Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - zatazeno 2°C
Pondělí 12. 4. 2021
Svátek má Julius
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V klubu se koronavirem nakazilo mnoho lidí, kteří nebyli přímo na oslavě s nakaženým účastníkem
Testy prokázaly nakažení koronavirem u desítek návštěvníků klubu. Ilustrační foto: SPADIA LAB

V klubu se koronavirem nakazilo mnoho lidí, kteří nebyli přímo na oslavě s nakaženým účastníkem

Party, o které nyní hovoří v souvislosti s koronavirem celá republika, se uskutečnila v sobotu 11. července ve vinohradském klubu Techtle Mechtle. Jeho zástupci serveru Pražský patriot potvrdili, že akce se konala skutečně tam, zároveň vyloučili, že by šiřitelem nákazy byl někdo ze zaměstnanců podniku.

V klubu ve Vinohradské ulici se předminulou sobotu konala party s mixem mladých pražských sportovců. Dorazili hráči rezervních týmů fotbalových klubu Bohemians 1905, Sparty a Dukly. Večírku se údajně zúčastnili i florbalisté z extraligových Black Angels, Sparty a Karlových Varů.

Oslavy se celkem zúčastnilo 17 lidí, z nichž 15 se nakazilo. Byla mezi nimi i dívka, od které se pravděpodobně ostatní nakazili. Když šla do klubu, tak neměla žádné obtíže, ty podle hygieniků přišly až o den později. Hygienici doposavad našli 37 nakažených lidí, kteří uvádí, že nebyli přímými účastníky oslavy, ale pohybovali se večer 11. července ve stejných prostorách klubu.

Kromě toho bylo dohledáno devět dalších nákaz u rodinných příslušníků a blízkých osob účastníků oslavy a hostů klubu, u kterých byl virus laboratorním vyšetřením potvrzen.

„Celkem v tomto clusteru byla dosud nákaza prokázána u 68 osob. Karanténa byla dosud vystavena všem rodinným příslušníkům a dalším 121 osobám, které byly v kontaktu při volnočasových aktivitách s výše uvedenými pozitivními případy, dnes hlášených šest onemocnění se dosud zpracovává, počet vydaných karantén pro tato nově hlášená onemocnění ještě není zpracován,“ uvedla ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová. Zároveň sdělila, že klub je uzavřen a proběhla dezinfekce prostor.

Informaci o údajném uzavření dementovali serveru Pražský patriot zástupci klubu Techtle Mechtle. „Co se klubu týká, je samozřejmě po důkladné kontrole Hygieny Praha a ta neshledala důvod k uzavření podniku. Klub je nadále otevřen. Přesto byl prostor pro jistotu vydezinfikován na vyšší úroveň, než je vyžadováno. Samozřejmě budeme pokračovat v měření teplot návštěvníků a vyžadovat odpovědné chování jak vůči sobě, tak vůči personálu a osoby vykazující například zvýšenou teplotu budeme i nadále vykazovat z prostoru,“ uvedli.

„Můžeme potvrdit, že klub navštívilo děvče, které zřejmě mělo nákazu covid-19 a zúčastnilo se party s mixem mladých pražských sportovců a dokázalo je nakazit,“ dodali. 


Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

Dnes v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

Dnes v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

Dnes v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

Dnes v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

Včera v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

Včera v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Praha 6 nabízí dětem šetrné testování

Včera v 08:01

První možnost testování před návratem dětí do školy již dnes odpoledne.

Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

10. dubna 2021 v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Další články
Nahoru