Dnes Úterý - zatazeno 9°C
Zítra Středa - oblacno 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Havlíčkových sadech byly rozmístěny žetony, nálezci za ně dostanou burčák
Podoba žetonu. Foto: red

V Havlíčkových sadech byly rozmístěny žetony, nálezci za ně dostanou burčák

Letošní ročník Vinobraní na Grébovce se blíží a uskuteční se již za necelý měsíc. V pátek 22. září na náměstí Míru a v sobotu 23. září v areálu Havlíčkových sadů – Grébovky. I letos mohou lidé hledat v parku dřevěné žetony, za které dostanou na Grébovce v den konání vinobraní dva decilitry burčáku zdarma. První várku několika desítek žetonů rozmístili na viditelných místech parku v pondělí odpoledne starosta Jan Korseska a místostarostka Lucie Pechová (oba ODS). 

Žetony jsou umístěny jen v místech veřejnosti přístupných, nejsou ukryté na nedostupných místech, ani ve výškách. Jsou skryty na místech od 0 do 170 centimetrů.

„Každý z vás, kdo žeton najde a odevzdá ho 23. září na Vinobraní na Grébovce u stánku naší městské části, dostane dvojku burčáku zdarma,“ uvedla Praha 2 na sociálních sítích. Viditelně označený stánek bude v horní části parku u Gröbeho vily.  

Další rozmisťování žetonů bude v pondělí 4., 11. a 18. září. Celkem jich je k dispozici 200.

„Naše vinobraní je největší svého druhu v Praze. Loni přišlo 45 000 návštěvníků a jsem zvědavý, zda se letos tento rekord podaří překonat. Bude samozřejmě dost záležet na počastí, věřím, že se vydaří,“ sdělil starosta Korseska.

„Vinobraní jako na Grébovce není nikde jinde. Skvělá lokalita, charakter akce, program, celková atmosféra, skladba návštěvníků. Navíc víno a burčák z Grébovky jsou skvělé a obstojí ve srovnání s Moravou,“ sdělila místostarostka Pechová.


Autor: red

Jarní Karlínský street food festival

Dnes ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Návrhy designérů na Viadukt Karlín najdete na výstavě

Dnes v 08:39

Výstava všech návrhů nové identity Viaduktu Karlín nabídne všech 78 návrhů od designérů a designérek.

Street food + Amerika na Smíchovské náplavce

Dnes v 08:26

Projíst se Amerikou křížem krážem můžete 27. dubna na Smíchovské náplavce. Cesta povede od šťavnatých burgerů, hot dogu či corndogu, trhaného vepřového, přes mac´n´cheese, mexické tacos, empanadas, argentinské steaky až po pikantní kuřecí křídla.

Dny dobrovolnictví 2024

Dnes v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Evakuace na kole a retro peleton

Dnes v 07:03

Praha 13 zve na 18. ročník akce Evakuace na kole. Akce je určena pro širokou veřejnost. Každý účastník dostane mapu s vyznačenou trasou. Trať vede převážně rovinatým terénem.

Pietní akty připomenou válečné běsnění

Včera v 18:58

Praha 4 jako každoročně připravila několik akcí, které vzpomenou na válečné události. Pietní akt obětem 2. světové války proběhne ve čtvrtek 2. května od 10:30 hodin na Spořilově, pietní akt u pomníku zpravodajské brigády na Jezerce téhož dne od 14 hodin.

Lásky čas na Čecháči

Včera v 08:18

Ve středu 1. května rozkvete náměstí Svatopluka Čecha oslavami svátku všech zamilovaných a jara. Vezměte své polovičky, děti, přátele a piknikové deky a vyrazte v honbě za rozkvetlým stromem do Vršovic.

Rybářské závody v Třebonicích 2024

Včera v 07:50

Rybářský spolek SDH Třebonice a Praha 13 zvou v sobotu 27. dubna na tradiční rybářské závody.

We love bubliny v Praze 6

Včera v 06:20

Festival šumivých vín u Písecké brány na Praze 6 se koná od 3. do 5. května.

Poznávejte krásy Prahy 10 na kole

21. dubna 2024 v 16:26

Cyklojízdy Prahy 10 s průvodcem jsou skvělou příležitostí k setkání s dalšími cyklisty a k aktivnímu strávení volného času.

Prosecco piknik & Itálie v parku Sacré Coeur

21. dubna 2024 ve 13:27

Chutě Itálie v parku Sacré Coeur v Praze 5 v pátek 3. a v sobotu 4. května.

Praha 6: Setkání k unikátní lokalitě Baba

21. dubna 2024 v 11:59

Jak chránit unikátní lokalitu Baba, řešit dopravu v místě a jak dát důstojnou podobu vstupní části architektonicky cenné lokality? Zajímají-li vás odpovědi na tyto otázky nebo máte další, přijďte na setkání, které se koná 25. dubna od 15 hodin v Ballingově sále Národní technické...

Další články
Nahoru