Dnes Neděle - oblacno 11°C
Zítra Pondělí - polojasno 12°C
Neděle 19. 5. 2024
Svátek má Ivo
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Karlíně otevřela Praha 8 rozšířenou cyklostezku
Slavností otevření cyklostezky. Zdroj foto: se souhlasem MČ Praha 8

V Karlíně otevřela Praha 8 rozšířenou cyklostezku

Cyklistům a chodcům se v pátek zprovoznila nově upravená cyklostezka v Karlíně, rozšířený úsek od Negrelliho viaduktu po Breitfeldovu ulici otevřeli zástupci radnice Prahy 8 a města. Cyklostezka A2 spojuje centrum metropole s okrajem města. Na modernizaci získala městská část loni 12 milionů korun od pražského magistrátu. Informoval o tom mluvčí osmé městské části Martin Šalek.

„Modernizaci cyklostezky v Karlíně považuji za jeden z nejvýznamnějších cykloprojektů v tomto volebním období. Další podobně důležitá pak bude drážní promenáda nebo cyklostezka přes Dvorecký most. Společná stezka pro chodce i cyklisty, která je celoročně sjízdná, navíc otevírá i nové pohodlnější možnosti dojíždění z východu Prahy do centra města,“ řekl 1. náměstek primátora pro oblast dopravy Zdeněk Hřib (Piráti).

Cyklostezka byla vybudována v rámci přeměny Rohanského ostrova po povodních v roce 2002, současně s protipovodňovými opatřeními. Původně měla mlatový povrch, který už byl ale v posledních letech zcela nevyhovující a bylo nutné přistoupit k celkové rekonstrukci celé trasy a jejímu zpevnění živičným povrchem. Karlínská část cyklostezky navazuje na úsek Libeňský most–Breitfeldova, který byl opraven, rozšířen a zpevněn již v roce 2021.

„Kromě pohodlnějšího povrchu pro všechny uživatele cyklostezky jsme se zaměřili i na zvýšení bezpečnosti. Nově bude na tomto úseku veřejné osvětlení, které zde citelně chybělo a přispěje ke zvýšení komfortu i při podvečerních procházkách,“ sdělil Tomáš Slabihoudek, radní MČ Praha 8 pro dopravu (TOP 09 + STAN). 

Cyklostezka po celkové rekonstrukci nabízí šířku čtyř metry. Mlatový povrch s výtluky, na kterém při nepříznivém počasí museli cyklisté i chodci kličkovat mezi bahnitými kalužemi, byl nahrazen asfaltovým povrchem, který ocení i rodiče s kočárky nebo bruslaři na kolečkových bruslích. 

„Věřím, že s novou podobou cyklostezky budou všichni milovníci jízdních kol i pěších procházek spokojeni. Dlouhodobě podporujeme vznik a rekonstrukce cyklostezek na Praze 8, ideálně odděleně od silničního provozu, a to zejména kvůli zajištění bezpečnosti cyklistů, ale i řidičů automobilů,“ dodal Martin Jedlička, předseda komise pro dopravu MČ Praha 8 (TOP 09 + STAN).

V rámci oprav bylo koordinováno a připraveno i napojení cyklostezky na Štvanickou lávku, jejíž stavba se právě dokončuje. Nejen obyvatelům Karlína se tak otevře nová možnost rychlého propojení se Štvanicí, Holešovicemi a cyklostezkou na druhém břehu Vltavy. 


Autor: Jan Puci

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

Dnes v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

Dnes v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Očkování zvířat osob bez domova

Včera v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

17. května 2024 ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

17. května 2024 v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Další články
Nahoru