Dnes Čtvrtek - mlha 3°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Pátek 8. 12. 2023
Svátek má Květoslava
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V Karlíně se otevřela nová budova pro studentské bydlení
Kampus v ulici Prvního Pluku. Foto: Zeitraum

V Karlíně se otevřela nová budova pro studentské bydlení

V Karlíně v ulici Prvního Pluku se nedávno otevřely dveře nově dokončeného soukromého kampusu pro bydlení až 77 vysokoškoláků. Společnost Zeitraum Student Housing, která patří k největším provozovatelům studentského ubytování nejen v tuzemsku, ale i v Polsku, tak v Praze dokončila již pátou budovu. V současnosti nabízí v hlavním městě kolem 500 lůžek v Praze 3, 7, 8 a 10. Informovala o tom mediální zástupkyně projektu Tereza Štosová.  

„Karlín láká zejména kosmopolitní mladé dospělé. Ti zde mají bezpočet příležitostí, jak se realizovat – osobně bych vyzdvihl například komplex Kasárny Karlín a projekt Přístav 18600. Obě jsou v docházkové vzdálenosti od našeho studentského domu,“ sdělil Matěj Vyskočil, provozní ředitel společnosti Zeitraum. 

„Studenti však budou mít možnost vyžití i přímo v rezidenci, kde jsme se zaměřili na vytvoření zajímavých komunitních prostor: Najdou zde společenskou místnost pro setkávání, studium i relaxaci a také velkou sdílenou terasu,“ pokračoval. 

Projekt svým rezidentům poskytne vysoký standard bydlení s veškerým komfortem od provozu recepce až po ostrahu objekt. Na přivítanou studenty čeká balíček s kompletní sadou ložního prádla, polštářem, dekou a kompletní sadou nádobí. 

Společné prostory zahrnují kuchyňku se zázemím, vlastní prádelnu a studovnu. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny funkčním nábytkem na míru včetně postelí s kvalitními matracemi. 

Nechybí ani připojení k vysokorychlostnímu internetu. Na výběr jsou jak soukromé apartmány, tak jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje se sdílenou koupelnou. Délka nájmu je flexibilní, přičemž měsíční sazba včetně všech služeb začíná na 14 000 korunách za měsíc.

„Zájem studentů o bydlení u nás je obrovský. Již od prvního měsíce jsme kompletně obsazeni,“ podotkl Vyskočil. 

Zeitraum Karlín je prvním projektem Zeitraum Student Housing, který bude provozovat bez mateřské společnosti Zeitgeist Asset Management.


Autor: Cen

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

Včera v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

5. prosince 2023 v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

5. prosince 2023 v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Další články
Nahoru