dnes
Pondělí - zatazeno
14°C
zítra
Úterý - zatazeno
16°C
pozítří
Středa - zatazeno
12°C
V Jinonicích začne ještě letos výstavba nové záchranné stanice pro volně žijící zvířata
Ilustrační foto: archiv

V Jinonicích začne ještě letos výstavba nové záchranné stanice pro volně žijící zvířata

Změnu územního plánu, která umožní stavbu nové záchranné stanice pro handicapované volně žijící živočichy v Jinonicích, schválilo na svém lednovém zasedání pražské zastupitelstvo. Stav současné stanice, jejímž provozovatelem jsou Lesy hlavního města Prahy, neodpovídá potřebám zvířat ani personálu. 

„Praha potřebuje moderní zařízení na záchranu opuštěných a nemocných zvířat. Současný provoz nemá dostatečnou kapacitu a provozní podmínky, přitom jen za loňský rok ošetřila přes čtyři tisíce zvířat. Zhruba za dva roky bychom se mohli dočkat nové záchranné stanice, kterou budou provozovat Lesy hl. m. Prahy,“ uvedla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice).

V areálu stanice by měla být také část otevřená veřejnosti a plánované je i zázemí pro ekologickou výchovu. Předpokládané náklady představují 50 milionů korun.

 „Schválení změny plánu bylo podmínkou, aby se co nejdříve mohlo začít s přípravou stavby a začít stavět ještě v letošním roce.

Realizaci projektu komplikuje podle magistrátu neoprávněné užívání pozemků, na kterých byla provozována záchranná stanice Českého svazu ochránců přírody.

Záchranná stanice pro handicapované volně žijící živočichy Lesů hl. m. Prahy ošetřila v loňském roce rekordní počet živočichů – 4134. Oproti roku 2016, během nějž stanice přijala 3707 zvářat, je to nárůst o více než 10 procent.

Podmínky pro činnost jsou ve stanici již řadu let „provizorní“, nejsou tu žádné budovy, jen stavební buňky. Nová výstavba pomůže jak personálu, tak zvířatům. Stanici provozují Lesy hl. m. Prahy od roku 2012.

 


Listopadové Dny geografie na Albertově

Dnes v 08:46

Na Albertově bude od 19. do 23. listopadu probíhat již pátý ročník Dnů geografie. Program bude rozmanitý a připravila ho především výzkumná centra geografické sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde se geografie a demografie studují jako vědecké obory.

V Praze 15 se bude diskutovat o Zdravé městské části

Včera v 08:32

Druhé diskusní fórum Zdravé městské části Praha 15 se koná v pondělí 12. listopadu.

Hlavní město spustilo aplikaci Prague Histories

9. listopadu 2018 v 08:23

Praha připravila v rámci letošních oslav mobilní aplikaci Prague Histories. Tento interaktivní průvodce provede Pražany i turisty po tematických stezkách mapujících známé i neznámé milníky 100 let historie Prahy. Na zastávkách uživatelé objeví historické fotografie a další zajímavosti. Některé...

Další články
Nahoru