Dnes Středa - jasno 19°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Gymnáziu mezinárodních a veřejných vztahů přivítali ukrajinské děti i jejich rodiny
Foto: Praha 13

V Gymnáziu mezinárodních a veřejných vztahů přivítali ukrajinské děti i jejich rodiny

Velvyslanec Ukrajiny v České republice Jevhen Perebyjnis a starosta Prahy 13 David Vodrážka navštívili Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů (GMVV) v pražských Stodůlkách a společně s Renátou Zajíčkovou, jednatelkou gymnázia, poslankyní a starostkou Prahy 5 zde přivítali ukrajinské děti i jejich rodiny. 

„V Praze 13 se již zaregistrovalo téměř tři tisíce příchozích z Ukrajiny a pro nás to znamená především připravit adekvátní systém, jak všechny důstojně zapojit do běžného života. Soustředíme se teď především na děti, v současné době je jich ve školách a předškolních adaptačních skupinách více než 700. Děkuji všem, tedy i vedení místního gymnázia, kteří pomáhají vytvářet příjemné prostředí pro ukrajinské děti i jejich rodiny v naší městské části,“ poděkoval starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„Gymnázium veřejných mezinárodní vztahů se nachází v areálu Fakultní základní školy Kuncova a provoz obou vzdělávacích zařízení se v mnohém propojuje. Velmi rádi jsme se aktivně zapojili do pomoci ukrajinským rodinám, cítíme to jako samozřejmou lidskou solidaritu. Společné setkání vyjádřilo jedno velké poselství – do doby, než se budou ukrajinské rodiny moci vrátit domů – naleznou u nás otevřenou náruč a přátelskou rodinu,“ dodal jednatel GMVV Šimon Zajíček.


Autor: Hla

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru