Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
V krčské škole bylo otevřeno nové multifunkční hřiště
Nové hřiště bylo při otevření pokřtěno fotbalovým zápasem žáků školy. Foto: Jan Puci

V krčské škole bylo otevřeno nové multifunkční hřiště

Krásným novým multifunkčním sportovištěm se může pochlubit Základní škola U Krčského lesa. Za částku přes pět milionů korun ho nechala vybudovat Praha 4, která školu zřizuje. 

„Letos jsme už otevřeli novou halu v Základní škole Bítovská, toto je již třetí nové hřiště a v nejbližší době nás čeká další, což myslím jasně dokládá, jak velký důraz klade radnice Prahy 4 na sportování dětí a mládeže, které tak negativně ovlivnila koronavirová pandemie. Moc hřiště dětem z Krče přeju a mám z toho obrovskou radost,“ prohlásila starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), která při slavnostním otevření minulý týden ve středu navíc dětem předala nové míče.

Hřiště také hned spolu s atletickou dráhou prošlo zatěžkávací zkouškou. Fotbalový zápas školáků navíc zahájil bývalý vynikající fotbalista, hvězda českého i rakouského fotbalu a mistr Evropy z roku 1976 Antonín Panenka.

„Vše kolem sportu je můj život a na takovém hřišti jsem sám vyrostl, i když tehdy samozřejmě nemělo takto krásný a kvalitní povrch,“ svěřila se.

Tím, kdo měl náročnou rekonstrukci a modernizaci sportoviště na starost a na vše dohlížel, byl radní Prahy 4 pro investice Filip Vácha (TOP 09). „Velkou generální rekonstrukci jsme zahájili v květnu a závěrečné práce i úpravy okolí proběhly v září. Bylo to náročné, ale jak je vidět na krásném výsledku, stálo to určitě za to a naši malí sportovci si to bezpochyby užijí,“ popsal Filip Vácha investiční akci, která dosáhla výše přes 5,2 milionu korun bez DPH.


Autor: TZ, red

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Dnes ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Další články
Nahoru