dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
7°C
pozítří
Úterý - prehanky-dest
11°C
V kostele sv. Ludmily na náměstí Míru se uskuteční festival varhanní hudby
Kostel sv. Ludmily na náměstí Míru. Foto: archiv Prague Citi Tourism

V kostele sv. Ludmily na náměstí Míru se uskuteční festival varhanní hudby

První ročník festivalu „Nedělní varhanní hudba“ se letos uskuteční v kostele sv. Ludmily na náměstí Míru. Na první koncert se mohou zájemci těšit již tuto neděli 19. května, účinkovat bude varhanní mistr Jakub Janšta.

Další koncerty festivalového cyklu budou následovat 16. června (brněnský varhaník Petr Rajnoha), 22. září (Pavel Černý) a 20. října přednese závěrečný koncert Jaroslav Tůma.

Začátek koncertů bude vždy v 18:30 hodin a bude trvat přibližně hodinu. Vstupné na jednotlivé koncerty je 150 korun.

„Koncerty budou zahrnovat širokou škálu skladeb, při kterých budeme mít příležitost obdivovat nádherný zvuk varhan po úspěšné rekonstrukci a jejich zrestaurovaní. Naše varhany patřící k unikátním romantickým nástrojům v České republice,“ uvedl farář farnosti sv. Ludmily v Praze 2 Jakub Berka.

Koncerty se konají pod záštitou Ministerstva kultury ČR a starostky Prahy 2 Jany Černochové.

nedelni-hudba-varhani


Gruber Andreas: Vražedný rozsudek

Dnes v 07:47

Ve Vídni zmizela desetiletá Klára. Když se o rok později znovu objeví zcela zmatená na okraji nedalekého lesa, má celá záda potetovaná motivy z Dantova Pekla – a nikdo z ní nedostane ani slovo.

Lesley Kara: Fáma

21. února 2020 v 07:29

Svobodná matka Joanna se i s malým synem přestěhovala z Londýna do malého přímořského městečka, kde chce začít klidnější život. Aby se lépe seznámila s místními obyvateli, přihlásí se do čtenářského kroužku. A právě zde bez rozmyslu vypustí informaci, kterou se náhodou doslechla: že prý zde někde...

Lili Marlene zahraje v Malostranské Besedě

19. února 2020 v 15:45

Kapela Lili Marlene zve na koncert do Malostranské Besedy ve středu 26. února ve 20:30 hodin.

Film Festival Indie-India v kině Pilotů

18. února 2020 v 10:33

První ročník přehlídky nezávislého indického filmu nabídne během dvou dnů čtyři snímky, které si můžete vychutnat spolu s typickým indickým jídlem a čajem.

Koncert na kopci: Emil Viklický a Zuzana Lapčíková

16. února 2020 v 08:50

V rámci Koncertů na kopci se v prostorách evangelického kostela na náměstí Před Bateriemi představí Emil Viklický a Zuzana Lapčíková s fúzí jazzu a folkloru.

Hudba bez hranic 2020

15. února 2020 v 06:12

Pod tímto názvem se již 12 let konají v Praze tematické komorní koncerty, které představují skladatele nebo interprety žijící a tvořící za hranicemi své vlasti.

Pozvání do Galerie 9 na výstavu Dotek linie

14. února 2020 v 10:35

Výstavou Dotek linie 2 se po pěti letech vrací do Galerie 9 dva autoři, jejichž dílo vzácně souzní. Tvrdost ostrých linií grafických listů a maleb Milana Čadka, vyjadřujících téma jen letmým náznakem a přesto velmi zřetelně, změkčují klubka drátů v plastikách Barbory Daušové, zachycujících pohyb,...

Další články
Nahoru