Dnes Sobota - skorojasno 5°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 16. 10. 2021
Svátek má Havel
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V koupelně měl varnu drog, prozradil ho kouř po explozi
Varna drog v koupelně. Foto: Policie ČR

V koupelně měl varnu drog, prozradil ho kouř po explozi

Policisté odhalili v bytě v Kollárově ulici v Praze 8 varnu drog. Na to, že se v bytě vaří drogy, je upozornil vycházející kouř z oken, což bylo oznámeno na linku tísňového volání.

Po násilném vstupu do bytu tam pak policisté s hasiči našli muže původem z Asie, který byl popálený a nadýchaný zplodin.

Cizinec se jim ještě pokusil bránit ve vstupu do koupelny, kde schovával varnu drog. „V bytě pak bylo nalezeno větší množství chemikálií sloužící k výrobě pervitinu, laboratorní sklo a pervitin, který byl připravený k sušen,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Následným prověřováním případu zmiňovaní kriminalisté zjistili, že devětatřicetiletý muž v bytě vařil pervitin a při jednom z varů došlo k výbuchu.

„Zadržený skončil na služebně kriminalistů, kde si vyslechl obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ popsal Daněk.

V případě odsouzení za tento trestný čin hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Stíhání je vedeno vazebně.


Autor: red

Poslední jízda. Pozitivní na drogy, dva zákazy řízení a v kapse pervitin

8. října 2021 v 09:31

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky pronásledovali v úterý řidiče, který měl zákaz řízení a byl v celostátním pátraní.

Záchrana života u stanice metra Háje

5. října 2021 v 11:18

Dvě hlídky městské policie vyjížděly včera dopoledne ke stanici metra Háje, kde ve stánku s rychlým občerstvením zkolaboval muž. Na místo dorazily za rekordní čtyři minuty a vystřídaly náhodného kolemjdoucího, který ležícímu muži bez známek života prováděl nepřímou...

Jel bez registračních značek

5. října 2021 v 11:16

Auta bez registračních značek si při hlídkové činnosti v Argentinské ulici všiml v sobotu odpoledne jeden ze strážníků. Dvojice mužů sedící uvnitř neměla osobní doklady, ani doklady k vozidlu.

Dvě sražené ženy na křižovatce, jedna z nich měla vážné zranění

4. října 2021 ve 21:43

V křižovatce ulic Vinohradská a Pod Židovskými hřbitovy si 1. října dopoledne hlídka strážníků během kontrolní činnosti všimla dvou osob ležících ve vozovce za přechodem pro chodce. Starší žena měla viditelné vážné zranění, mladší, která seděla vedle ní a snažila se ji uklidnit, si stěžovala na...

Řidič projížděl pěší zónou

4. října 2021 ve 21:40

V Plzeňské ulici na Smíchově si pěší hlídka městské policie všimla osobního vozidla, které vjelo na pěší zónu, objelo tramvaj stojící v zastávce a projelo zákazem vjezdu.

Akce Zeus. Policisté ze zaměřili na nelegální migraci

3. října 2021 v 07:15

Pražští policisté obsadili dva hlavní dopravní uzly, kde se zaměřili zejména na odhalování protiprávního jednání spojeného s nelegální migrací.

Mladík bez řidičáku v bavoráku

2. října 2021 v 11:22

Prostřednictvím linky 156 byla městská policie upozorněna na mladíka, který měl řídit auto na území sedmé městské části, aniž by vlastnil řidičák.

Airsoftová pistole u zastávky tramvaje

2. října 2021 v 09:17

Nedaleko zastávky tramvaje plné lidí si ve skupince drogově závislých hrál muž se zbraní. Donucovací prostředky strážníci ale nakonec museli použít proti jeho parťákovi, který jim vstupoval do jednání. Toho pak hlídka pro svoz podnapilých osob převezla na záchytku.

Kokain vysypali na mobil a oslava začala

2. října 2021 v 07:13

Patnáct minut po půlnoci jim ji ale přerušila hlídka strážníků, která šla okolo a muže a ženu v jinak liduprázdné Jankovcově ulici nemohla přehlédnout.

Řídil elektro skútr a měl 4 piva

1. října 2021 v 19:13

Padesátiletý muž si půjčil sdílený elektro skútr i přesto, že si předtím dal pár piv. K jeho smůle si jeho jízdy, která se vyznačovala „stylem ze strany na stranu“, stejně jako nedání blinkru, ve dvě ráno v centru města všimla hlídka strážníků.

Další články
Nahoru