dnes
Úterý - jasno
28°C
zítra
Středa - skorojasno
29°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
30°C
V Hostivaři hořel odpad, dva hasiči se zranili

V Hostivaři hořel odpad, dva hasiči se zranili

Dnes v noci vypuknul po druhé hodině rozsáhlý požár v areálu kovošrotu v ulici Ke Kablu v Hostivaři. Na místě zasahovalo 19 jednotek hasičů, záchranáři i policisté, kteří museli z jedná z hal evakuovat 14 lidí. Šlo o tamní zaměstnance.

„Po příjezdu první jednotky na místo bylo zjištěno, že se na místě nachází celkem 150 tun plastu, požárem bylo zasaženo 50 tun a ohrožena cisterna s dvaceti tisíci litry nafty a přilehlá hala,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř. Škodlivé látky v ovzduší nepřekročily nebezpečnou mez.

Na místě zasahovali hasiči z osmi profesionálních a jedenácti dobrovolných stanic, chemická služba z Petřin, tři jednotky podnikových hasičů a dvě jednotky ze Středočeského kraje. Během zásahu se lehce zranili dva hasiči, které ošetřili přítomní záchranář.

Kolem 4. hodiny ranní se plameny již nešířily, hasiči dohašovali a rozhrabávali odpad. „Během dopoledne budou na místě pracovat kriminalisté, kteří budou zjišťovat, proč začalo hořet,“ uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

„Hasičský vyšetřovatel už v noci odhadl škodu na několik milionů korun, rozsah škod bude upřesněn po konzultaci s majitelem objektu. Prověřujeme, zda k požáru nedošlo nedbalostí. Konečné výsledky šetření předáme policejním vyšetřovatelům," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.ke-kablu2


Dotazník: Průzkum spokojenosti občanů Prahy 9

Včera v 16:54

Praha 9 v současné době zpracovává Strategický plán rozvoje. Na základě tohoto dokumentu chce vypracovat podklady pro rozhodnutí, jakým směrem se bude rozvoj Devítky ubírat v následujících letech. 

Zdravotnický materiál do Libanonu

Včera v 16:11

Ochranné rukavice, ústenky, respirátory, jednorázové jehly, obinadla, ochranné overaly a další zdravotnické pomůcky poslali dnes zástupci Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) do libanonského Bejrútu.

Život v Praze 13. Radnice zve na veřejné forum

Včera ve 13:25

Praha 13 zve na veřejnost: Přijďte diskutovat se zastupiteli a vedoucími odborů o tématech, která se týkají třinácté městské části.

V Počernicích praskl přivaděč vody, do jámy se propadla dvě auta

8. srpna 2020 v 19:43

Více než sto let starý přivaděč z káranské vodárny do Prahy dnes ráno prasknul v Dolních Počernicích. Vytvořila se kaverna, do které se propadly dvě zaparkovaná auta. Dodávky do Prahy nebyly omezeny, z Káraného vedou do metropole další dva přivaděče. Oprava potrvá do 18. srpna. Auta vytáhnula...

Odměna za práci v okrskových volebních komisích Prahy 5

7. srpna 2020 ve 22:53

Volby do Senátu Parlamentu ČR se konají 2. a 3. října 2020. Úřad městské části Praha 5 zajišťuje volby do Senátu za volební obvod č. 21.

Další články
Nahoru