Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - bourky 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Gymnáziu mezinárodních a veřejných vztahů přivítali ukrajinské děti i jejich rodiny
Foto: Praha 13

V Gymnáziu mezinárodních a veřejných vztahů přivítali ukrajinské děti i jejich rodiny

Velvyslanec Ukrajiny v České republice Jevhen Perebyjnis a starosta Prahy 13 David Vodrážka navštívili Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů (GMVV) v pražských Stodůlkách a společně s Renátou Zajíčkovou, jednatelkou gymnázia, poslankyní a starostkou Prahy 5 zde přivítali ukrajinské děti i jejich rodiny. 

„V Praze 13 se již zaregistrovalo téměř tři tisíce příchozích z Ukrajiny a pro nás to znamená především připravit adekvátní systém, jak všechny důstojně zapojit do běžného života. Soustředíme se teď především na děti, v současné době je jich ve školách a předškolních adaptačních skupinách více než 700. Děkuji všem, tedy i vedení místního gymnázia, kteří pomáhají vytvářet příjemné prostředí pro ukrajinské děti i jejich rodiny v naší městské části,“ poděkoval starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„Gymnázium veřejných mezinárodní vztahů se nachází v areálu Fakultní základní školy Kuncova a provoz obou vzdělávacích zařízení se v mnohém propojuje. Velmi rádi jsme se aktivně zapojili do pomoci ukrajinským rodinám, cítíme to jako samozřejmou lidskou solidaritu. Společné setkání vyjádřilo jedno velké poselství – do doby, než se budou ukrajinské rodiny moci vrátit domů – naleznou u nás otevřenou náruč a přátelskou rodinu,“ dodal jednatel GMVV Šimon Zajíček.


Autor: Hla

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru