Dnes Sobota - skorojasno 25°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 25°C
Sobota 13. 8. 2022
Svátek má Alena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V krčské škole bylo otevřeno nové multifunkční hřiště
Nové hřiště bylo při otevření pokřtěno fotbalovým zápasem žáků školy. Foto: Jan Puci

V krčské škole bylo otevřeno nové multifunkční hřiště

Krásným novým multifunkčním sportovištěm se může pochlubit Základní škola U Krčského lesa. Za částku přes pět milionů korun ho nechala vybudovat Praha 4, která školu zřizuje. 

„Letos jsme už otevřeli novou halu v Základní škole Bítovská, toto je již třetí nové hřiště a v nejbližší době nás čeká další, což myslím jasně dokládá, jak velký důraz klade radnice Prahy 4 na sportování dětí a mládeže, které tak negativně ovlivnila koronavirová pandemie. Moc hřiště dětem z Krče přeju a mám z toho obrovskou radost,“ prohlásila starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), která při slavnostním otevření minulý týden ve středu navíc dětem předala nové míče.

Hřiště také hned spolu s atletickou dráhou prošlo zatěžkávací zkouškou. Fotbalový zápas školáků navíc zahájil bývalý vynikající fotbalista, hvězda českého i rakouského fotbalu a mistr Evropy z roku 1976 Antonín Panenka.

„Vše kolem sportu je můj život a na takovém hřišti jsem sám vyrostl, i když tehdy samozřejmě nemělo takto krásný a kvalitní povrch,“ svěřila se.

Tím, kdo měl náročnou rekonstrukci a modernizaci sportoviště na starost a na vše dohlížel, byl radní Prahy 4 pro investice Filip Vácha (TOP 09). „Velkou generální rekonstrukci jsme zahájili v květnu a závěrečné práce i úpravy okolí proběhly v září. Bylo to náročné, ale jak je vidět na krásném výsledku, stálo to určitě za to a naši malí sportovci si to bezpochyby užijí,“ popsal Filip Vácha investiční akci, která dosáhla výše přes 5,2 milionu korun bez DPH.


Autor: TZ, red

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Další články
Nahoru