dnes
Čtvrtek - polojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
V historickém centru se můžete zúčastnit orientačního závodu s hledáním strašidel
Loňský ročník závodu. Foto: strasidla.net

V historickém centru se můžete zúčastnit orientačního závodu s hledáním strašidel

Skauti chystají na sobotu 10. ledna 31. ročník netypického orientačního závodu Prahou plnou strašidel. Vedle členů skautských oddílů mohou strašidelné bytosti v ulicích Starého Města a Malé Strany hledat skupiny kamarádů nebo děti s rodiči či prarodiči. Na webu strasidla.net se skautské oddíly mohou zaregistrovat do čtvrtka 8. ledna.

Závodníci v kategoriích „veřejnost", do níž spadají hlavně rodiny s dětmi, a „dospělí" se budou přihlašovat přímo na startu. Pořadatelé uvedli, že letošní účast odhadují na více než 1300 lidí.

Z toho by mělo být minimálně 750 dětí. Ze základny u Tyršova domu v Praze 1 po rozluštění zašifrované informace závodníci vyrazí podle mapy na místo, kde by se mělo strašidlo nacházet.

„Zatímco tajenky v odlehčené kategorii pro veřejnost by vám problémy dělat neměly, u šifer pro soutěžní kategorii dospělých se zaručeně zapotíte," uvedl Lukáš Bauer, jeden z organizátorů ze žižkovského skautského střediska.

Masky strašidel, mezi nimiž budou například žebrající kostlivec, bezhlavý templář nebo jednorožec, jsou vybírány podle knihy Pražská strašidla Miroslava Švandrlíka a Jiřího Wintera-Neprakty.

Zatímco se budou hlídky vydávat do ulic, bude na hřišti u Tyršova domu k vidění doprovodný program v podobě šermířských vystoupení, hrátek s ohněm a různých kejklí.


Další články
Nahoru