Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V Gymnáziu mezinárodních a veřejných vztahů přivítali ukrajinské děti i jejich rodiny
Foto: Praha 13

V Gymnáziu mezinárodních a veřejných vztahů přivítali ukrajinské děti i jejich rodiny

Velvyslanec Ukrajiny v České republice Jevhen Perebyjnis a starosta Prahy 13 David Vodrážka navštívili Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů (GMVV) v pražských Stodůlkách a společně s Renátou Zajíčkovou, jednatelkou gymnázia, poslankyní a starostkou Prahy 5 zde přivítali ukrajinské děti i jejich rodiny. 

„V Praze 13 se již zaregistrovalo téměř tři tisíce příchozích z Ukrajiny a pro nás to znamená především připravit adekvátní systém, jak všechny důstojně zapojit do běžného života. Soustředíme se teď především na děti, v současné době je jich ve školách a předškolních adaptačních skupinách více než 700. Děkuji všem, tedy i vedení místního gymnázia, kteří pomáhají vytvářet příjemné prostředí pro ukrajinské děti i jejich rodiny v naší městské části,“ poděkoval starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„Gymnázium veřejných mezinárodní vztahů se nachází v areálu Fakultní základní školy Kuncova a provoz obou vzdělávacích zařízení se v mnohém propojuje. Velmi rádi jsme se aktivně zapojili do pomoci ukrajinským rodinám, cítíme to jako samozřejmou lidskou solidaritu. Společné setkání vyjádřilo jedno velké poselství – do doby, než se budou ukrajinské rodiny moci vrátit domů – naleznou u nás otevřenou náruč a přátelskou rodinu,“ dodal jednatel GMVV Šimon Zajíček.


Autor: Hla

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru