dnes
Úterý - polojasno
16°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
18°C
V krčské herně kvetl nelegální hazard, celníci zajistili 22 automatů
Zabavené automaty v nelegání herně. Foto: Celní správa ČR

V krčské herně kvetl nelegální hazard, celníci zajistili 22 automatů

Ve středu 24. května provedli pražští celníci kontrolu v herně v Praze 4 – Krči a zjistili, že provozovatel nemá patřičné povolení k provozování hazardních her. Uvnitř provozovny zajistili při razii celkem 22 kusů výherních automatů, jednu elektromechanickou ruletu a jeden pokerový stůl, dále hotovost ve výši 10 tisíc korun a 150 EUR. Podobné razie uskutečňuje celní správa od letošního ledna.

 V mnoha případech se provozovatelé heren snaží obejít zákon o hazardních hrách tím, že se herna tváří buď jako dobročinný spolek, tedy že případná prohra hráče slouží jako „takvaný příspěvek spolku", nebo jako hráčský klub, kde hráči mají své vlastní členské legitimace a jsou řádnými členy hráčského klubu.

„Velice často se rovněž setkáváme s fintou, že několik automatů je provozováno legálně a další jsou skryty třeba za plentou nebo za tajnými dveřmi, kam ovšem nemá přístup každý,“ uvedla mluvčí pražských celníků Ivana Kurková.

Od začátku letošního roku, kdy celníci mají povinnost nelegální hazard kontrolovat, zlikvidovali již 20 heren, zajistili 218 hracích automatů, šest rulet, deset stolů pro živé hry a téměř dva miliony korun v hotovosti. Při poslední razii objevili v Počernické ulici v Malešicích dvě nepovolené herny a zajistili 17 výherních automatů.

Za provozování nelegálního hazardu hrozí provozovateli pokuta až do výše 50 milionů korun a propadnutí výherních hracích zařízení, peněz a dalšího vybavení, které k nelegálnímu hazardu sloužilo. Podobné razie budou podle Kurkové v metropoli probíhat i nadále.


Cizinec parkoval na vyhrazeném místě pro invalidy i s odcizeným přívěsem

Dnes v 11:06

Cizinec neoprávněně zaparkoval vozidlo s přívěsným vozíkem na vyhrazeném místě pro invalidy. Při řešení přestupku hlídka strážníků zjistila, že v databázi je přívěs veden jako hledaný.

V Malešicích hořelo nákladní auto

18. května 2019 ve 23:07

Dvě jednotky hasičů zasahovaly dnes v 18 hodin v ulici Pod Táborem u požáru nákladního auta. Hasiči dostali požár pod kontrolu pět minut po příjezdu.

Muž se toulal po bytovém komplexu, pak se pokusil vloupat do auta

16. května 2019 ve 12:20

Včera večer převzalo operační středisko městské policie v Praze 7 oznámení o podezřelém muži, který se měl pohybovat v prostoru bytového komplexu. Podle popisu se mělo jednat o mladšího muže střední postavy, oblečeného do modré mikiny, černých kalhot a s batohem na...

Přijel si zasprejovat do Prahy

10. května 2019 ve 22:05

Dnes krátce před půl čtvrtou ráno u stanice metra Vltavská zadržela hlídka městské policie třiadvacetiletého muže z Plzeňska, který černým a bílým sprejem poničil zeď vestibulu. Mladík měl ruce čerstvě potřísněné barvou, vedle něj se povalovaly spreje a u sebe měl také šablony, které...

Cestou domů rozbíjel zrcátka a ohýbal stěrače

9. května 2019 ve 12:41

Dnes, krátce po druhé hodině ráno, vyslal operační důstojník motorizovanou hlídku do ulice Pplk. Sochora v Praze 7, kde neznámý muž ničil zaparkovaná vozidla.

Nechte mě bejt, běžte pryč, akorát tady překážíte

3. května 2019 v 19:04

Pouliční umění Busking, ať už hudební, divadelní nebo třeba artistické, upravuje v metropoli vyhláška. Díky novele došlo ke zpřesnění a částečně i zpřísnění pravidel na území pražské památkové rezervace. Smyslem bylo ochránit rezidenty před nadměrným hlukem a zároveň zajistit kvalitní pouliční...

Z letiště do centra za více než osm tisíc

3. května 2019 v 10:44

Za cestu z Letiště Václava Havla do hotelu v Praze 5 zaplatili zahraniční turisté neuvěřitelných 8700 korun. Obvyklá cena činí kolem 550 korun. Strážníci z Taxi týmu nepoctivého taxikáře nalezli.

Při požáru odpadu za ubytovnou bylo evakuováno 15 lidí

3. května 2019 v 08:15

Dnes v 5:51 hodin vyjely tři jednotky pražských hasičů k ohlášenému výskytu kouře za ubytovnou v Koněvově ulici v Praze 3. Hořel odpad na ploše asi 3×3 metry, který byl rychle uhašen.

Těžko uvěřitelné předražení: Asi neuhodnete, o kolik si řekl za cestu z letiště…

2. května 2019 ve 12:37

Za cestu z Letiště Václava Havla do hotelu v Praze 5 zaplatili zahraniční turisté neuvěřitelných 8 700 korun. Obvyklá cena činí kolem 550 korun. Strážníci z Taxi týmu nepoctivého taxikáře nalezli.

Další články
Nahoru