Dnes Úterý - prehanky-snih 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
V Hostivaři bude nové záchytné parkoviště se 78 místy
Parkoviště bude vybudováno v blízkosti hostivařského nádraží. Foto: VitVit / Wikimedia Commosn, CC BY-SA 4.0

V Hostivaři bude nové záchytné parkoviště se 78 místy

Řidiči přijíždějící do Prahy budou moci v budoucnu odstavit svá auta na novém záchytném parkovišti P+R v Hostivaři. K dispozici bude 78 stání. Vyplývá to z informací zveřejněných na stránkách Technické správy komunikací (TSK).

Kdy přesně stavba začne a na kolik vyjde, není z dokumentu jasné. P+R parkoviště slouží k tomu, aby na nich lidé dojíždějící autem do centra města nechali svoje vozy a dále pokračovali MHD. Praha se dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích míst. Od srpna pak vedení města stání na P+R zdražilo.

Stavba je naplánována v Dolnoměcholupské ulici, kde vznikne na ploše o délce 300 metrů a šířce 15 metrů celkem 78 stání, z nichž čtyři budou určeny pro držitele průkazu ZTP. Další dvě parkovací místa budou sloužit jako nabíjecí místa pro elektromobily. Součástí je rovněž zastřešené stání pro cyklisty.

Při výstavbě parkoviště bude ulice kompletně opravena, a to v úseku podél nádraží Hostivař. Vybudováno bude také nové odvodnění komunikace a vyměněno bude veřejné osvětlení.

Nové záchytné parkoviště v současné době vzniká na Černém Mostě, kde se do parkovacího domu vejde až 880 automobilů. Stavba začala loni v červenci a letos v červnu byla dokončena hrubá stavba. Dům má vyjít na zhruba půl miliardy korun.

Vedení města od srpna zvedlo cenu stání na většině záchytných parkovišť, kterých provozuje dvacítku. Na čtyřech budou lidé za denní stání platit 100 korun a na devíti 50 korun. Zbylých sedm, která nejsou hlídaná, budou nově na 12 hodin zdarma. Dosud řidiči na všech parkovištích kromě jednoho za den zaplatili 20 korun.


Autor: ČTK

Vyjíždějí sezonní vlaky a cyklobus

25. března 2023 v 06:29

V sobotu 25. března opět vyjedou po zimní přestávce víkendové rekreační vlaky Pražské integrované dopravy dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují hlavní město s turisticky atraktivními destinacemi ve středních Čechách i sousedních krajích. Stejně jako v loňském roce se i letos můžete...

Praha 4: Do konce roku se konají na Spořilově farmářské trhy, pozor na dopravu

22. března 2023 ve 12:25

Z důvodu konání farmářských trhů bude pravidelně uzavírána horní část Roztylského náměstí při ulicích Boční I a Boční II – pod ulicí Hlavní, na Spořilově každou sobotu až do 23. prosince.

Začíná rekonstrukce části Prosecké

20. března 2023 ve 12:03

V sobotu 25. března začne rekonstrukce Prosecké ulice v Praze v úseku od křižovatky Prosecká x Vysočanská až po křižovatku ulic Prosecká x Na Vyhlídce x Nad Krocínkou. 

Rekonstrukce ulice U Nemocnice na Karlově náměstí

19. března 2023 v 07:16

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve čtvrtek 23. března další etapu rekonstrukce obvodové komunikace Karlova náměstí v jeho jižní části v úseku mezi ulicí Vyšehradskou a U Nemocnice.  

Začne rekonstrukce části Podbělohorské ulice

17. března 2023 v 09:18

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 20. března rekonstrukci vozovky a chodníků v ulici Podbělohorská v Praze 5, v úseku od křižovatky s ulicí Pod stadiony, cca 180 m směrem k ulici Smrčinská.

Lávka nad Petržílkovou ulicí bude uzavřena

15. března 2023 ve 21:33

Od čtvrtka 16. března od 8 hodin proběhne uzavírka lávky nad Petržílkovou ulicí.

Omezení provozu na Vinohradské

15. března 2023 v 17:23

Od pátku 17. do pondělí 20. března bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 2 před křižovatkou s Legerovou.

Praha 9: Rušení staré tramvajové zastávky Kbelská omezí dopravu

14. března 2023 v 08:50

V termínu od 17. března do 31. března bude v Praze 9 v Poděbradské ulici ve směru do centra zúžena vozovka o levý odbočovací pruh do Průmyslové ulice a ve směru z centra zúžena pouze na jeden jízdní pruh. Důvodem je rušení staré tramvajové zastávky MHD Kbelská. Městská část o tom informovala na...

Další články
Nahoru