Dnes Pondělí - oblacno 6°C
Zítra Úterý - prehanky-snih 6°C
Pondělí 27. 3. 2023
Svátek má Dita
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
V Gymnáziu mezinárodních a veřejných vztahů přivítali ukrajinské děti i jejich rodiny
Foto: Praha 13

V Gymnáziu mezinárodních a veřejných vztahů přivítali ukrajinské děti i jejich rodiny

Velvyslanec Ukrajiny v České republice Jevhen Perebyjnis a starosta Prahy 13 David Vodrážka navštívili Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů (GMVV) v pražských Stodůlkách a společně s Renátou Zajíčkovou, jednatelkou gymnázia, poslankyní a starostkou Prahy 5 zde přivítali ukrajinské děti i jejich rodiny. 

„V Praze 13 se již zaregistrovalo téměř tři tisíce příchozích z Ukrajiny a pro nás to znamená především připravit adekvátní systém, jak všechny důstojně zapojit do běžného života. Soustředíme se teď především na děti, v současné době je jich ve školách a předškolních adaptačních skupinách více než 700. Děkuji všem, tedy i vedení místního gymnázia, kteří pomáhají vytvářet příjemné prostředí pro ukrajinské děti i jejich rodiny v naší městské části,“ poděkoval starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„Gymnázium veřejných mezinárodní vztahů se nachází v areálu Fakultní základní školy Kuncova a provoz obou vzdělávacích zařízení se v mnohém propojuje. Velmi rádi jsme se aktivně zapojili do pomoci ukrajinským rodinám, cítíme to jako samozřejmou lidskou solidaritu. Společné setkání vyjádřilo jedno velké poselství – do doby, než se budou ukrajinské rodiny moci vrátit domů – naleznou u nás otevřenou náruč a přátelskou rodinu,“ dodal jednatel GMVV Šimon Zajíček.


Autor: Hla

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

23. března 2023 ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru