Dnes Úterý - zatazeno 0°C
Zítra Středa - zatazeno 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Holešovicích se potopil člun
Vylovení člunu. Foto: HZS Praha

V Holešovicích se potopil člun

V pátek odpoledne se v Praze 7 potopil rekreační motorový člun. Na břeh ho dostal jeřáb. Informoval o tom mluvčí hasičů Martin Kavka.

V pátek od 13:12 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů z holešovické, centrální a strašnické stanice, spolu s potápěči, v holešovickém přístavu. Potopila se tam šestimetrová loď.  

Částečně potopené plavidlo hasiči zajistili a zamezili úniku ropných látek. „Nasadili sorpční hady, aby zamezili jejich rozšíření na hladinu Vltavy. Na místo velitel povolal pracovníka Odboru životního prostředí a Plavební správy,“ popsal Kavka.  

Hasiči následně loď vytáhli jeřábem za asistence potápěčů. 


Autor: red

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Dnes v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Další články
Nahoru