnes Pátek - skorojasno 8°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 8°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
V kufru auta převážel kilogram a půl marihuany
Vážení zajištěné marihuany. Foto: Policie ČR

V kufru auta převážel kilogram a půl marihuany

Policisté na konci minulého pracovního týdne v průběhu běžné silniční kontroly nalezli v kufru osobního auta bezmála kilogram a půl marihuany ukryté v tašce. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Policisté v rámci běžného výkonu služby zastavili v pátek 20. srpna odpoledne ve Vysočanech škodovku i se tříčlennou osádkou a provedli jejich kontrolu.

Ta neodhalila žádný nedostatek, za který by hrozil postih, a nic nenasvědčovalo tomu, že je něco v nepořádku. Komunikativní řidič s policisty spolupracoval, ochotně předložil občanský i řidičský průkaz, ukázal obsah příručního zavazadla a dobrovolně se chtěl podrobit testu na drogy i zkoušce na alkohol.

„Ani ostatní nezůstali pozadu a s hlídkou ochotně spolupracovali. Jejich bezbřehá aktivita však skončila ve chvíli, kdy přišla na řadu kontrola zavazadlového prostoru. Ten jako by nebyl a chvíli trvalo, než ho muž z osádky otevřel a ukázal obsah cestovní tašky uvnitř,“ uvedl Rybanský.

Záhy se ukázalo, proč dělal mladík takové cavyky. Skrývala totiž tři pytle sušiny a všem bylo jasné, oč se jedná. Chvíli poté, již řidič se spolujezdcem putovali na policejní služebnu k podání vysvětlení.

„Ten třetí, coby majitel tašky, skončil v poutech pro podezření ze spáchání trestného činu výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,“ dodal Rybanský.

Následná expertiza marihuanu o hmotnosti bezmála kilogramu a půl potvrdila.


Autor: red

U požáru bytu v Praze 2 zasahovali hasiči, hořelo v nejvyšším patře

Dnes v 10:31

Hasiči z centrální a strašnické stanice zasahovali ve čtvrtek 30. března od 13:56 hodin ve Slezské ulici v Praze 2 u požáru bytu v nejvyšším patře obytného domu.

Na Smíchově srazil vlak muže, vyprostili ho hasiči

29. března 2023 v 11:32

Jednotka pražských profesionálních hasičů a jednotka hasičů Správy železnice zasahovaly v pondělí 27. března po 19 hodině na železničním viaduktu v Nádražní ulici v Praze 5 u střetu muže s vlakem.

Hasiči vyprostili řidiče po střetu auta s tramvají v Praze 9

27. března 2023 ve 14:49

Profesionální hasiči ze stanice Satalice a pražského dopravního podniku zasahovali v Poděbradské ulici v Praze 9. Střetlo se tam osobní auto s tramvají.

Požár bytu v Praze 3 způsobila pravděpodobně technická závada

27. března 2023 ve 12:51

Hasiči zasahovali v neděli 26. března od 18:15 hodin v Lucemburské ulici v Praze 3. Požár vybavení pokoje zlikvidovali za několik minut, následovalo odvětrání bytu i domu.

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Další články
Nahoru