dnes
Neděle - jasno
31°C
zítra
Pondělí - zatazeno
30°C
pozítří
Úterý - prehanky-dest
29°C
V klubu se koronavirem nakazilo mnoho lidí, kteří nebyli přímo na oslavě s nakaženým účastníkem
Testy prokázaly nakažení koronavirem u desítek návštěvníků klubu. Ilustrační foto: SPADIA LAB

V klubu se koronavirem nakazilo mnoho lidí, kteří nebyli přímo na oslavě s nakaženým účastníkem

Party, o které nyní hovoří v souvislosti s koronavirem celá republika, se uskutečnila v sobotu 11. července ve vinohradském klubu Techtle Mechtle. Jeho zástupci serveru Pražský patriot potvrdili, že akce se konala skutečně tam, zároveň vyloučili, že by šiřitelem nákazy byl někdo ze zaměstnanců podniku.

V klubu ve Vinohradské ulici se předminulou sobotu konala party s mixem mladých pražských sportovců. Dorazili hráči rezervních týmů fotbalových klubu Bohemians 1905, Sparty a Dukly. Večírku se údajně zúčastnili i florbalisté z extraligových Black Angels, Sparty a Karlových Varů.

Oslavy se celkem zúčastnilo 17 lidí, z nichž 15 se nakazilo. Byla mezi nimi i dívka, od které se pravděpodobně ostatní nakazili. Když šla do klubu, tak neměla žádné obtíže, ty podle hygieniků přišly až o den později. Hygienici doposavad našli 37 nakažených lidí, kteří uvádí, že nebyli přímými účastníky oslavy, ale pohybovali se večer 11. července ve stejných prostorách klubu.

Kromě toho bylo dohledáno devět dalších nákaz u rodinných příslušníků a blízkých osob účastníků oslavy a hostů klubu, u kterých byl virus laboratorním vyšetřením potvrzen.

„Celkem v tomto clusteru byla dosud nákaza prokázána u 68 osob. Karanténa byla dosud vystavena všem rodinným příslušníkům a dalším 121 osobám, které byly v kontaktu při volnočasových aktivitách s výše uvedenými pozitivními případy, dnes hlášených šest onemocnění se dosud zpracovává, počet vydaných karantén pro tato nově hlášená onemocnění ještě není zpracován,“ uvedla ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová. Zároveň sdělila, že klub je uzavřen a proběhla dezinfekce prostor.

Informaci o údajném uzavření dementovali serveru Pražský patriot zástupci klubu Techtle Mechtle. „Co se klubu týká, je samozřejmě po důkladné kontrole Hygieny Praha a ta neshledala důvod k uzavření podniku. Klub je nadále otevřen. Přesto byl prostor pro jistotu vydezinfikován na vyšší úroveň, než je vyžadováno. Samozřejmě budeme pokračovat v měření teplot návštěvníků a vyžadovat odpovědné chování jak vůči sobě, tak vůči personálu a osoby vykazující například zvýšenou teplotu budeme i nadále vykazovat z prostoru,“ uvedli.

„Můžeme potvrdit, že klub navštívilo děvče, které zřejmě mělo nákazu covid-19 a zúčastnilo se party s mixem mladých pražských sportovců a dokázalo je nakazit,“ dodali. 


V Počernicích praskl přivaděč vody, do jámy se propadla dvě auta

Včera v 19:43

Více než sto let starý přivaděč z káranské vodárny do Prahy dnes ráno prasknul v Dolních Počernicích. Vytvořila se kaverna, do které se propadly dvě zaparkovaná auta. Dodávky do Prahy nebyly omezeny, z Káraného vedou do metropole další dva přivaděče. Oprava potrvá do 18. srpna. Auta vytáhnula...

Odměna za práci v okrskových volebních komisích Prahy 5

7. srpna 2020 ve 22:53

Volby do Senátu Parlamentu ČR se konají 2. a 3. října 2020. Úřad městské části Praha 5 zajišťuje volby do Senátu za volební obvod č. 21.

Český USAR tým odletěl z Prahy do Bejrútu

5. srpna 2020 ve 23:29

Dnes po 16. hodině odstartovalo z pražského Letiště Václava Havla do Bejrútu letadlo s USAR týmem, který má 36 členů.

Další články
Nahoru