Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V Hostivaři u Botiče cvičili hasiči výstavbu protipovodňových zábran
Hasiči nacvičují výstavbu mobilních protipovodňových zábran. Foto: HZS Praha

V Hostivaři u Botiče cvičili hasiči výstavbu protipovodňových zábran

V sobotu 21. října proběhlo v Praze 15 v ulici U Břehu na několik stovek metrů dlouhém úseku cvičení výstavby mobilních protipovodňových zábran. O podrobnostech ve středu informoval vrchní komisař a vedoucí oddělení ochrany obyvatelstva HZS hl. m. Prahy Jakub Růžička.

„Cvičení bylo zahájeno v 9 hodin a ukončeno zhruba ve 20:30 hodin,“ sdělil Růžička. Samotná výstavba zábran trvala od deváté do patnácté hodiny. Poté proběhla kontrola výstavby v celém úseku a v 15:30 byla zahájena demontáž.

Cvičení se zúčastnily celkem tři jednotky Sboru dobrovolných hasičů. Konkrétně z Dubče, Chodova a Horních Měcholup.

„Dva příslušníci hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy zajišťovali přepravu kontejnerů na místě konání cvičení a dále zpětný odvoz kontejnerů do Dubče, kde jsou trvale uloženy,“ dodal mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

„Jsem přesvědčen, že díky uskutečněnému nácviku a secvičení součinnosti, ověření si rychlosti výstavby a možných nástrah, budeme pro případ ochrany majetku, životů a zdraví před povodní zase lépe připraveni,“ sdělil starosta Prahy 15 Michal Fischer (ODS).


Autor: red

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru