dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
V historickém centru vznikla v ulici Na Příkopě nová cyklostezka
Ulice Na Příkopě. Foto: P.Paprika / Wikimedia Commons

V historickém centru vznikla v ulici Na Příkopě nová cyklostezka

V centru Prahy v ulici Na Příkopě vznikla nová cyklostezka. Využívat ji budou moct cyklisté jedoucí ve směru k Václavskému náměstí. Řidiči zároveň musí nově v ulici parkovat podélně, nikoli šikmo jako dosud. Novinářům to dnes na tiskové konferenci řekli radní Praha 1 Jiří Veselý (TOP 09) a vedoucí radničního dopravy Ludvík Czital.

Vybudování cyklostezky zaplatil investor, který přestavuje budovu na rohu Panské a Na Příkopě. Pruh pro cyklisty byl zřízen mezi chodníkem a parkovacími místy. Dokončen byl tento týden, kolaudace je naplánována na pátek.

Dělníci ještě dnes pracují na novém přechodu pro chodce, na kterém je mezi silnicí a cyklostezkou umístěn pro přecházející ostrůvek. Cyklisté v opačném směru musí jet po silnici. Podle Czitala by se měla cyklostezka pravděpodobně příští rok rozšířit do Hybernské ulice, kde skončí u křižovatky s Opletalovou.

I v této ulici budou cyklisti jezdit mezi chodníkem a zaparkovanými auty. Vedení radnice ji chce vybudovat už asi dva roky, poznamenal Czital. Problém podle něj byl především v odkládané přestavbě křižovatky s ulicemi Dlážděná a Havlíčkova, na kterou dosud nebyly peníze. Rekonstrukce je prý v současné době naplánována na příští rok.

Veselý poznamenal, že vytváření nových cyklostezek v centru Prahy je poměrně obtížné kvůli historickému rázu města. Problém vidí také v chování řidičů i cyklistů na silnicích, protože jim chybí vzájemná ohleduplnost.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru