Dnes Pátek - jasno 22°C
Zítra Sobota - zatazeno 26°C
Pátek 6. 8. 2021
Svátek má Oldřiška
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Letní PrahaPražská kultura

V Heroldových sadech vznikne letní scéna, největší hvězdou bude Jiří Lábus

Od 22. června do 15. července budou Heroldovy sady hostit letní scénu. Na programu jsou tři premiéry, tvářemi scény budou herci MANY v čele s Jiřím Lábusem žijícím ve Vršovicích. Sloganem kulturní události je „Nekašleme na kulturu!“ 

Letní scéna láká hned na tři premiéry, které si MANA nadělila ke svým letošním devadesátým narozeninám. Silné milostné příběhy „Čapek a Olga“ a „Víra! Láska! Naděje?“ doplní česká premiéra černé komedie MASH.

„Všechny tři nové inscenace spojuje fakt, že se odehrávají ve velmi dramatických historických situacích. Dějiny tu jsou nejen kulisou, ale i velmi silným protihráčem. Skrze nejintimnější lidské vztahy nahlížíme na konkrétní historické okolnosti, které silně připomínají současnou dobu. Nesnášenlivost a agresivita kolem nás – taková je dnešní realita, která nám není lhostejná,“ popisuje dramaturgyně vršovické scény Věra Mašková.

Hlavní hvězdou kulturní události bude vršovický patriot Jiří Lábus. V komedii MASH, která v úterý 22. června celou scénu otevře, se zhostí role amplionu – stejně jako v dabingu kultovního amerického seriálu. A pravou hereckou show rozjede v inscenaci „Vršovice jsou zlatý, řek tatínek“, kde ztvárňuje unikátních dvacet rolí.
Letní kino Evergreen v DOXu

Včera ve 23:40

Každou středu až do 15. září ve 21 hodin promítá letní kino v DOXu.

Do Pražské tržnice s dětmi na divadelní představení i kreativní dílny

Včera ve 13:32

Divadelní představení, workshopy i prostor k hrám. Pražská tržnice zve do svých prostor děti a dospělé na pravidelný program zdarma.

Melodie pro každého na Chodovské tvrzi

Včera v 09:08

Ve čtvrtek 12. srpna se od 19 hodin koná již tradiční setkání se stejnými autory, ale vždy jinými písničkami, které jste dříve neslyšeli, v krásné atmosféře Chodovské tvrze.

Modřanské hudební léto: Mladé talenty Ladislavu Zelenkovi

Včera v 07:32

Čtvrtý z koncertů Modřanského hudebního léta se koná 10. srpna v 19 hodin.

Palác Desfours se otevře veřejnosti

3. srpna 2021 v 09:29

Muzeum města Prahy se i letos připojuje k festivalu Open House Praha, tentokrát zpřístupněním paláce Desfours, který muzeum získalo do své správy. O víkendu 7.–8. srpna zde budou každou celou hodinu probíhat zdarma komentované prohlídky. První začne v 10 a poslední...

Modřanské hudební léto: Sojkovo kvarteto

2. srpna 2021 v 07:28

Koncert Sojkova kvarteta uslyšíte ve Viničním domku 6. srpna v 19 hodin.

Modřanské hudební léto

31. července 2021 v 07:21

Koncert Pražského violového dua uslyšíte v pondělí 2. srpna od 19 hodin.

Anenská pouť v Horoměřicích

28. července 2021 v 07:46

V sobotu 31. července se od 14 do 22 hodin koná v Horoměřicích na nádvoří zámečku Anenská pouť.

Letní Artbazaar s celodenním programem podpoří mladé umělce

27. července 2021 ve 14:54

Sedmé vydání Artbazaaru na podporu umělců letos poprvé připravilo celodenní program – kromě nákupu uměleckých děl se diváci mohou těšit na pohyblivý tattoo i kadeřnický salon, performance, komentované prohlídky Open House,  workshopy pro děti i dospělé, sítotiskovou dílnu, stánek knihkupectví...

Další články
Nahoru