Dnes Neděle - zatazeno 18°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 22°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Hostivaři u Botiče cvičili hasiči výstavbu protipovodňových zábran
Hasiči nacvičují výstavbu mobilních protipovodňových zábran. Foto: HZS Praha

V Hostivaři u Botiče cvičili hasiči výstavbu protipovodňových zábran

V sobotu 21. října proběhlo v Praze 15 v ulici U Břehu na několik stovek metrů dlouhém úseku cvičení výstavby mobilních protipovodňových zábran. O podrobnostech ve středu informoval vrchní komisař a vedoucí oddělení ochrany obyvatelstva HZS hl. m. Prahy Jakub Růžička.

„Cvičení bylo zahájeno v 9 hodin a ukončeno zhruba ve 20:30 hodin,“ sdělil Růžička. Samotná výstavba zábran trvala od deváté do patnácté hodiny. Poté proběhla kontrola výstavby v celém úseku a v 15:30 byla zahájena demontáž.

Cvičení se zúčastnily celkem tři jednotky Sboru dobrovolných hasičů. Konkrétně z Dubče, Chodova a Horních Měcholup.

„Dva příslušníci hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy zajišťovali přepravu kontejnerů na místě konání cvičení a dále zpětný odvoz kontejnerů do Dubče, kde jsou trvale uloženy,“ dodal mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

„Jsem přesvědčen, že díky uskutečněnému nácviku a secvičení součinnosti, ověření si rychlosti výstavby a možných nástrah, budeme pro případ ochrany majetku, životů a zdraví před povodní zase lépe připraveni,“ sdělil starosta Prahy 15 Michal Fischer (ODS).


Autor: red

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

Včera v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru