Dnes Sobota - polojasno 10°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V kufru auta převážel kilogram a půl marihuany
Vážení zajištěné marihuany. Foto: Policie ČR

V kufru auta převážel kilogram a půl marihuany

Policisté na konci minulého pracovního týdne v průběhu běžné silniční kontroly nalezli v kufru osobního auta bezmála kilogram a půl marihuany ukryté v tašce. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Policisté v rámci běžného výkonu služby zastavili v pátek 20. srpna odpoledne ve Vysočanech škodovku i se tříčlennou osádkou a provedli jejich kontrolu.

Ta neodhalila žádný nedostatek, za který by hrozil postih, a nic nenasvědčovalo tomu, že je něco v nepořádku. Komunikativní řidič s policisty spolupracoval, ochotně předložil občanský i řidičský průkaz, ukázal obsah příručního zavazadla a dobrovolně se chtěl podrobit testu na drogy i zkoušce na alkohol.

„Ani ostatní nezůstali pozadu a s hlídkou ochotně spolupracovali. Jejich bezbřehá aktivita však skončila ve chvíli, kdy přišla na řadu kontrola zavazadlového prostoru. Ten jako by nebyl a chvíli trvalo, než ho muž z osádky otevřel a ukázal obsah cestovní tašky uvnitř,“ uvedl Rybanský.

Záhy se ukázalo, proč dělal mladík takové cavyky. Skrývala totiž tři pytle sušiny a všem bylo jasné, oč se jedná. Chvíli poté, již řidič se spolujezdcem putovali na policejní služebnu k podání vysvětlení.

„Ten třetí, coby majitel tašky, skončil v poutech pro podezření ze spáchání trestného činu výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,“ dodal Rybanský.

Následná expertiza marihuanu o hmotnosti bezmála kilogramu a půl potvrdila.


Autor: red

Pokusila se pokousat strážníky, skončila na záchytce

20. října 2021 v 11:01

O pomoc při výjezdu k silně opilé ženě obklopené skupinkou agresivních osob u stanice metra Hradčanská, požádala v sobotu v poledne městskou policii záchranná služba. Na chodníku vedle výstupu ze stanice seděla opilá žena zanedbaného vzhledu, která střídala nálady i údajné zdravotní...

Zmatená dívka seděla na římse

20. října 2021 v 06:05

K Palackého mostu v Praze 5 jela v pátek hlídka městské policie prověřit oznámení o dívce v červené mikině a s batohem na zádech, která sedí na římse mostu s nohama spuštěnýma nad náplavkou.

Chtěl ukrást katalyzátor, majitel auta jej chytil

15. října 2021 v 07:20

Ve chvíli, kdy se osmadvacetiletý muž vybavený aku rozbrušovací pilou ve středu 13. října snažil upevnit pod cizí auto hever, vyrušil ho majitel vozidla.

Poslední jízda. Pozitivní na drogy, dva zákazy řízení a v kapse pervitin

8. října 2021 v 09:31

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky pronásledovali v úterý řidiče, který měl zákaz řízení a byl v celostátním pátraní.

Záchrana života u stanice metra Háje

5. října 2021 v 11:18

Dvě hlídky městské policie vyjížděly včera dopoledne ke stanici metra Háje, kde ve stánku s rychlým občerstvením zkolaboval muž. Na místo dorazily za rekordní čtyři minuty a vystřídaly náhodného kolemjdoucího, který ležícímu muži bez známek života prováděl nepřímou...

Jel bez registračních značek

5. října 2021 v 11:16

Auta bez registračních značek si při hlídkové činnosti v Argentinské ulici všiml v sobotu odpoledne jeden ze strážníků. Dvojice mužů sedící uvnitř neměla osobní doklady, ani doklady k vozidlu.

Dvě sražené ženy na křižovatce, jedna z nich měla vážné zranění

4. října 2021 ve 21:43

V křižovatce ulic Vinohradská a Pod Židovskými hřbitovy si 1. října dopoledne hlídka strážníků během kontrolní činnosti všimla dvou osob ležících ve vozovce za přechodem pro chodce. Starší žena měla viditelné vážné zranění, mladší, která seděla vedle ní a snažila se ji uklidnit, si stěžovala na...

Řidič projížděl pěší zónou

4. října 2021 ve 21:40

V Plzeňské ulici na Smíchově si pěší hlídka městské policie všimla osobního vozidla, které vjelo na pěší zónu, objelo tramvaj stojící v zastávce a projelo zákazem vjezdu.

Akce Zeus. Policisté ze zaměřili na nelegální migraci

3. října 2021 v 07:15

Pražští policisté obsadili dva hlavní dopravní uzly, kde se zaměřili zejména na odhalování protiprávního jednání spojeného s nelegální migrací.

Další články
Nahoru