Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Kasárnách Karlín se otevírá nový sál, bude sloužit hlavně jako kino
Nový sál. Foto: Kasárna Karlín

V Kasárnách Karlín se otevírá nový sál, bude sloužit hlavně jako kino

Kasárna Karlín otevírají nový sál. Prostor, který je v prvním patře nad koncertním sálem Garáží, bude primárně kino. Bude to také místo pro přednášky, diskuze nebo firemní akce. Nový sál dostal název Vzadu Nahoře.

Dřív zde sídlila nezisková organizace Karlín Studios, ještě dříve byl vojenskou tělocvičnou. Nově zrekonstruovaný prostor dostal název Vzadu Nahoře. „Dlouho jsme si lámali hlavu s jeho pojmenováním, až jsme nakonec zvolili lakonické jméno Vzadu nahoře, protože je prostě vzadu a nahoře,“ vysvětluje za Kasárna Karlín Radek Pavlovič. 

Kino po celý rok 

Nový prostor by měl sloužit primárně jako kino. Kasárna Karlín teď mají dva velké sály nad sebou a tím získávají nové dramaturgické možnosti. „Naše kino promítá celoročně standardně, ale teď se nám otevírají ještě širší možnosti a jsme nyní atraktivnější pro filmové festivaly a vícedenní akce, protože – kromě venkovních projekcí v letním kině – oba sály mohou promítat zároveň,“ vysvětluje dramaturg kasárenského kina Jan Touš. 

Nový sál oficiálně otevírá 1. listopadu projekcí filmu Jeanne du Barry – Králova milenka s Johnnym Deppem a Maïwenn v hlavních rolích. Jen na listopad je v novém sále v plánu nejméně 15 filmových projekcí. „Na své si přijdou jak nároční diváci artových snímků a dokumentárních filmů, tak fanoušci zapadlých filmových bizárů a podivností,“ přibližuje Touš dramaturgii kasárenského kina. „Nové prostory kromě jiného přináší daleko větší pohodlí, než jaké diváci znali z Garáží,“ dodává. 

O Kasárnách Karlín 

Historický objekt kasáren nedaleko Florence pochází z 19. století, pro vojenské účely byl využíván v době Československa i České republiky. Ve druhé polovině 20. století v areálu sídlily různé útvary a zařízení pražské vojenské posádky. Jako kulturně-společenský prostor se otevřela veřejnosti v červnu 2017. Pražské centrum, organizace, která Kasárna Karlín provozuje, spravuje jedno křídlo a nádvoří objektu.


Autor: puc

Koncert klasické hudby s romskými prvky

Včera v 10:50

Praha 14 zve na koncert v sobotu 29. června od 19 hodin v KD Kyje.

Výstava na radnici: Unfocused

Včera v 09:01

Studenti Univerzity třetího věku z oboru Digitální fotografie a pod vedením Ladislava Hovorky vytvořili velmi osobitou a rozmanitou výstavu fotografií.

Letní slavnosti staré hudby

Včera v 08:31

Festival Letní slavnosti staré hudby začne za necelý měsíc v Praze. Od 16. července do 6. srpna opět rozezní historické sály i kostely hudbou dávno minulých staletí. Nabídne poklady z hudebních archivů, netradiční hudební nástroje i strhující hudební kreativitu.

Zen Elements: Nová japonská a současná hudba

19. června 2024 v 09:17

Trio japonských virtuózů a nová česká freejazzová formace KlangWesen rozezní Velký sál Novoměstské radnice 26. června v 19:30 hodin.

Výstava Historie a současnost Prahy 4 putuje po základních školách

19. června 2024 v 08:14

Výstava nazvaná Historie a současnost Prahy 4, jejíž vernisáž se uskutečnila v loňském roce v budově Úřadu městské části Praha 4, putuje nyní po základních školách Prahy 4. Aktuálně je k vidění v Základní škole Jižní.

Koncert na Hradčanském náměstí

19. června 2024 v 06:52

Open Air koncert České filharmonie už tradičně zakončuje koncertní sezonu na Hradčanském náměstí a je pro všechny zdarma.

Praha 10: Letní scéna na Skalce

18. června 2024 ve 21:19

V parčíku u Aldašínské sev rámci Letní scény Prahy 10 můžete těšit na hudbu a divadlo pro děti. 

Startuje letní kino na Pragovce. Sezónu zahájí filmem Daaaaaalí!

17. června 2024 ve 13:37

V úterý 18. června zahájí Pragovka Gallery sedmou sezónu letního kina filmem Quentina Dupieuxe Daaaaaalí! Každé úterý po setmění bude Pragovka opět patřit filmům.

Letní scéna Prahy 10: Tento týden v Malešicích

17. června 2024 v 08:13

Hudbu a divadlo pro děti nabízí Praha 10. Ve čtvrtek 20. června hraje Radka Hronovská a v neděli 23. června uvidí děti pohádku.

Circus Brothers vystoupí v Praze 15

14. června 2024 v 17:01

Jako každý rok se mohou zájemci těšit na hudební večery na zahradě pivovaru Hostivar H2. Již nyní je známa první hudební hvězda – kapela Circus Brothers.

Výstava: Koblen & Lazar

14. června 2024 v 17:01

Výstava Koblen & Lazar nabízí pohled na tvorbu dvou výrazných osobností současného umění – Karolíny Koblen a Romana Lazara. Výstava inspirovaná ikonickým partnerstvím Andyho Warhola a Jeana-Michela Basquiata zkoumá paralely mezi jejich díly a odhaluje společná témata...

Florea Theatrum v létě ožije dvojicí výpravných historických baletů

14. června 2024 ve 12:32

Hudební ansámbl Musica Florea a Helena Kazárová, přední historička, režisérka a choreografka, připravují pro letošní letní sezónu obnovenou premiéru dvou baletů z poloviny 18. století. Na prkna převozního barokního divadla Florea Theatrum na nádvoří Lichtenštejnského paláce, sídla Hudební a...

Víkendový tip: Příběhy Afriky s tancem, workshopy, korálky, batikou a africkými bubny

13. června 2024 v 16:23

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha 2024 zve také na doprovodné akce.  Víkend 15. a 16. června bude v prostorech Krenovky a na Žižkov Highline za Krenovkou patřit Příběhům Afriky. 

Čeští madrigalisté zahrají v kostele. Vstupné dobrovolné

12. června 2024 v 11:56

V kostele sv. Václava na Proseku se bude v pátek 14. června konat koncert. Hrát budou Čeští madrigalisté

Další články
Nahoru