Dnes Čtvrtek - zatazeno -1°C
Zítra Pátek - snih -2°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V Hostivaři se z bývalé hasičské zbrojnice stane společenské a informační centrum
Na dvoře bývalé stanice začal loni fungovat Cyklobar hasičárna. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

V Hostivaři se z bývalé hasičské zbrojnice stane společenské a informační centrum

Demolicí přístavků začala první etapa řadu let plánované revitalizace staré hasičárny v Hostivaři. Objekt se promění na společenské a informační centrum Prahy 15. Na sociálních sítích o tom informoval místostarosta patnáctí městské části Michal Frauenterka (ODS).

Došlo už i k odtěžení navážek pro úpravu na suchý poldr, další etapy dlouhodobého projektu protipovodňových opatření městské části v obydlených částech Hostivaře. Lokalitou totiž protéká Botič. 

„Na tuto etapu následně naváže vlastní rekonstrukce objektu staré hasičárny, kterou se promění celá podoba tohoto koutu Kozinova náměstí,“ uvedl Frauenterka. 

Záměr podle něj městská část prosazovala více než deset let. „Projekt revitalizace prošel úpravami tak, aby byl šetrný k prostředí a atmosféře Staré Hostivaře. Vyhověli jsme požadavkům památkářů, správcům sítí a dalším. Využití objektu na informační a společenské centrum městské části naplní i snahu obce mít konečně takové centrum,“ dodal místostarosta.


Autor: puc

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

Dnes ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

Dnes v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

Dnes v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

Dnes v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Praha podpoří Dětské centrum Paprsek, zvýší příspěvek pro budoucí pěstouny

Včera ve 13:04

Hlavní město navýší příspěvek pro Dětské centrum Paprsek. Centrum získá pro budoucí pěstounské rodiče celkovou částku 248 400 korun. Příspěvek má sloužit pěstounským párům, které se připravují na přijetí dítěte do rodiny. Navýšení příspěvku v pondělí schválili pražští...

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Včera v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Další články
Nahoru