dnes
Úterý - zatazeno
29°C
zítra
Středa - obcasny-dest
26°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
26°C
V Jinonicích začne ještě letos výstavba nové záchranné stanice pro volně žijící zvířata
Ilustrační foto: archiv

V Jinonicích začne ještě letos výstavba nové záchranné stanice pro volně žijící zvířata

Změnu územního plánu, která umožní stavbu nové záchranné stanice pro handicapované volně žijící živočichy v Jinonicích, schválilo na svém lednovém zasedání pražské zastupitelstvo. Stav současné stanice, jejímž provozovatelem jsou Lesy hlavního města Prahy, neodpovídá potřebám zvířat ani personálu. 

„Praha potřebuje moderní zařízení na záchranu opuštěných a nemocných zvířat. Současný provoz nemá dostatečnou kapacitu a provozní podmínky, přitom jen za loňský rok ošetřila přes čtyři tisíce zvířat. Zhruba za dva roky bychom se mohli dočkat nové záchranné stanice, kterou budou provozovat Lesy hl. m. Prahy,“ uvedla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice).

V areálu stanice by měla být také část otevřená veřejnosti a plánované je i zázemí pro ekologickou výchovu. Předpokládané náklady představují 50 milionů korun.

 „Schválení změny plánu bylo podmínkou, aby se co nejdříve mohlo začít s přípravou stavby a začít stavět ještě v letošním roce.

Realizaci projektu komplikuje podle magistrátu neoprávněné užívání pozemků, na kterých byla provozována záchranná stanice Českého svazu ochránců přírody.

Záchranná stanice pro handicapované volně žijící živočichy Lesů hl. m. Prahy ošetřila v loňském roce rekordní počet živočichů – 4134. Oproti roku 2016, během nějž stanice přijala 3707 zvářat, je to nárůst o více než 10 procent.

Podmínky pro činnost jsou ve stanici již řadu let „provizorní“, nejsou tu žádné budovy, jen stavební buňky. Nová výstavba pomůže jak personálu, tak zvířatům. Stanici provozují Lesy hl. m. Prahy od roku 2012.

 


Praha 11: U Modré školy vznikne nové dětské dopravní hřiště

Včera v 07:32

Na veřejném prostranství mezi ulicemi Michnova, Podjavorinské a U Modré školy právě probíhající regeneraci prostranství. Už koncem prázdnin zde vznikne nové dětské dopravní hřiště a rekreační plocha pro volnočasové aktivity. 

Svoz bioodpadu ze zahrad. Praha 15 se připravuje na podzim

15. července 2018 v 06:57

V Praze 15 je celkem 38 kontejnerů, 22 z nich je hrazeno z prostředků hl. m. Prahy, zbývajících 16 kontejnerů je hrazeno z rozpočtu MČ Praha 15.

Další články
Nahoru