Dnes Úterý - zatazeno 9°C
Zítra Středa - oblacno 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Jinonicích shořela opuštěná chata
Zásah hasičů u požáru jinonické chaty. Foto: HZS Praha

V Jinonicích shořela opuštěná chata

Krátce před dvaadvacátou hodinou včera zasahovali hasiči u zdevastované chaty v Jinonicích na jihovýchodě metropole. O případu informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

U požáru v zahrádkářské osadě zasahovali jednotky profesionálních hasičů ze smíchovské stanice a jednotka dobrovolných hasičů z Řep.

„Hořelo na ploše osm krát šest metrů, hasiči nasadili tři vodní proudy. Požár dostali pod kontrolu za několik minut, následovalo dohašování a rozebírání ohořelých částí chaty,“ popsal zásah Kavka.

S ohledem na žalostný stav chaty ještě před požárem je podle něj škoda minimální. „Příčinou požáru bylo neprokázané zavinění neznámé osoby,“ podotkl.


Autor: puc

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

21. dubna 2024 v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

20. dubna 2024 v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Další články
Nahoru