dnes
Neděle - jasno
0°C
zítra
Pondělí - jasno
0°C
pozítří
Úterý - jasno
1°C
V Jinonicích začne ještě letos výstavba nové záchranné stanice pro volně žijící zvířata
Ilustrační foto: archiv

V Jinonicích začne ještě letos výstavba nové záchranné stanice pro volně žijící zvířata

Změnu územního plánu, která umožní stavbu nové záchranné stanice pro handicapované volně žijící živočichy v Jinonicích, schválilo na svém lednovém zasedání pražské zastupitelstvo. Stav současné stanice, jejímž provozovatelem jsou Lesy hlavního města Prahy, neodpovídá potřebám zvířat ani personálu. 

„Praha potřebuje moderní zařízení na záchranu opuštěných a nemocných zvířat. Současný provoz nemá dostatečnou kapacitu a provozní podmínky, přitom jen za loňský rok ošetřila přes čtyři tisíce zvířat. Zhruba za dva roky bychom se mohli dočkat nové záchranné stanice, kterou budou provozovat Lesy hl. m. Prahy,“ uvedla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice).

V areálu stanice by měla být také část otevřená veřejnosti a plánované je i zázemí pro ekologickou výchovu. Předpokládané náklady představují 50 milionů korun.

 „Schválení změny plánu bylo podmínkou, aby se co nejdříve mohlo začít s přípravou stavby a začít stavět ještě v letošním roce.

Realizaci projektu komplikuje podle magistrátu neoprávněné užívání pozemků, na kterých byla provozována záchranná stanice Českého svazu ochránců přírody.

Záchranná stanice pro handicapované volně žijící živočichy Lesů hl. m. Prahy ošetřila v loňském roce rekordní počet živočichů – 4134. Oproti roku 2016, během nějž stanice přijala 3707 zvářat, je to nárůst o více než 10 procent.

Podmínky pro činnost jsou ve stanici již řadu let „provizorní“, nejsou tu žádné budovy, jen stavební buňky. Nová výstavba pomůže jak personálu, tak zvířatům. Stanici provozují Lesy hl. m. Prahy od roku 2012.

 


Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

Včera v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Další články
Nahoru