Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
V Kampusu Hybernská se konal charitativní Mikulášský večírek
Účastníci večírku.

V Kampusu Hybernská se konal charitativní Mikulášský večírek

Skupina studentek Univerzity Karlovy, která se v rámci předmětu Živá laboratoř spolupráce (ŽLS) probíhajícím pod Centrem pro přenos poznatků a technologií věnuje organizaci společensky prospěšných eventů, uspořádala včera v Kampusu Hybernská charitativní Mikulášský večírek.

Studentky si chtěly na vlastní kůži vyzkoušet, jak má vypadat správná spolupráce a organizace nějaké akce, proto se pustily do přípravy mikulášského odpoledne pro ty, kteří si zaslouží do adventního období vnést světlo.

„Dobrý podvečer, chtěly bychom Vás všechny s holkami přivítat na mikulášském večírku. Jsme moc rády, že jste všichni dorazili v takovém počtu. Doufáme, že se Vám tady bude líbit a společně si večer užijeme. Máme pro Vás připravené dílničky, kde si budete moci vyrobit vánoční dekorace a ozdoby a na závěr nás snad navštíví Mikuláš a bude mít nějaké dárečky,“ zahájila úvodní řečí Agáta Michalová, jedna z organizátorek.

Pozvání studentek přijal Dětský domov z Dolních Počernic, jednotlivci z Azylového domu i Klubu svobodných matek. Celkově se večera zúčastnilo šestnáct dětí v doprovodu dospělých.

„O akci jsem se dozvěděla letáčku, který jste vyvěsili v Klubu svobodných matek. Moc vám děkujeme za organizaci, přála bych si, aby se podobné akce pro děti děly častěji,“ svěřila se jedna z účastnic z Klubu svobodných matek.

Pro děti připravily organizátorky přibližně tří hodiny trvající program, který se skládal z vánočních dílen, odkud si děti mohly odnést výrobky, soutěže a na řadu přišlo i zpívání písniček. Děti se mohly posilnit občerstvením a užít si zábavu, než přišel vrchol večera, tedy Mikuláš s dárky, na kterého se všechny děti těšily již od začátku.

Mikulášský večírek by se neuskutečnil bez pedagogického a lidského vedení Kateřiny Jiřinové z fakulty Centrum pro přenos poznatků a technologií, UK. Událost by se neobešla bez pomoci spousty skvělých lidí a chutí přiložit ruku k dílu z týmu ŽLS. Nešlo by to také bez partnerů Knihobot a Kampus Hybernská, Adela Muller a soukromníků, kteří pomohli jak s dárky pro děti, tak dodáním prostor a občerstvení.

„Jsme nesmírně rádi, že se nám povedlo akci uskutečnit a odvést do zdárného konce a doufáme, že by naše snažení mohlo inspirovat i někoho dalšího. Pokud dokáže malá skupinka studentů rozzářit večer skupince dětí, můžete i vy rozzářit den lidem okolo vás,“ sdělila spoluorganizátorka večírku Sabina Štaubertová.


Autor: red

Pro kočičku do knihovny, koná se umísťovací výstava

Včera v 07:19

Umísťovací výstava koček se koná v sobotu 4. února od 11 do 17 hodin v prostorách Městské knihovny v Praze 2.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 6 týden

3. února 2023 v 16:46

Pražské vodovody a kanalizace obnovily po novém roce plánované výluky v dodávkách pitné vody. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 11: V Brandlově ulici se můžete nadále testovat na přítomnost koronaviru

3. února 2023 v 16:14

Praha 11 prodloužila nájem pozemku na rohu ulic Machkova a Brandlova, kde funguje testovací místo. Situace s šířením onemocnění covid-19 se sice po náročném období uklidnila, ale i v současné době přetrvává zájem o testování a očkování.

Kurzy oprav drobného nábytku pro veřejnost

3. února 2023 v 15:16

Hlavní město ve spolupráci se Střední odbornou školou Jarov na letošní rok přichystalo pro veřejnost sérii kurzů oprav drobného nábytku. V zázemí odborné školy bude k dispozici plně vybavená dílna, kde se budou kurzy jednou měsíčně konat. Odborný dohled zajistí truhlář z řad učitelů střední školy....

Benefiční koncert vynesl více než osmdesát tisíc korun

3. února 2023 v 11:27

Benefičním koncertem na Novoměstské radnice Praha oslavil Nadační fond Dvojka srdcem 5 let od založení. Během večera vystoupili bez nároku na honorář Ondřej G. Brzobohatý, sbor Vratislavka pod vedením Evy Kleinové, stejně jako moderátor večera Josef Mádle.

Saudská Arábie. Tematická snídaně na Plechárně

2. února 2023 v 19:30

Na Plechárně v Praze 14 se celý únor konají tematické snídaně. Během nich se dozvíte zajímavosti z různých koutů světa. Ve středu 8. února se s Petrem Mikolandou podíváte na místa a uslyšíte o životě v Saudské Arábii.

Výstava: Nuselský most - 50 let

2. února 2023 v 19:12

Praha 2 ve spolupráci s Národním technickým muzeem zve na výstavu Nuselský most – 50 let, která se koná v 1. patře radnice Prahy 2 na náměstí Míru 20.

Dětské skupiny v Praze 4 otevřou dveře veřejnosti

1. února 2023 ve 21:57

Informace o provozu dětských skupin Kotorská a Rabasova v Praze 4 mohou rodiče získat 8. a 9. března.

Praha 6: Využijte služeb poradenského místa ve Skleňáku zdarma

1. února 2023 v 17:21

Poradit nebo pomoci s tím, jak se vyrovnat s rostoucími životními náklady, potřebují v současné době i lidé, kteří to nikdy před tím nepotřebovali. Praha 6 pro ně připravila poradnu zdarma.

Zažijte Fakultu dopravní ČVUT v Praze na vlastní kůži

1. února 2023 v 16:43

Zažijte Fakultu dopravní (FD) ČVUT v Praze na vlastní kůži, to je vzkaz současných studentů fakulty směrem ke středoškolákům. Studenti pražské Dopravky hrají hlavní roli na připravovaném Dnu otevřených dveří, který se koná 3. února v budově Horská v Praze 2, od...

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

31. ledna 2023 v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

30. ledna 2023 ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Další články
Nahoru