dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Pražská politika

V Klánovicích bude referendum o napojení nové výstavby na silnice

V Klánovicích bude v termínu komunálních voleb referendum o napojení nové výstavby v Horních Počernicích na klánovické silnice. Informovalo o tom dnes vedení městské části v tiskové zprávě. Silnice v Klánovicích, na které chce developer svůj projekt napojit, podle klánovických zastupitelů nejsou ve stavu, kdy by snesly zvýšenou zátěž.

„Nechceme bránit soukromému investorovi v jeho podnikání, odmítáme ale, aby kvůli ekonomickým zájmům developera byly negativně dotčeny zájmy obyvatel naší městské části,“ uvedl starosta městské části Praha-Klánovice Petr Soukup.

„Silnice většinou nemají povrchovou ukončující vrstvu, jsou vytlučené, při deštích jsou zaplavovány a nemají žádné chodníky,“ píše se v tiskové zprávě.

Investorem stavebního projektu Villa Park Klánovice je dceřiná společnost rakouského developera UBM. Více než stovka nových domů včetně školky vzniká na katastrálním území sousedních Horních Počernic, od kterých je ale odděluje dálnice D11.

Odhad nákladů na vybudování chodníků a opravy komunikací je zhruba 70 milionů korun, rozšíření kapacit mateřské a základní školy se odhaduje na 30 milionů korun.

Podle starosty Soukupa je nutno v této souvislosti brát v potaz i zvýšenou prašnost, hluk a sníženou bezpečnost. Společnost UBM podala na městskou část Klánovice dvě žaloby a žádá zhruba pět milionů korun. Vyjádření firmy ČTK shání.

 

 


Další články
Nahoru