Dnes Neděle - zatazeno 13°C
Zítra Pondělí - polojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V Hostivaři bude nové záchytné parkoviště se 78 místy
Parkoviště bude vybudováno v blízkosti hostivařského nádraží. Foto: VitVit / Wikimedia Commosn, CC BY-SA 4.0

V Hostivaři bude nové záchytné parkoviště se 78 místy

Řidiči přijíždějící do Prahy budou moci v budoucnu odstavit svá auta na novém záchytném parkovišti P+R v Hostivaři. K dispozici bude 78 stání. Vyplývá to z informací zveřejněných na stránkách Technické správy komunikací (TSK).

Kdy přesně stavba začne a na kolik vyjde, není z dokumentu jasné. P+R parkoviště slouží k tomu, aby na nich lidé dojíždějící autem do centra města nechali svoje vozy a dále pokračovali MHD. Praha se dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích míst. Od srpna pak vedení města stání na P+R zdražilo.

Stavba je naplánována v Dolnoměcholupské ulici, kde vznikne na ploše o délce 300 metrů a šířce 15 metrů celkem 78 stání, z nichž čtyři budou určeny pro držitele průkazu ZTP. Další dvě parkovací místa budou sloužit jako nabíjecí místa pro elektromobily. Součástí je rovněž zastřešené stání pro cyklisty.

Při výstavbě parkoviště bude ulice kompletně opravena, a to v úseku podél nádraží Hostivař. Vybudováno bude také nové odvodnění komunikace a vyměněno bude veřejné osvětlení.

Nové záchytné parkoviště v současné době vzniká na Černém Mostě, kde se do parkovacího domu vejde až 880 automobilů. Stavba začala loni v červenci a letos v červnu byla dokončena hrubá stavba. Dům má vyjít na zhruba půl miliardy korun.

Vedení města od srpna zvedlo cenu stání na většině záchytných parkovišť, kterých provozuje dvacítku. Na čtyřech budou lidé za denní stání platit 100 korun a na devíti 50 korun. Zbylých sedm, která nejsou hlídaná, budou nově na 12 hodin zdarma. Dosud řidiči na všech parkovištích kromě jednoho za den zaplatili 20 korun.


Autor: ČTK

Bubenečský tunel bude jednu noc uzavřen

14. října 2021 v 06:30

Ve čtvrtek 14. říjne ve 23 hodin dojde k uzavření Bubenečského tunelu. Uzavírka potrvá do pátku 15. října do 5 hodin.

V Argentinské bude omezen provoz

12. října 2021 v 08:41

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve středu 13. října opravu vozovky v Argentinské, v úseku Bubenského nábřeží – Kouteckého.

Tunel Mrázovka bude jednu noc uzavřen

12. října 2021 v 07:26

Z důvodu pravidelné údržby, mytí kamer a kontroly technologie bude tunel Mrázovka uzavřen od středy 13. října od 23 hodin do čtvrtka 14. října do 5 hodin.

Oprava opěrné zdi a sanace svahu v Komořanské ulici

7. října 2021 v 08:58

Technická správa komunikací (TSK) naváže na přípravné práce, které probíhaly během září, a začne od pondělí 11. října s opravou opěrné zdi včetně sanace nestabilního svahu u Komořanské ulice.

TSK pokračuje v úpravách zastávky Vychovatelna v Zenklově ulici

7. října 2021 v 08:07

Technická správa komunikací začne opět od pondělí 11. října se stavebními pracemi v Zenklově ulici v Praze 8. Ty se budou týkat úpravy pěších přístupů na tramvajovou zastávku Vychovatelna a navážou tak na předchozí etapy v minulých letech. Oblast kolem zastávek by měla být kompletně hotová do...

Kunratická cyklostezka bude prodloužena

1. října 2021 v 07:32

Na jihu Prahy vznikne cyklostezka z Kunratic, která prodlouží stávající cyklostezku A202 ze středočeského Vestce. Technická správa komunikací (TSK) zahájí práce 1. října a skončit by měly v prosinci.

Další články
Nahoru