Dnes Středa - mlha 6°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V krčské škole bylo otevřeno nové multifunkční hřiště
Nové hřiště bylo při otevření pokřtěno fotbalovým zápasem žáků školy. Foto: Jan Puci

V krčské škole bylo otevřeno nové multifunkční hřiště

Krásným novým multifunkčním sportovištěm se může pochlubit Základní škola U Krčského lesa. Za částku přes pět milionů korun ho nechala vybudovat Praha 4, která školu zřizuje. 

„Letos jsme už otevřeli novou halu v Základní škole Bítovská, toto je již třetí nové hřiště a v nejbližší době nás čeká další, což myslím jasně dokládá, jak velký důraz klade radnice Prahy 4 na sportování dětí a mládeže, které tak negativně ovlivnila koronavirová pandemie. Moc hřiště dětem z Krče přeju a mám z toho obrovskou radost,“ prohlásila starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), která při slavnostním otevření minulý týden ve středu navíc dětem předala nové míče.

Hřiště také hned spolu s atletickou dráhou prošlo zatěžkávací zkouškou. Fotbalový zápas školáků navíc zahájil bývalý vynikající fotbalista, hvězda českého i rakouského fotbalu a mistr Evropy z roku 1976 Antonín Panenka.

„Vše kolem sportu je můj život a na takovém hřišti jsem sám vyrostl, i když tehdy samozřejmě nemělo takto krásný a kvalitní povrch,“ svěřila se.

Tím, kdo měl náročnou rekonstrukci a modernizaci sportoviště na starost a na vše dohlížel, byl radní Prahy 4 pro investice Filip Vácha (TOP 09). „Velkou generální rekonstrukci jsme zahájili v květnu a závěrečné práce i úpravy okolí proběhly v září. Bylo to náročné, ale jak je vidět na krásném výsledku, stálo to určitě za to a naši malí sportovci si to bezpochyby užijí,“ popsal Filip Vácha investiční akci, která dosáhla výše přes 5,2 milionu korun bez DPH.


Autor: TZ, red

Praha 15 pomůže podnikatelům a živnostníkům

Dnes v 09:56

Praha 15 prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce ve svém měsíčníku Hlasatel podporuje firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Požár v ZEVO Malešice prodlouží chystané opravy kotle

25. října 2021 ve 23:27

Požár, který vypukl v minulém týdnu v malešické spalovně, způsobí zpoždění plánované rekonstrukce třetího ze čtyř kotlů v řádu měsíců. Linky číslo tři a čtyři jsou nyní odstaveny. Po vypuknutí požáru nefungovaly všechny čtyři linky, provoz první z nich byl obnoven v pátek dopoledne a druhé v noci...

Alzheimerova choroba: Praha 2 uspořádala ve spolupráci s VFN odborný seminář

25. října 2021 ve 21:46

Alzheimerovou chorobou v Česku trpí zhruba 160 tisíc pacientů. V budoucnu jich bude podle odhadu vědců prudce přibývat. Je nezbytné se na tuto situaci připravit a budovat další domovy pro lidi s touto nemocí. Kapacita těch stávajících je nedostatečná. Jednou z možností, jak tento trend ovlivnit,...

Hlavní město spolu s pražskou záchrankou zajistí pacientům mobilní paliativní péči

24. října 2021 v 16:36

Pražská záchranka (ZZS HMP) bude nově zajišťovat pacientům v metropoli mobilní paliativní péči. Ta bude spočívat ve zřízení speciálního týmu, který by v případě komplikací u lidí, kteří jsou v konečném stadiu nevyléčitelného onemocnění, zajišťoval primárně akutní péči přímo v místě bydliště a...

V soutěži Stavba roku 2021 uspělo několik projektů z Prahy

24. října 2021 v 16:31

Ocenění Stavba roku 2021 získalo celkem deset nominovaných, z toho čtyři na území hlavního města. V kategorii Cena primátora hlavního města byla oceněna stavba moderní Trojské lávky, která přes Vltavu spojuje Císařský ostrov s Trojou. 

Další články
Nahoru