dnes
Čtvrtek - mlha
16°C
zítra
Pátek - oblacno
18°C
pozítří
Sobota - oblacno
23°C
V holešovické tržnici se nadále prodávají trika s neonacistickou kapelou
Stánkaři v holešovické tržnici už roky prodávají trička propagující zakázanou neonacistickou kapelu. Foto (3x): Jan Puci

V holešovické tržnici se nadále prodávají trika s neonacistickou kapelou

Když v roce 2008 upozornil Pražský deník jako první na fakt, že stánky v holešovické tržnici nabízejí ke koupi trika se symboly v Německu zakázané neonacistické skupiny Landser, bylo z toho docela mediální haló. Tématem se inspirovala další média, vyjadřovali se odborníci zabývající se extremismem, zástupci židovské obce, právníci, policie a svou polévku si tradičně přihřáli i politici, kteří se na touto nabídkou stánkařů pohoršovali. Jak vypadá situace dnes? Ticho po pěšině, trika jsou zde stále v prodeji.

landser-triko-3 Německá neonacistická skupina Landser byla aktivní v letech 1992 až 2003, následně byla zakázána a tři ze členů byli za podněcování k rasové nesnášenlivosti a za formování zločinecké organizace odsouzeni k několikaletému vězení.

Podle dřívějšího vyjádření Policie ČR pro média není prodej trik na českém trhu nic protizákonného a chybí na nich jednoznačná nacistická symbolika. Je na nich sice u nápisu Landser vyobrazena stylizovaná říšská orlice užívaná v nacistickém Německu, ale bez symbolu hákového kříže.

landser-triko-2 Na některých prodávaných trikách je vyobrazena hlava vojáka v helmě s říšskou orlicí a nápisy Landser a Deutsche wut (německý vztek). Někteří stánkaři hned vedle těchto trik vystavují a prodávají trika s komunistickou symbolikou a nápisy CCCP.

A pokud zákazníkovi zbydou peníze, může si na stejném místě koupit tričko s kapelami Nirvana nebo Black Sabbath. Nové vedení Prahy chce stánkový prodej převážně asijských obchodníků v Pražské tržnici výrazně zredukovat.

O připravované koncepci areálu jsme informovali zde:


Odloženo: První Veřejné fórum Prahy 11

Včera ve 12:42

Radnice Prahy 11 první Veřejné fórum naplánovala a připravila na 8. října do Komunitního centra Matky Terezy. S ohledem na vývoj epidemiologické situace a vládní omezení pro vnitřní akce radnice konání akce odkládá.

Praha 5: Uzavření úřadu pro veřejnost z důvodu konání voleb

28. září 2020 ve 20:32

Úřad městské části Praha 5 bude v pátek 2. října z důvodu konání voleb do Senátu Parlamentu ČR pro veřejnost uzavřen.

Úřad městské části Praha 6 omezí provoz

28. září 2020 v 10:17

Z důvodu voleb do Senátu PČR bude v pátek 2. a 9. října omezen provoz budovy Úřadu městské části Praha 6, včetně detašovaných pracovišť.

Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

26. září 2020 v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

26. září 2020 v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Další články
Nahoru