Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V kufru auta převážel kilogram a půl marihuany
Vážení zajištěné marihuany. Foto: Policie ČR

V kufru auta převážel kilogram a půl marihuany

Policisté na konci minulého pracovního týdne v průběhu běžné silniční kontroly nalezli v kufru osobního auta bezmála kilogram a půl marihuany ukryté v tašce. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Policisté v rámci běžného výkonu služby zastavili v pátek 20. srpna odpoledne ve Vysočanech škodovku i se tříčlennou osádkou a provedli jejich kontrolu.

Ta neodhalila žádný nedostatek, za který by hrozil postih, a nic nenasvědčovalo tomu, že je něco v nepořádku. Komunikativní řidič s policisty spolupracoval, ochotně předložil občanský i řidičský průkaz, ukázal obsah příručního zavazadla a dobrovolně se chtěl podrobit testu na drogy i zkoušce na alkohol.

„Ani ostatní nezůstali pozadu a s hlídkou ochotně spolupracovali. Jejich bezbřehá aktivita však skončila ve chvíli, kdy přišla na řadu kontrola zavazadlového prostoru. Ten jako by nebyl a chvíli trvalo, než ho muž z osádky otevřel a ukázal obsah cestovní tašky uvnitř,“ uvedl Rybanský.

Záhy se ukázalo, proč dělal mladík takové cavyky. Skrývala totiž tři pytle sušiny a všem bylo jasné, oč se jedná. Chvíli poté, již řidič se spolujezdcem putovali na policejní služebnu k podání vysvětlení.

„Ten třetí, coby majitel tašky, skončil v poutech pro podezření ze spáchání trestného činu výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,“ dodal Rybanský.

Následná expertiza marihuanu o hmotnosti bezmála kilogramu a půl potvrdila.


Autor: red

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Další články
Nahoru