dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Lekci dostanou diváci hned na úvod festivalu bulharských filmů
Obchod Miluji Tě + Osamělá srdce se bude promítat v neděli. Foto: www.kinolucerna.cz

Lekci dostanou diváci hned na úvod festivalu bulharských filmů

Zítra začíná v kině Lucerna a v kině Evropský dům osmý ročník Festivalu bulharských filmů, který organizuje Velvyslanectví Bulharské republiky v ČR a Bulharský kulturní institut. Akce se koná do 17. února.

Festival jako jediný přináší českému publiku každoročně nejnovější bulharské hrané i dokumentární filmy, které byly uvedeny v rámci prestižních filmových festivalů po světě. Letos jsou do programu nově zapojeny i současné krátké filmy.

Festival bude zahájen ve čtvrtek v kině Lucerna celovečerním filmem režisérské dvojice Kristiny Grozevy a Petar Valčanova Lekce, který divákům nabídne strhující příběh mladé učitelky, která se rozhodla dát třídnímu zlodějíčkovi pořádnou lekci. Životní lekci lekci však dostane sama. Film představí jeho tvůrci osobně, těšit se můžete i na herečku v hlavní roli Margitu Goševovou.

Páteční program bude patřit filmu Barter režiséra Atanase Kirjakova. V sobotu večer westernová atmosféra přenese bohem zapomenutého místa uprostřed balkánských lesů, kde vládne Hombre.

Dokumentární filmy budou i letos promítány v kině Evropský dům. Své filmy i letos představí filmoví tvůrci, režiséři a herci.

Vstupné v kině Lucerna činí 100 korun, do kina Evropský dům je vstup zdarma. Vstupenky je možné zakoupit v on-line prodeji kina Lucerna. Všechny filmy jsou opatřeny anglickými a českými titulky.
 
V rámci doprovodného programu je připravena výstava filmových plakátů Ten film miluju!, která v kavárně Lucerna a v Bulharském kulturním institutu poběží do 26. února 2016. V Evropském domě bude možné si prohlédnout výstavu Bulharské folklorní motivy.


Další články
Nahoru