Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 19°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
V Hostivaři se z bývalé hasičské zbrojnice stane společenské a informační centrum
Na dvoře bývalé stanice začal loni fungovat Cyklobar hasičárna. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

V Hostivaři se z bývalé hasičské zbrojnice stane společenské a informační centrum

Demolicí přístavků začala první etapa řadu let plánované revitalizace staré hasičárny v Hostivaři. Objekt se promění na společenské a informační centrum Prahy 15. Na sociálních sítích o tom informoval místostarosta patnáctí městské části Michal Frauenterka (ODS).

Došlo už i k odtěžení navážek pro úpravu na suchý poldr, další etapy dlouhodobého projektu protipovodňových opatření městské části v obydlených částech Hostivaře. Lokalitou totiž protéká Botič. 

„Na tuto etapu následně naváže vlastní rekonstrukce objektu staré hasičárny, kterou se promění celá podoba tohoto koutu Kozinova náměstí,“ uvedl Frauenterka. 

Záměr podle něj městská část prosazovala více než deset let. „Projekt revitalizace prošel úpravami tak, aby byl šetrný k prostředí a atmosféře Staré Hostivaře. Vyhověli jsme požadavkům památkářů, správcům sítí a dalším. Využití objektu na informační a společenské centrum městské části naplní i snahu obce mít konečně takové centrum,“ dodal místostarosta.


Autor: puc

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Včera v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru