dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
V Hostivaři vznikne nová železniční zastávka za miliardu, ta stávající už nebude sloužit cestujícím
Vizualizace budoucí železniční zástávky v Hostivaři. Zdroj: Sudop Praha

V Hostivaři vznikne nová železniční zastávka za miliardu, ta stávající už nebude sloužit cestujícím

Novou železniční zastávku v pražské Hostivaři postaví za téměř 979 milionů korun sdružení firem vedené společností Viamont DSP ve spolupráci s firmami Eurovia CS a GJW Praha. Vyplývá to z uveřejnění ve Věstníku veřejných zakázek.

Vzniknout má nová výpravní budova a dvě ostrůvková nástupiště v kolejišti. Současná nádražní budova má po opravě sloužit jinému účelu.

V rámci přestavby stanice budou zrekonstruovány zhruba dva kilometry kolejí v okolí železniční zastávky včetně kabelového vedení do sousedních stanic Vršovice a Malešice.

Stavba je součástí modernizace pražského železničního uzlu, který propojuje pražské hlavní nádraží na čtvrtý železniční koridor vedoucí přes České Budějovice do Rakouska. Pro stavbu se počítá s využitím evropských dotací z operačního programu doprava.

Na první stavbu podle plánů Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) naváže druhý projekt, v jehož rámci bude modernizováno spojení ve směru na hlavní nádraží až k vinohradskému tunelu, který počítá například se zrušením málo využívané strašnické zastávky a vznikem dvou nových zastávek Eden a Zahradní Město.

Rozpočet celého napojení Prahy na čtvrtý železniční koridor by měl podle původního odhadu vyjít na 6,3 miliardy korun.


Další články
Nahoru