Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V hornopočernické škole spadl strop, děti zachránila učitelka
Třída, ve které se propadnul strop. Foto: HZS Praha

V hornopočernické škole spadl strop, děti zachránila učitelka

V základní škole v ulici Stoliňská v Horních Počernicích se ve čtvrtek zřítil v jedné z tříd sádrokartonový strop. Nikdo naštěstí nebyl zraněn, 25 dětí se evakuovalo ještě před příjezdem hasičů, záchranářů a policistů.

„V Horních Počernicích zasahujeme u spadlého stropu ze sádrokartonu ve škole. Všechny děti jsou mimo budovu, nikdo nebyl zraněn,“ potvrdili hasiči na síti X.

„Když slyšela paní učitelka praskání ze stropu, okamžitě vyhnala děti ze třídy. Pád stropu mohl způsobit fatální následky. Ze školy se nakonec evakuovaly všechny děti," upřesnili.

Záchranáři vyslali na místo speciální velkokapacitní vůz Fénix a posádku záchranářů s lékařem a inspektora. Do jejich péče se nakonec dostal jeden dospělý a tři děti, důvodem byla stresová reakce na situaci. „Pro děti byl preventivně povolán intervent," sdělili hasiči.


Autor: red

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru