Dnes Středa - skorojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 11°C
Středa 31. 5. 2023
Svátek má Kamila
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V hotelu házel tyčemi a dával hlavičky. Něco jsem si vzal, přiznal host
Muž skončil v poutech. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

V hotelu házel tyčemi a dával hlavičky. Něco jsem si vzal, přiznal host

Muž pod vlivem drog neoprávněně vnikl v pátek 17. března do hotelu ve Stroupežnického ulici v Praze 5. Na strážníky zaútočil kovovými tyčemi. Ti proti němu použili slzák a pouta. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Na tísňovou linku strážníků zavolala ve dvě ráno recepční hotelu na Praze 5 a požádala o pomoc s nezvaným návštěvníkem. Mělo se jednat o cizince pravděpodobně pod vlivem drog.

Hlídce strážníků pak řekla, že posledním místem, kde ho viděli, byla zahrada ve vnitrobloku. V zahradě hlídka ale nikoho nenašla. V okně v pátém patře zahlédla muže, který bouchal hlavou do okenního skla.

„V činnosti pokračoval i ve chvíli, kdy na místo dorazil strážník. Jakmile zaznamenal jeho přítomnost, začal po něm házet kovovými tyčemi. Strážník použil slzotvorný prostředek a následně ještě pouta,“ popsala zákrok Seifertová.

Při kontrole, zda není devětatřicetiletý cizinec ozbrojen, byla u něj nalezena tuba se sušinou a v pouzdře na kontaktní čočky také neznámá bílá krystalická látka. Muž zjevně pod vlivem drog strážníkům řekl, že byl na nějaké party, kde si „něco vzal“.

„Škodu, kterou hotelu cizinec způsobil, nebylo možné na místě vyčíslit, proto hlídka přivolala státní policii a záchranku,“ dodala Seifertová.


Autor: Karel Netolický

V ulici V kruhu hořel altán

29. května 2023 v 11:23

V sobotu 28. května před 23. hodinou zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici V kruhu v Praze 6 u požáru dřevěného altánu.

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Zabodnu do tebe kudlu

14. dubna 2023 v 09:40

Hlídka strážníků, která procházela Lazarskou ulicí, si minulý týden ve tři hodiny ráno všimla na protější straně ulice dvou mužů, z nichž jeden začal močit na zeď domu. Strážníci na muže zablikali svítilnou a upozornili ho na nevhodné chování.

V centru Prahy řádil vandal, ničil auta

12. dubna 2023 v 18:00

Oznámení o muži, který ničil zaparkovaná auta, jeli 7. dubna ve tři hodiny ráno strážníci prověřit do ulice Skořepka. Vandala hlídka vyzvala k prokázání totožnosti. Ten své jednání nepopíral, ale jeho důvod odmítal sdělit a tvrdil, že u sebe žádné doklady nemá.

Jeden se zákazem řízení, druhý s alkoholem za volantem

12. dubna 2023 v 17:54

V centru Prahy řešila během víkendu hlídka strážníků řidiče skútru, který několikrát projel jednosměrkou. Doklady u sebe 30letý muž neměl a během lustrace vyšlo najevo, že má vysloven zákaz řízení a zadržený řidičský průkaz.

Další články
Nahoru