Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V hlavním městě opět přibylo šest případů nákazy koronavirem, celkem jich je 1703
Dětmi vytvořený model koronaviru. Foto: archiv

V hlavním městě opět přibylo šest případů nákazy koronavirem, celkem jich je 1703

V Praze přibylo už třetí den v řadě šest potvrzených případů nemoci covid-19. Celkem jich je 1703. Počet vyléčených se od úterního do středečního večera zvýšil o 25 na 648, počet úmrtí vzrostl o jedno na 74. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice k včerejším 18:00.

Aktuální počet nemocných v Praze po odečtení vyléčených a zemřelých už zhruba od poloviny dubna klesá. Včera večer byl již pod tisícovkou nemocných. Vrcholu dosáhl podle údajů hygieniků zhruba před dvěma týdny, kdy aktuální počet případů covidu-19 bez vyléčených a zemřelých přesahoval 1200.

Čísla zveřejňovaná hygieniky se mírně liší od údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Podle nich je v Praze 1709 potvrzených případů covidu-19 a 82 úmrtí lidí nakažených koronavirem.

Podle statistiky ministerstva má Praha největší absolutní počet případů ze všech regionů ČR i největší podíl případů na obyvatele. V hlavním městě připadá na každých 100.000 obyvatel zhruba 125 případů covidu-19. Čísla hygieniků podle ministerstva nezahrnují případy, které zjistí jiné laboratoře a hygienici je zatím neověřili.

Nejvíce nakažených je v metropoli podle hygieniků mezi lidmi ve věku 40 až 49 let, těsně následuje věková skupina 30 až 39 let. V obou případech je to bezmála 300 potvrzených případů nákazy. Z jednotlivých městských částí pak je nejvíce nakažených v přepočtu na počet obyvatel v Praze 2, kde na 100 000 obyvatel připadá více než 187 případů nákazy.


Praha 5: Veřejné fórum Strategie 2030+

Dnes ve 13:01

Strategický dokument, který detailně popisuje rozvoj městské části v šesti klíčových oblastech, se postupně představí veřejnosti a v červnu jej čeká schvalování na zastupitelstvu.

Praha 5 opět podpoří projekt Aktivní město. Rodiče dostanou příspěvek na akce pro děti

Dnes ve 12:04

Celkem 1,2 milionu korun uvolní městská část Praha 5 rodičům, kteří se rozhodnout poslat dítě na tábor, sportovní soustředění či jinou vzdělávací aktivitu. Navazuje tak na loňský pilotní program podpory volnočasových aktivit dětí, který se setkal s pozitivním ohlasem...

Praha se v očkování zaměřuje i na cizince. Informace ke koronaviru nabízí v pěti jazycích

Dnes ve 12:00

S rozšířením očkování pro stále větší část populace vylepšilo hlavní město i web ockovani.praha.eu, který nově odkazuje na informace o očkování celkem v pěti jazycích, konkrétně v češtině, angličtině, ruštině, vietnamštině a ukrajinštině. Důvodem je mimo jiné početná minorita cizinců, která...

Základní školy v Praze 7 přechází na PCR testování

Dnes v 08:06

Všechny základní školy zřizované městskou částí Praha 7 přechází od pondělí 17. května na PCR testování žáků. Sedmá městská část bude využívat systém průkazných, šetrných a spolehlivých testů ze slin, které budou vyhodnocovány metodou PCR poolingu. 

Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

Včera v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

Včera ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Další články
Nahoru