Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V Královicích o víkendu opět ožila historická tvrz díky rodinnému festivalu
Návštěvníci festivalu se dobře bavili.

V Královicích o víkendu opět ožila historická tvrz díky rodinnému festivalu

Areál bývalého hospodářského dvora v Královicích u Prahy po roce opět ožil. Na malebném náměstí u historické tvrze se konal již druhý ročník rodinného festivalu Nové Královice. Účastníci z řad dětí i dospělých měli možnost zhlédnout rytířskou show, nostalgicky rozjímat u jazzového koncertu kapely Jazz In Deck, vychutnat si osvěžující koktejly či občerstvení a mnoho dalšího. Kouzlo babího léta podtrhlo atmosféru historického místa.

kralovice-tvrz Sobota 24. září se v Královicích u Prahy nesla v duchu pohodové a přátelské atmosféry. V rámci rodinného festivalu Nové Královice si mohli návštěvníci prohlédnout zrevitalizované místo, jehož dominantou je historická tvrz ze 14. století.

Na návštěvníky čekal bohatý doprovodný program, který kromě rytířské show a jazzové kapely nabídl například výtvarnou dílnu, virtuální realitu, střelbu z luku a mnoho dalšího.

Občerstvení v podobě stylového street food ve slaných i sladkých variantách udělalo dojem jak na děti, tak dospělé návštěvníky festivalu. Letní koktejly připomněly atmosféru prázdnin a na své si přišli také milovníci vína. V budově historické Tvrze totiž po celou dobu konání akce probíhala degustace skvělých moravských vín.

Rodinný festival proběhl pod záštitou projektu Nové Královice, který svým citlivým architektonickým a urbanistickým řešením probudil historické místo k životu, aniž by narušil jeho odkaz či atmosféru. Účastníci festivalu měli mimo jiné také možnost prohlédnout si výstavbu nově vznikajících rodinných domů v rámci 3. etapy projektu, který si od samého začátku dal za cíl vybudovat moderní bydlení na okraji Prahy, přičemž bude zachován vesnický ráz památkové zóny Královic a bude v souladu s geniem loci a historickým odkazem celého místa. 

Po úspěšném prvním ročníku, který nastínil možné budoucí využití historické tvrze a přilehlého náměstí se tak obyvatelé Královic opět mohli přesvědčit o smyslu ambiciózního projektu a že na okraji jejich malebné vsi nevzniká jeden ze „satelitů“. Velký zájem o bydlení v rámci všech etap je důkazem také toho, že podobné projekty mají v budoucnu smysl a že respektování okolní krajiny a přírody je pro potenciální zájemce důležité.


Autor: red

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 4: Zapojte se do rozvoje Kačerova

26. listopadu 2023 v 09:39

Praha 4 zve na veřejné setkání k plánované proměně Kačerova. Tématem bude dopravní bezpečnost, mobiliář a herní prvky či údržba veřejné zeleně. 

Zajímá vás, co ukrývá Jaderka v centru Prahy? Přijďte na Den otevřených dveří

26. listopadu 2023 v 08:24

Přijďte nasát atmosféru špičkové univerzity s individuálním přístupem. Vědci na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze připravili řadu exkurzí a přednášek, kde si na své přijde opravdu každý. Od termojaderného fúzního reaktoru přes hi-tech lasery až po aplikace matematiky v systému...

Praha 14: O projektech participativního rozpočtu hlasuje do středy

26. listopadu 2023 v 01:26

Letos se v rámci participativního rozpočtu sešlo celkem 11 realizovatelných občanských projektů. A o tom, které projekty dostanou zelenou, se rozhoduje ještě tři dny.

Dejme dětem šanci na Slunečním náměstí

25. listopadu 2023 v 08:53

Na radnici Prahy 13 si ve středu 29. listopadu můžete koupit teplý nápoj neboněkterý z reklamních předmětů a tím pomoci dětem.

Do konce listopadu nepoteče voda v těchto ulicích

25. listopadu 2023 v 08:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Beseda s Kristýnou Freiovou

25. listopadu 2023 v 07:57

Spolek Malostranský hřbitov zve na besedu se spisovatelkou Kristýnou Freiovou s autorským čtením a autogramiádou. Čím ji oslovil Malostranský hřbitov a kde hledá inspiraci pro své knihy se dozvíte v pondělí 4. prosince od 17 hodin.

Další články
Nahoru