Dnes Sobota - obcasny-dest -1°C
Zítra Neděle - zatazeno 1°C
Sobota 4. 12. 2021
Svátek má Barbora
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V kauze Vrbětice podle Filipa legrace nebere konce a přerostla v ubohou šaškárnu
Vojtěch Filip je předsedou KSČM už od roku 2005. Foto: David Sedlecký

V kauze Vrbětice podle Filipa legrace nebere konce a přerostla v ubohou šaškárnu

Část opozice považuje výbuch dvou muničních skladů ve Vrběticích v roce 2014 za ruský terorismus v Česku. Prezident, SPD a komunisté to vidí jinak. Aktuálně se kauze vyjádřil předseda KSČM Vojtěch Filip, přičemž nasadil značně ironický tón.

„Říká se, že každá legrace jednou skončí. V kauze Vrbětice však nebere konce, možná i proto, že už přerostla v ubohou šaškárnu. Firma Imex Group nyní podává trestní oznámení na neznámého pachatele, či spíše na neznámé pachatele, neboť po více než šesti letech hodlá pátrat po osudu prý zmizelých tisíců samopalů, několika raketometů a kulometů včetně obrovského množství munice, bodáků a dalšího příslušenství,“ uvedl Filip. 

Ve svém ironickém tónu pokračuje, když se ptá, zda by toto vše mohli nastrkat do batůžku agenti GRU?

„Rád bych viděl to nadšení ve tváři vyšetřovatele, který tento případ dostane na stůl. Už teď aby ho děsily noční můry. Pátrat po takové době a po tak velkém množství zbraní a munice, to s přehledem dříve najdete jehlu nejen v kupce sena, ale i ve stohu slámy,“ pokračuje. 

„Zvláště u té munice si člověk hned živě představuje, jak ji vyšetřoval bude dohledávat a jak zdokumentuje, kým, kdy, kde a proti komu byla vystřelena. Tohle rozum prostě nebere. Leda, že by to byla pozdní lítost,“ dodává Vojtěch Filip.


Autor: Karel Netolický

Jste hrdinové této doby, vzkázal pražský primátor zdravotníkům

23. listopadu 2021 v 19:12

„Jednotky intenzivní péče a ARO v nemocnicích se plní po celé republice a opět vyvstává nejen problém nedostatku covidových lůžek, ale hlavně nedostatku personálu. Protože se na to někdy zapomíná, všem lidem ve zdravotnictví bych rád veřejně vzkázal: Nebereme Vás jako samozřejmost. Víme, že už...

Další články
Nahoru