Dnes Pátek - zatazeno -1°C
Zítra Sobota - oblacno -4°C
Pátek 15. 1. 2021
Svátek má Alice
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V klubu se koronavirem nakazilo mnoho lidí, kteří nebyli přímo na oslavě s nakaženým účastníkem
Testy prokázaly nakažení koronavirem u desítek návštěvníků klubu. Ilustrační foto: SPADIA LAB

V klubu se koronavirem nakazilo mnoho lidí, kteří nebyli přímo na oslavě s nakaženým účastníkem

Party, o které nyní hovoří v souvislosti s koronavirem celá republika, se uskutečnila v sobotu 11. července ve vinohradském klubu Techtle Mechtle. Jeho zástupci serveru Pražský patriot potvrdili, že akce se konala skutečně tam, zároveň vyloučili, že by šiřitelem nákazy byl někdo ze zaměstnanců podniku.

V klubu ve Vinohradské ulici se předminulou sobotu konala party s mixem mladých pražských sportovců. Dorazili hráči rezervních týmů fotbalových klubu Bohemians 1905, Sparty a Dukly. Večírku se údajně zúčastnili i florbalisté z extraligových Black Angels, Sparty a Karlových Varů.

Oslavy se celkem zúčastnilo 17 lidí, z nichž 15 se nakazilo. Byla mezi nimi i dívka, od které se pravděpodobně ostatní nakazili. Když šla do klubu, tak neměla žádné obtíže, ty podle hygieniků přišly až o den později. Hygienici doposavad našli 37 nakažených lidí, kteří uvádí, že nebyli přímými účastníky oslavy, ale pohybovali se večer 11. července ve stejných prostorách klubu.

Kromě toho bylo dohledáno devět dalších nákaz u rodinných příslušníků a blízkých osob účastníků oslavy a hostů klubu, u kterých byl virus laboratorním vyšetřením potvrzen.

„Celkem v tomto clusteru byla dosud nákaza prokázána u 68 osob. Karanténa byla dosud vystavena všem rodinným příslušníkům a dalším 121 osobám, které byly v kontaktu při volnočasových aktivitách s výše uvedenými pozitivními případy, dnes hlášených šest onemocnění se dosud zpracovává, počet vydaných karantén pro tato nově hlášená onemocnění ještě není zpracován,“ uvedla ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová. Zároveň sdělila, že klub je uzavřen a proběhla dezinfekce prostor.

Informaci o údajném uzavření dementovali serveru Pražský patriot zástupci klubu Techtle Mechtle. „Co se klubu týká, je samozřejmě po důkladné kontrole Hygieny Praha a ta neshledala důvod k uzavření podniku. Klub je nadále otevřen. Přesto byl prostor pro jistotu vydezinfikován na vyšší úroveň, než je vyžadováno. Samozřejmě budeme pokračovat v měření teplot návštěvníků a vyžadovat odpovědné chování jak vůči sobě, tak vůči personálu a osoby vykazující například zvýšenou teplotu budeme i nadále vykazovat z prostoru,“ uvedli.

„Můžeme potvrdit, že klub navštívilo děvče, které zřejmě mělo nákazu covid-19 a zúčastnilo se party s mixem mladých pražských sportovců a dokázalo je nakazit,“ dodali. 


Praha 4 pomáhá seniorům zvládnout systém očkování

Dnes v 09:34

V Praze 4, která je nejlidnatější městskou částí v hlavním městě, žije 8612 seniorů starších 80 let. Radnice před spuštěním očkování proti covid-19, aktuálně právě u seniorů nad 80 let, kontaktuje nejvíce ohrožené seniory a poskytuje pomoc těm, kteří nemají blízké příbuzné nebo známé, kteří by jim...

Praha 2: Seniorům 80+, kteří se chtějí nechat očkovat, pomůže radnice

Dnes v 09:06

Senioři, kteří by se chtěli nechat očkovat proti nemoci covid-19, je jim 80 let a více a žijí na Praze 2, se mohou obrátit na radnici.

Praha pomůže seniorům s registrací a případnými dotazy k očkování

Dnes v 08:23

Linka 800 160 166 bude dnešního dne od 12 hodin sloužit pro pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému a operátoři zde budou také vyřizovat případné dotazy k očkování.

Pomozte svému seniorovi s registrací, vyzývá Praha 10

Dnes v 08:13

Praha 10 spustila výzvu ve které na své občany apeluje, aby pomohli příbuzným, sousedům a známým ve věku 80 let a víc, kteří se mohou registrovat na očkování proti covid-19. Vzhledem k tomu, že přihlásit se je možné pouze elektronicky, bude řada z nich potřebovat...

Praha 6 pomáhá seniorům s registrací na očkování

Dnes v 06:05

Dnes začínají registrace k očkování proti covid-19 pro osoby starší 80 let. Centrální registrace organizuje ministerstvo zdravotnictví.

Praha 3 spustí registrace na očkování ve Vinohradské nemocnici

Včera v 17:02

Registrace se týká seniorů nad 80 let.

innogy dál pokračuje v pomoci s trasováním

Včera ve 14:42

Po krátké vánoční pauze pokračuje innogy v pomoci s trasováním v systému eRouška. Vzhledem k přetrvávající vážné epidemiologické situaci energetická skupina prodloužila smlouvu se státem a znovu vyčlenila část kapacit svého call centra pro pomoc v boji proti šíření nemoci covid-19. Za dva měsíce...

Další články
Nahoru