Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 2°C
Středa 6. 12. 2023
Svátek má Mikuláš
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V krčské nemocnici byly otevřeny nové učebny střední zdravotnické školy
Figurína sloužící k výuce. Foto: FTN

V krčské nemocnici byly otevřeny nové učebny střední zdravotnické školy

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) bylo dnes slavnostně otevřeno detašované pracoviště praktické výuky budoucích praktických a diplomovaných všeobecných sester z Církevní SZŠ Jana Pavla II. a za podpory Pražského arcibiskupství. Jde o první pracoviště tohoto druhu v Česku v rámci fakultních nemocnic. Celkově jde o více než 60 studentek a studentů v oborech praktická sestra, všeobecná sestra a VOŠ.

Na samotné praktické výuce se podílí kromě vyučujících z Církevní SZŠ také vybraní zdravotníci z FTN v určených oborech (například interna, chirurgie, URL, pediatrie), kteří budou předávat své zkušenosti a praktické dovednosti budoucím zdravotním sestřičkám. 

Praktická výuka předmětů je zaměřena na ošetřovatelství a cvičení v prvním a druhém ročníku a ošetřování nemocných ve třetím a čtvrtém ročníku SZŠ. V oboru diplomovaná všeobecná sestra – VOŠZ SŘMR se jedná o výuku předmětů ošetřovatelské postupy v 1. ročníku a patologie ve 2. ročníku.

„Otevření tohoto detašovaného pracoviště přímo v plném provozu fakultní nemocnice je plně v souladu s jedním z cílů Strategie vzdělávací politiky České republiky do roku 2030+, a totiž, že vzdělávání se musí více zaměřit na získávání kompetencí potřebných pro aktivní občanský, profesní a osobní život. Děkuji všem, kteří k jeho otevření přispěli,“ řekla náměstkyně ministra školství Martina Běťáková.

„V rámci výuky mají u nás studenti k dispozici veškeré potřebné zdravotnické vybavení a zázemí pro realizaci praktické výuky jako takové, a to například pacientská lůžka, zdravotnické pomůcky pro manipulaci s pacientem, vozík pro handicapované, vybavení pro nácvik osobní hygieny pacienta, potřebné počítačové vybavení a mnoho dalšího. Zároveň bych chtěla všem upřímně poděkovat za spolupráci a pomoc při vzniku tohoto výukového pracoviště pro budoucí sestřičky v naší nemocnici,“ doplnila Jaroslava Mrkvičková, náměstkyně pro nelékařská zdravotnická povolání z FTN.

Studenti mají možnost si v praxi vyzkoušet a seznámit se s prací zdravotních sester na vybraných pracovištích a aplikovat své znalosti z praktické výuky přímo v provozu. Kromě praktické výuky tak budou mít možnost čerpat dovednosti a získávat zkušenosti z konkrétních pracovišť nemocnice, kde s nimi budou pracovat vybraní zkušení zdravotníci.


Autor: red

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

Včera v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

Včera v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Další články
Nahoru