Dnes Pondělí - obcasny-dest 0°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 2°C
Pondělí 28. 11. 2022
Svátek má René
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
V Královicích o víkendu opět ožila historická tvrz díky rodinnému festivalu
Návštěvníci festivalu se dobře bavili.

V Královicích o víkendu opět ožila historická tvrz díky rodinnému festivalu

Areál bývalého hospodářského dvora v Královicích u Prahy po roce opět ožil. Na malebném náměstí u historické tvrze se konal již druhý ročník rodinného festivalu Nové Královice. Účastníci z řad dětí i dospělých měli možnost zhlédnout rytířskou show, nostalgicky rozjímat u jazzového koncertu kapely Jazz In Deck, vychutnat si osvěžující koktejly či občerstvení a mnoho dalšího. Kouzlo babího léta podtrhlo atmosféru historického místa.

kralovice-tvrz Sobota 24. září se v Královicích u Prahy nesla v duchu pohodové a přátelské atmosféry. V rámci rodinného festivalu Nové Královice si mohli návštěvníci prohlédnout zrevitalizované místo, jehož dominantou je historická tvrz ze 14. století.

Na návštěvníky čekal bohatý doprovodný program, který kromě rytířské show a jazzové kapely nabídl například výtvarnou dílnu, virtuální realitu, střelbu z luku a mnoho dalšího.

Občerstvení v podobě stylového street food ve slaných i sladkých variantách udělalo dojem jak na děti, tak dospělé návštěvníky festivalu. Letní koktejly připomněly atmosféru prázdnin a na své si přišli také milovníci vína. V budově historické Tvrze totiž po celou dobu konání akce probíhala degustace skvělých moravských vín.

Rodinný festival proběhl pod záštitou projektu Nové Královice, který svým citlivým architektonickým a urbanistickým řešením probudil historické místo k životu, aniž by narušil jeho odkaz či atmosféru. Účastníci festivalu měli mimo jiné také možnost prohlédnout si výstavbu nově vznikajících rodinných domů v rámci 3. etapy projektu, který si od samého začátku dal za cíl vybudovat moderní bydlení na okraji Prahy, přičemž bude zachován vesnický ráz památkové zóny Královic a bude v souladu s geniem loci a historickým odkazem celého místa. 

Po úspěšném prvním ročníku, který nastínil možné budoucí využití historické tvrze a přilehlého náměstí se tak obyvatelé Královic opět mohli přesvědčit o smyslu ambiciózního projektu a že na okraji jejich malebné vsi nevzniká jeden ze „satelitů“. Velký zájem o bydlení v rámci všech etap je důkazem také toho, že podobné projekty mají v budoucnu smysl a že respektování okolní krajiny a přírody je pro potenciální zájemce důležité.


Autor: red

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

Dnes v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

Dnes v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

Dnes v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

Včera v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Přednáška: Betonová Praha 70. a 80. let

25. listopadu 2022 ve 12:08

Barevnost architektury 60. let byla násilně upozaděna vpádem okupačních vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Následující éra normalizace se nesla ve znamení šedého chladného betonu, který charakterizoval snahu o znovu nastolení pořádku ve společnosti.

Výstava: Betlémy – živá tradice

25. listopadu 2022 v 08:34

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici betlémářství. Výstava je připravená ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů a seznamuje návštěvníky s tradicí stavění betlémů, která je na našem území dosud živá. Představuje pestrou škálu materiálů, jejich užití...

Fakulta dopravní ČVUT zve na Den otevřených dveří

24. listopadu 2022 ve 14:42

Doprava tu s námi vždy byla a hýbala světem. Ovlivňuje každého z nás a je tak společenským tématem, proto Fakulta dopravní ČVUT v Praze odstartovala na podzim letošního roku, pro studenty středních škol, novou kampaň „Rozhýbej budoucnost“. 

PVK: Přehled plánovaných výluk na 48. týden

24. listopadu 2022 v 10:42

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Podzimní MINT Market v Pražské tržnici

24. listopadu 2022 v 09:58

MINT Market, trh s autorským designem a módou, oživí v pátek i v sobotu 25. – 26.listopadu holešovickou tržnici. Tentokrát se uskuteční v renovované Hale číslo 13, kde vyroste více než sto stánků nezávislých tvůrců.

Jihovýchodní část Prahy je bez dodávek tepla

24. listopadu 2022 v 09:21

V jihovýchodní části Prahy jsou od dnešní noci přerušeny dodávky tepla od společnosti Pražská teplárenská. Výpadek se týká asi 10 000 domácností mimo jiné na Jižním Městě, v Modřanech, Krči a Vršovicích. ČTK to řekl Pavel Maďar, vedoucí odboru prodeje tepla Pražské teplárenské. Odstávka by měla...

Praha 5: Přijďte si zabruslit na smíchovské kluziště

24. listopadu 2022 v 09:14

Na náměstí 14. října se od 26. listopadu bruslí.

Další články
Nahoru