dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
V horkých dnech bude připraveno 18 kropicích vozů
Ilustrační foto: PS

V horkých dnech bude připraveno 18 kropicích vozů

V horkých letních dnech zajistí v Praze v případě nutnosti kropení a mžení téměř dvě desítky kropicích vozů. ČTK to sdělili mluvčí Pražských služeb (PSAS) Radim Mana a Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Vozy vyjíždí při opakovaných teplotách nad 25 stupňů Celsia. Kropení zajišťují PSAS, ale o tom, kdy se bude kropit, rozhoduje TSK, která službu objednává. „Počítáme se zapojením 18 kropicích vozů, což je stejný počet jako v loňském roce," uvedl Mana.

Mimořádné kropení a mžení zahájí kropící vozy při tropických teplotách. Kdy mají vozy vyjet, není ale přesně stanoveno. „Podle našich interních zásad objednáváme kropení – mlžení, pokud teploty přesahují minimálně tři dny po sobě 25 stupňů Celsia," uvedla Lišková. Kropení mohou též nařídit hygienici kvůli zvýšené koncentraci přízemního ozónu a vysoké prašnosti.

TSK objednávají kropení a mžení na území Prahy 1 až 15, nejčastěji to však bývá v centru Prahy. „Lokality vybírá příslušná městská část s oblastní správou TSK," uvedla Lišková.

Na kolik TSK kropení ulic vyjde, není předem jasné. V minulosti ji však takzvané jedno kolo kropení, kdy vozy projedou vždy předem naplánovanou trasu, vyšlo na asi jeden milion korun.

V loňském roce musela správa vyslat vozy do ulic města poprvé už 12. června. Vozy musely jet tehdy určené trasy čtyřikrát.


Další články
Nahoru