dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
13°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
12°C
V klubu se koronavirem nakazilo mnoho lidí, kteří nebyli přímo na oslavě s nakaženým účastníkem
Testy prokázaly nakažení koronavirem u desítek návštěvníků klubu. Ilustrační foto: SPADIA LAB

V klubu se koronavirem nakazilo mnoho lidí, kteří nebyli přímo na oslavě s nakaženým účastníkem

Party, o které nyní hovoří v souvislosti s koronavirem celá republika, se uskutečnila v sobotu 11. července ve vinohradském klubu Techtle Mechtle. Jeho zástupci serveru Pražský patriot potvrdili, že akce se konala skutečně tam, zároveň vyloučili, že by šiřitelem nákazy byl někdo ze zaměstnanců podniku.

V klubu ve Vinohradské ulici se předminulou sobotu konala party s mixem mladých pražských sportovců. Dorazili hráči rezervních týmů fotbalových klubu Bohemians 1905, Sparty a Dukly. Večírku se údajně zúčastnili i florbalisté z extraligových Black Angels, Sparty a Karlových Varů.

Oslavy se celkem zúčastnilo 17 lidí, z nichž 15 se nakazilo. Byla mezi nimi i dívka, od které se pravděpodobně ostatní nakazili. Když šla do klubu, tak neměla žádné obtíže, ty podle hygieniků přišly až o den později. Hygienici doposavad našli 37 nakažených lidí, kteří uvádí, že nebyli přímými účastníky oslavy, ale pohybovali se večer 11. července ve stejných prostorách klubu.

Kromě toho bylo dohledáno devět dalších nákaz u rodinných příslušníků a blízkých osob účastníků oslavy a hostů klubu, u kterých byl virus laboratorním vyšetřením potvrzen.

„Celkem v tomto clusteru byla dosud nákaza prokázána u 68 osob. Karanténa byla dosud vystavena všem rodinným příslušníkům a dalším 121 osobám, které byly v kontaktu při volnočasových aktivitách s výše uvedenými pozitivními případy, dnes hlášených šest onemocnění se dosud zpracovává, počet vydaných karantén pro tato nově hlášená onemocnění ještě není zpracován,“ uvedla ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová. Zároveň sdělila, že klub je uzavřen a proběhla dezinfekce prostor.

Informaci o údajném uzavření dementovali serveru Pražský patriot zástupci klubu Techtle Mechtle. „Co se klubu týká, je samozřejmě po důkladné kontrole Hygieny Praha a ta neshledala důvod k uzavření podniku. Klub je nadále otevřen. Přesto byl prostor pro jistotu vydezinfikován na vyšší úroveň, než je vyžadováno. Samozřejmě budeme pokračovat v měření teplot návštěvníků a vyžadovat odpovědné chování jak vůči sobě, tak vůči personálu a osoby vykazující například zvýšenou teplotu budeme i nadále vykazovat z prostoru,“ uvedli.

„Můžeme potvrdit, že klub navštívilo děvče, které zřejmě mělo nákazu covid-19 a zúčastnilo se party s mixem mladých pražských sportovců a dokázalo je nakazit,“ dodali. 


Sbírka na obnovu požárem zničeného kostela

Dnes ve 13:40

Ve středu odpoledne zničil požár kostel svatého Michaela v zahradě Kinských, známý také jako chrám sv. archanděla Michaela. Chrám je majetkem hlavního města Prahy, ale několik desítek let ho má ve správě a v užívání pravoslavná církev. Pražští radní odsouhlasili vznik veřejné sbírky na obnovu...

Praha 13: Kdy na úřad

Dnes ve 13:12

Radnice Prahy 13 bude pro veřejnost otevřena i nadále dva dny v týdnu, v pondělí a ve středu.

Jak se chovat v době krizových opatření? Praha 2 zveřejnila odpovědi na nejčastější otázky

Dnes ve 12:32

Vzhledem k dotazům veřejnosti, které se týkají především chování v době vládních pandemických opatření, připravila radnice Prahy 2 odpovědi. Lidé se tak z obrázků zveřejňovaných na sociálních sítí například dozví, zda mohou jít na procházku do parku bez roušky, nebo také, zda si mohou nechat...

V metropoli přibylo ve čtvrtek 1337 nových případů koronaviru

Dnes ve 12:20

Laboratoře odhalily ve čtvrtek v Praze 1337 nových případů koronaviru. Je to výrazný pokles proti minulému čtvrtku, kdy v hlavním městě přibylo rekordních 1713 případů. V metropoli je nyní 22 825 nakažených, většina z nich má mírný průběh nemoci. Vyplývá to z údajů ministerstva...

Trhy na Kulaťáku se dočasně ruší

Dnes v 08:56

Od 28. října se dle vládního nařízení na farmářských trzích mohou nabízet jen potraviny původem z ČR. Stánky mají být nejméně dva metry od sebe a na 400 metrech čtverečních tržiště by mělo být maximálně 20 lidí.

Praha 5 využije prvky městského mobiliáře

Včera ve 12:39

Rada městské části Praha 5 schválila možnost využívat prvky pražského mobiliáře. Od dohody s Magistrátem hl. m. Prahy si slibuje především úsporu finančních prostředků, kterou jednotný systém uličního vybavení nabízí. Dále také nový design, který má do budoucna za cíl nahradit různorodou směs...

Botanická zahrada Na Slupi uzavřena

Včera v 10:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zavřela i venkovní expozice.

Praha 11: Roušky a dezinfekce

Včera v 08:05

Pokud sháníte roušky nebo dezinfekci a je pro vás obtížné si je zajistit, kontaktujte Občanskou linku Prahy 11.

Další články
Nahoru