dnes
Středa - skorojasno
29°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
30°C
pozítří
Pátek - bourky
29°C
V klubu se koronavirem nakazilo mnoho lidí, kteří nebyli přímo na oslavě s nakaženým účastníkem
Testy prokázaly nakažení koronavirem u desítek návštěvníků klubu. Ilustrační foto: SPADIA LAB

V klubu se koronavirem nakazilo mnoho lidí, kteří nebyli přímo na oslavě s nakaženým účastníkem

Party, o které nyní hovoří v souvislosti s koronavirem celá republika, se uskutečnila v sobotu 11. července ve vinohradském klubu Techtle Mechtle. Jeho zástupci serveru Pražský patriot potvrdili, že akce se konala skutečně tam, zároveň vyloučili, že by šiřitelem nákazy byl někdo ze zaměstnanců podniku.

V klubu ve Vinohradské ulici se předminulou sobotu konala party s mixem mladých pražských sportovců. Dorazili hráči rezervních týmů fotbalových klubu Bohemians 1905, Sparty a Dukly. Večírku se údajně zúčastnili i florbalisté z extraligových Black Angels, Sparty a Karlových Varů.

Oslavy se celkem zúčastnilo 17 lidí, z nichž 15 se nakazilo. Byla mezi nimi i dívka, od které se pravděpodobně ostatní nakazili. Když šla do klubu, tak neměla žádné obtíže, ty podle hygieniků přišly až o den později. Hygienici doposavad našli 37 nakažených lidí, kteří uvádí, že nebyli přímými účastníky oslavy, ale pohybovali se večer 11. července ve stejných prostorách klubu.

Kromě toho bylo dohledáno devět dalších nákaz u rodinných příslušníků a blízkých osob účastníků oslavy a hostů klubu, u kterých byl virus laboratorním vyšetřením potvrzen.

„Celkem v tomto clusteru byla dosud nákaza prokázána u 68 osob. Karanténa byla dosud vystavena všem rodinným příslušníkům a dalším 121 osobám, které byly v kontaktu při volnočasových aktivitách s výše uvedenými pozitivními případy, dnes hlášených šest onemocnění se dosud zpracovává, počet vydaných karantén pro tato nově hlášená onemocnění ještě není zpracován,“ uvedla ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová. Zároveň sdělila, že klub je uzavřen a proběhla dezinfekce prostor.

Informaci o údajném uzavření dementovali serveru Pražský patriot zástupci klubu Techtle Mechtle. „Co se klubu týká, je samozřejmě po důkladné kontrole Hygieny Praha a ta neshledala důvod k uzavření podniku. Klub je nadále otevřen. Přesto byl prostor pro jistotu vydezinfikován na vyšší úroveň, než je vyžadováno. Samozřejmě budeme pokračovat v měření teplot návštěvníků a vyžadovat odpovědné chování jak vůči sobě, tak vůči personálu a osoby vykazující například zvýšenou teplotu budeme i nadále vykazovat z prostoru,“ uvedli.

„Můžeme potvrdit, že klub navštívilo děvče, které zřejmě mělo nákazu covid-19 a zúčastnilo se party s mixem mladých pražských sportovců a dokázalo je nakazit,“ dodali. 


Tragická nehoda na Pražském okruhu

Včera v 15:17

Dva mladí muži dnes zemřeli dopoledne při dopravní nehodě na Pražském okruhu. K tragédii došlo kolem půl jedenácté na 60. kilometru ve směru na Běchovice. Nákladní auto se srazilo s dodávkou, ve které zůstali muži zaklíněni. Pražský okruh byl u Běchovic neprůjezdný, policie dopravu...

Dotazník: Průzkum spokojenosti občanů Prahy 9

10. srpna 2020 v 16:54

Praha 9 v současné době zpracovává Strategický plán rozvoje. Na základě tohoto dokumentu chce vypracovat podklady pro rozhodnutí, jakým směrem se bude rozvoj Devítky ubírat v následujících letech. 

Zdravotnický materiál do Libanonu

10. srpna 2020 v 16:11

Ochranné rukavice, ústenky, respirátory, jednorázové jehly, obinadla, ochranné overaly a další zdravotnické pomůcky poslali dnes zástupci Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) do libanonského Bejrútu.

Život v Praze 13. Radnice zve na veřejné forum

10. srpna 2020 ve 13:25

Praha 13 zve na veřejnost: Přijďte diskutovat se zastupiteli a vedoucími odborů o tématech, která se týkají třinácté městské části.

V Počernicích praskl přivaděč vody, do jámy se propadla dvě auta

8. srpna 2020 v 19:43

Více než sto let starý přivaděč z káranské vodárny do Prahy dnes ráno prasknul v Dolních Počernicích. Vytvořila se kaverna, do které se propadly dvě zaparkovaná auta. Dodávky do Prahy nebyly omezeny, z Káraného vedou do metropole další dva přivaděče. Oprava potrvá do 18. srpna. Auta vytáhnula...

Další články
Nahoru