dnes
Úterý - zatazeno
18°C
zítra
Středa - polojasno
21°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
17°C
V holešovické tržnici se nadále prodávají trika s neonacistickou kapelou
Stánkaři v holešovické tržnici už roky prodávají trička propagující zakázanou neonacistickou kapelu. Foto (3x): Jan Puci

V holešovické tržnici se nadále prodávají trika s neonacistickou kapelou

Když v roce 2008 upozornil Pražský deník jako první na fakt, že stánky v holešovické tržnici nabízejí ke koupi trika se symboly v Německu zakázané neonacistické skupiny Landser, bylo z toho docela mediální haló. Tématem se inspirovala další média, vyjadřovali se odborníci zabývající se extremismem, zástupci židovské obce, právníci, policie a svou polévku si tradičně přihřáli i politici, kteří se na touto nabídkou stánkařů pohoršovali. Jak vypadá situace dnes? Ticho po pěšině, trika jsou zde stále v prodeji.

landser-triko-3 Německá neonacistická skupina Landser byla aktivní v letech 1992 až 2003, následně byla zakázána a tři ze členů byli za podněcování k rasové nesnášenlivosti a za formování zločinecké organizace odsouzeni k několikaletému vězení.

Podle dřívějšího vyjádření Policie ČR pro média není prodej trik na českém trhu nic protizákonného a chybí na nich jednoznačná nacistická symbolika. Je na nich sice u nápisu Landser vyobrazena stylizovaná říšská orlice užívaná v nacistickém Německu, ale bez symbolu hákového kříže.

landser-triko-2 Na některých prodávaných trikách je vyobrazena hlava vojáka v helmě s říšskou orlicí a nápisy Landser a Deutsche wut (německý vztek). Někteří stánkaři hned vedle těchto trik vystavují a prodávají trika s komunistickou symbolikou a nápisy CCCP.

A pokud zákazníkovi zbydou peníze, může si na stejném místě koupit tričko s kapelami Nirvana nebo Black Sabbath. Nové vedení Prahy chce stánkový prodej převážně asijských obchodníků v Pražské tržnici výrazně zredukovat.

O připravované koncepci areálu jsme informovali zde:


Praha vyhlašuje druhé kolo Programu celoměstské podpory vzdělávání

Dnes v 07:30

Rada hl. m. Prahy vyhlašuje druhé grantové kolo Programu celoměstské podpory vzdělávání na území hlavního města Prahy pro rok 2020. To je zaměřené na prevenci sociálního vyloučení ve školách zřízených hlavním městem Prahou.

Praha přijímá žádosti o slevu na nájemném

Včera v 11:28

Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“ v programu Covid – Nájemné. 

Daň z nemovitosti zůstává v Praze 2 stejná

Včera v 10:42

Ke konci tohoto měsíce je splatná roční daň z nemovitosti. Pro mnohé Pražany jde o další finanční zásah do už tak zatíženého rodinného rozpočtu. Obyvatelé dvojky, kteří vlastní dům nebo byt, jako jedni z mála za ni zaplatí stejně jako v předešlých letech. Vloni o tom rozhodli radní...

V bytě na Jarově zemřel kojenec

24. května 2020 v 16:38

Kriminalisté prošetřují tragický případ, ke kterému došlo dnes v ranních hodinách v Praze 3. V bytů domu v ulici Pod Lipami na Jarově zemřel kojenec.

Další články
Nahoru