Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 15°C
Středa 29. 5. 2024
Svátek má Maxmilián a Maxim
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V krčské škole bylo otevřeno nové multifunkční hřiště
Nové hřiště bylo při otevření pokřtěno fotbalovým zápasem žáků školy. Foto: Jan Puci

V krčské škole bylo otevřeno nové multifunkční hřiště

Krásným novým multifunkčním sportovištěm se může pochlubit Základní škola U Krčského lesa. Za částku přes pět milionů korun ho nechala vybudovat Praha 4, která školu zřizuje. 

„Letos jsme už otevřeli novou halu v Základní škole Bítovská, toto je již třetí nové hřiště a v nejbližší době nás čeká další, což myslím jasně dokládá, jak velký důraz klade radnice Prahy 4 na sportování dětí a mládeže, které tak negativně ovlivnila koronavirová pandemie. Moc hřiště dětem z Krče přeju a mám z toho obrovskou radost,“ prohlásila starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), která při slavnostním otevření minulý týden ve středu navíc dětem předala nové míče.

Hřiště také hned spolu s atletickou dráhou prošlo zatěžkávací zkouškou. Fotbalový zápas školáků navíc zahájil bývalý vynikající fotbalista, hvězda českého i rakouského fotbalu a mistr Evropy z roku 1976 Antonín Panenka.

„Vše kolem sportu je můj život a na takovém hřišti jsem sám vyrostl, i když tehdy samozřejmě nemělo takto krásný a kvalitní povrch,“ svěřila se.

Tím, kdo měl náročnou rekonstrukci a modernizaci sportoviště na starost a na vše dohlížel, byl radní Prahy 4 pro investice Filip Vácha (TOP 09). „Velkou generální rekonstrukci jsme zahájili v květnu a závěrečné práce i úpravy okolí proběhly v září. Bylo to náročné, ale jak je vidět na krásném výsledku, stálo to určitě za to a naši malí sportovci si to bezpochyby užijí,“ popsal Filip Vácha investiční akci, která dosáhla výše přes 5,2 milionu korun bez DPH.


Autor: TZ, red

Konal se již desátý ročník mezinárodního sympozia

Dnes v 07:55

V uplynulém týdnu se ve dnech 23. a 24. května již podesáté setkali odborníci z celého světa k diskusi nad tématy udržitelného konceptu dopravy, kvality života a dalších oblastí spojených s chytrými městy. Konalo se sympozium Smart Cities Symposium Prague 2024 (SCSP).

Dotační program Prahy 15 pro sociální oblast

Dnes v 07:07

Praha 15 vyhlásila dotační program pod názvem „MČ Praha 15 pro sociální oblast 2024“. Dotace se vztahuje na pomoc dětem a mládeži, pomoc seniorům, pomoc osobám se zdravotním postižením a ostatní služby a činnosti v oblasti sociální prevence.

Na Žižkově srazila tramvaj muže, přebíhal přes koleje

27. května 2024 ve 21:06

V pondělí krátce před třináctou hodinou v Seifertově ulici poblíž fotbalového stadionu klubu Viktoria Žižkov došlo k dopravní nehodě. Zhruba šedesátiletý muž přebíhal přes koleje a srazila ho tramvaj. Podle záchranářů utrpěl úraz hlavy a další poranění.

Další články
Nahoru