Dnes Čtvrtek - mlha 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Kampusu Hybernská se konal charitativní Mikulášský večírek
Účastníci večírku.

V Kampusu Hybernská se konal charitativní Mikulášský večírek

Skupina studentek Univerzity Karlovy, která se v rámci předmětu Živá laboratoř spolupráce (ŽLS) probíhajícím pod Centrem pro přenos poznatků a technologií věnuje organizaci společensky prospěšných eventů, uspořádala včera v Kampusu Hybernská charitativní Mikulášský večírek.

Studentky si chtěly na vlastní kůži vyzkoušet, jak má vypadat správná spolupráce a organizace nějaké akce, proto se pustily do přípravy mikulášského odpoledne pro ty, kteří si zaslouží do adventního období vnést světlo.

„Dobrý podvečer, chtěly bychom Vás všechny s holkami přivítat na mikulášském večírku. Jsme moc rády, že jste všichni dorazili v takovém počtu. Doufáme, že se Vám tady bude líbit a společně si večer užijeme. Máme pro Vás připravené dílničky, kde si budete moci vyrobit vánoční dekorace a ozdoby a na závěr nás snad navštíví Mikuláš a bude mít nějaké dárečky,“ zahájila úvodní řečí Agáta Michalová, jedna z organizátorek.

Pozvání studentek přijal Dětský domov z Dolních Počernic, jednotlivci z Azylového domu i Klubu svobodných matek. Celkově se večera zúčastnilo šestnáct dětí v doprovodu dospělých.

„O akci jsem se dozvěděla letáčku, který jste vyvěsili v Klubu svobodných matek. Moc vám děkujeme za organizaci, přála bych si, aby se podobné akce pro děti děly častěji,“ svěřila se jedna z účastnic z Klubu svobodných matek.

Pro děti připravily organizátorky přibližně tří hodiny trvající program, který se skládal z vánočních dílen, odkud si děti mohly odnést výrobky, soutěže a na řadu přišlo i zpívání písniček. Děti se mohly posilnit občerstvením a užít si zábavu, než přišel vrchol večera, tedy Mikuláš s dárky, na kterého se všechny děti těšily již od začátku.

Mikulášský večírek by se neuskutečnil bez pedagogického a lidského vedení Kateřiny Jiřinové z fakulty Centrum pro přenos poznatků a technologií, UK. Událost by se neobešla bez pomoci spousty skvělých lidí a chutí přiložit ruku k dílu z týmu ŽLS. Nešlo by to také bez partnerů Knihobot a Kampus Hybernská, Adela Muller a soukromníků, kteří pomohli jak s dárky pro děti, tak dodáním prostor a občerstvení.

„Jsme nesmírně rádi, že se nám povedlo akci uskutečnit a odvést do zdárného konce a doufáme, že by naše snažení mohlo inspirovat i někoho dalšího. Pokud dokáže malá skupinka studentů rozzářit večer skupince dětí, můžete i vy rozzářit den lidem okolo vás,“ sdělila spoluorganizátorka večírku Sabina Štaubertová.


Autor: red

V souvislosti s válkou se na Prahu 10 přemístilo 7000 Ukrajinců

Dnes ve 21:29

Na Ukrajině si během uplynulého víkendu připomněli dvě smutná výročí: dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze a deset let od zabrání Krymu. Tisíce lidí v Praze i v dalších městech vyjádřily sounáležitost s Ukrajinou. Připomeňme si, co jsme pro napadenou zemi udělali...

Trhy na Tylově náměstí v Praze 2

Dnes v 16:51

Od pondělí 11. března se otevřou trhy na Tylově náměstí v Praze 2.

Praha 14 pokračuje v programech prevence

Dnes v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

Dnes v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

Dnes v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

Dnes v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

Dnes v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

PVK oslaví světový den vody

Včera v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

Včera v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

Včera v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

27. února 2024 ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Další články
Nahoru