dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
26°C
zítra
Pátek - bourky
24°C
pozítří
Sobota - oblacno
24°C
V Karlíně vznikne nová psí louka, Praha 8 jich bude mít celkem deset
Plánovaná podoba psí louky v Karlíně. Vizualizace: P8

V Karlíně vznikne nová psí louka, Praha 8 jich bude mít celkem deset

Pejskaři budou moci využívat park na území městské části Praha 8 v ulici Sokolovská. Louka bude určena pro volný pohyb psů a bude zahrnovat také agility prvky. Otevřena by měla být v září 2018. 

Vedení osmé městské části schválilo minulý týden výstavbu parku s volným pohybem psů s agility prvky. Vybudován bude mezi ulicemi Sokolovská a pobřežní v Karlíně a jeho dokončení se plánuje v příštím roce. Celkové náklady budou 11,5 milionu korun.

„Psí park bude stát na dosud nevyužívaném a zanedbaném místě v Sokolovské ulici. To jinými slovy znamená, že na jedné straně poskytneme majitelům psů další místo pro venčení a výcvik a zároveň zrevitalizujeme veřejný prostor,“ říká k záměru místostarosta osmé městské části Matěj Fichtner.

Park s volným pohybem psů v Karlíně propojí Kaizlovy sady s plánovanými zelenými plochami projektu Rohan City, plánovaného na Rohanském ostrově. Záměr byl předem projednán s místními občany a spolky, s hlavním městem Prahou i s karlínskými developery.

V rámci úprav, které by měly začít za čtvrt roku, budou realizovány nové komunikace s mobiliářem, oplocení parkové plochy a plochy s agility prvky. Úpravou projde také zeleň. Bude se jednat o ošetření a výsadbu nových stromů a keřů. V rámci komunikací bude také odstraněna část bývalého železničního valu na obou koncích řešeného území.

První psí louka v Praze 8 vznikla v roce 2005 v Libni. Louka v Sokolovské ulici bude již desátá v pořadí.

Psí louky ve správě ÚMČ Praha 8

Libeň
U Meteoru – před ÚMČ Praha 8    
Parčík v ulici Františka Kadlece    

Bohnice  
Katovická – naproti domu č. p. 402 – 404    
Ratibořská – v blízkosti domu ul. Ratibořská č. p. 754/26    
Ústavní – u domu č. p. 413    
Hanouškova – za domem Hanouškova, sídliště Bohnice     

Karlín  
Invalidovna – Molákova 574/32, sídl. Invalidovna    

Kobylisy    
U Jezírka, sídliště Ďáblice – ulice Taussigova 

Čimice
Chvatěrubská – za domem 366/28, sídl. Čimice    


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

18. června 2019 v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Další články
Nahoru