dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C

V Komořanech se stavět nebude, zůstanou louky a pastviny

Hlavní město Praha rozhodlo v roce 2010 o změně územního plánu na území městské části Praha 12 v lokalitě Komořan mezi ulicí Komořanskou a Českým hydrometeorologickým ústavem z původní funkce NL (louky a pastviny) na funkci OB (čistě obytnou). Během veřejného projednávání byl investorem vznesen požadavek na zvýšení koeficientu míry využití území z kódu C na E. Stanovený kód umožnil v tomto místě realizaci třinácti převážně šesti podlažních bytových domů.

Rada městské části ve složení TOP 09, ODS a Změna pro Prahu 12 reagovala po svém nástupu na radnici neprodleně na námitky místních občanů, že se jedná o nepřiměřeně velkou výstavbu, která bude mít negativní dopady na okolí. Oblast Komořan nemá zajištěné dostatečné množství školských zařízení, ani obchodů a služeb a dopravní infrastruktura je v současném stavu také nevyhovující. Rada městské části Praha 12 podala „Návrh na zrušení části opatření obecné povahy č. 9/2010 – změny Územního plánu sídelního útvaru hlavního města Prahy číslo Z 1424/07 schválené usnesením Zastupitelstva hl. m. Prahy č. 35/38 ze dne 26. 3. 2010“ k Městskému soudu v Praze, který dnes rozhodl a zrušil změnu územního plánu. To znamená, že v této chvíli se pozemky vrací do původního funkčního využití tedy NL (louky a pastviny).

„V podstatě jsme napadli způsob projednávání této změny na magistrátu, protože v poslední den jednání došlo ke změně původně navrhovaného kódu míry využití území z hodnoty C na schválenou hodnotu E, ke které se městská část už nemohla vyjádřit.“ říká starosta městské části Praha 12 Petr Prchal.


Na Letišti Václava Havla Praha byla otevřena restaurace KFC

Dnes v 16:04

Letiště Praha má od dnešního dne nového provozovatele služeb rychlého občerstvení. Stala se jím restaurace KFC, která byla otevřena v prostorách spojovacího objektu mezi Terminálem 1 a 2. 

Vánoční trhy v Bohnicích. Živý betlém a občerstvení, dílny, koncert

Dnes ve 14:17

Vánoční trhy v areálu nemocnice v Bohnicích před kostelem sv. Václava v neděli 17. prosince od 13 hodin.

Christmas Flea Market at Wine Cellar

Dnes ve 13:59

V neděli 17. prosince v 10–19 hodin blešák Flea Market at Wine Cellar Prague, tentokrát s vánoční atmosférou.

Novým pražským zastupitelem za Piráty se stal Viktor Mahrik

Dnes ve 13:02

Novým pražským zastupitelem se včera stal Viktor Mahrik (Piráti). V zastupitelstvu nahradil svého stranického kolegu Jakuba Michálka, který se stal poslancem a rozhodl se složit zastupitelský mandát.

Neděle: Národní technické muzeum za 50 korun

Dnes ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí Václava Havla mají návštěvníci v neděli 17. prosince možnost navštívit Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného za vstupné 50 korun za osobu.

Praha 1: Betlémské světlo v parku za Staroměstskou radnicí

Dnes ve 12:26

V neděli 17. prosince od 13 hodin uslyšíte Spirituál Kvintet, Les Petits Chanteurs, Magdalenu Urbanovou a N.O.T.@

Ovečka betlémská

Dnes v 11:33

V sobotu 16. prosince mohou děti od 15 hodin zažít vánoční zázrak s chundelatou ovečkou a pastýřem. Loutková pohádka vhodná pro děti od 3 let na Plechárně.

Vánoční koleda na Desítce

Dnes v 08:02

V sobotu 23. prosince zazní na Kubánském náměstí od 11 hodin Česká vánoční mše J. J. Ryby, známé vánoční koledy a děti se mohou těšit na vánoční dílny.

Chrám P. Marie a Karla Velikého na Karlově

Dnes v 07:54

Pozoruhodný církevní objekt, kterým vás velice poutavě provede zdejší jáhen p. dr. Laňka. Budete obdivovat nejen neobvyklý tvar tohoto kostela, naleznete tady i obraz P. Marie Karlovské, ke kterému se uchylovaly pro ochranu těhotné ženy i další pozoruhodnosti.

Praha 6 má ocenění za nejlepší projekty prevence kriminality v Praze

Dnes v 07:49

Magistrát Prahy vyhlásil soutěž o nejlepší projekty prevence kriminality na území hlavního města Prahy realizované v letech 1997 až 2017. Cílem soutěže bylo připomenout problematiku prevence kriminality široké i odborné veřejnosti, ocenit úspěšnou preventivní práci v oblasti prevence kriminality...

Město přispěje na vybavení Nemocnice Milosrdných sester

Dnes v 07:36

Zastupitelstvo schválilo návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí dotací Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Příspěvek v celkové výši 1 050 000 korun bude využit na nákup nového vybavení.

Adventní koncert ve Staré čistírně

Dnes v 07:35

V sobotu 16. prosince v 18 hodin koncert v jedinečném industriálním prostředí.

Praha 1: Omezení provozu Úřadu městské části

Dnes v 07:31

Z provozních důvodů bude 29. prosince omezen provoz úřadu.

Bazárek Marie Doležalové a jejích kolegyň v Divadle Na Fidlovačce

Dnes v 07:19

V sobotu 16. prosince ve 12 hodin otevřou krám ve foyer Divadla Na Fidlovačce herečky Maruška Doležalová, Aneta Krejčíková, Ivu Pazderková, Sandra Pogodová a Vanda Chaloupková a budou prodávat vlastní kousky donesené z domovů doslova všem kolemjdoucím.

Další krátké zprávy
Nahoru