Dnes Neděle - zatazeno 1°C
Zítra Pondělí - oblacno 5°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V Jinonicích je nový skatepark, stál přes tři miliony korun
Nový skatepark v Jinonicích. Foto: se souhlasem MČ Praha 5

V Jinonicích je nový skatepark, stál přes tři miliony korun

Rekonstrukci skateparku při Butovické ulici v Jinonicích dokončila Praha 5. Náklady na vybudování modernizovaného sportoviště s novými prvky přesáhly tři miliony korun. Informoval o tom mluvčí městské části David Šťáhlavský.

Díky rekonstrukci získali zejména teenageři z této lokality vybavené zázemí pro svůj sport. „Skatepark v Jinonicích chyběl několik let. Proto mám velkou radost, že se nám tuto investiční akci podařilo dotáhnout do konce. Je to taková první vlaštovka našeho závazku postavit více míst pro volnočasové aktivity starších dětí a mládeže,“ uvedla místostarostka Prahy 5 pro sport Monika Shaw Salajová (SEN 21). 

Během letošních letních měsíců došlo k výrobě a instalaci všech prvků a k dokončení projektu. Celkové náklady hrazené z prostředků městské části činí 3,2 milionu korun. Milion korun na rekonstrukci sportoviště darovala Praze 5 společnost Letiště Praha. 

Skatepark má rozlohu zhruba 500 metrů čtverečních, takže je dostatečně velký pro vyžití zkušených i méně pokročilých jezdců. Ti zde mají k dispozici řadu oblíbených prvků: mini u-rampu, sešikmené betonové plošiny, tyčové překážky i takzvaný piknikový stůl. 

Vedení radnice Prahy 5 plánuje také vznik dalších sportovišť pro mladší věkové kategorie. „Letos bude otevřen ještě jeden skatepark s multifunkčním hřištěm na Hořejším nábřeží na Smíchově a připravujeme také nové projekty v Košířích a na Barrandově,“ dodala místostarostka Shaw Salajová.


Autor: Jan Puci

Starosta Kubín předal dárky pro hendikepované dítě

Dnes v 08:51

Starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) předal v pondělí 4. prosince vánoční dar městské části Praha 4 určený pro devítiletého hendikepovaného chlapce.

V Praze 2 začala bruslařská sezóna, fungují tři venkovní kluziště

Dnes v 00:56

Ve středu 6. prosince byla na Praze 2 oficiálně zahájena bruslařská sezóna. Zprovoznění kluziště na Grébovce se zúčastnil starosta Jan Korseska a další členové vedení druhé městské části.

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

Včera v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Beseda: Husité na Žižkově

8. prosince 2023 v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

7. prosince 2023 v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

Další články
Nahoru