Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

V Geoportálu Prahy 6 je Duhová kniha

Geoportál Prahy 6 má další užitečnou vrstvu, Duhovou knihu 2021, která poskytuje přehled plánovaných investičních akcí městské části a významných oprav na území Prahy 6. Prostřednictvím interaktivní mapy si tak každý může jednoduše vyhledat stavební práce ve svém nejbližším okolí.

Informace občané naleznou v Geoportálu Prahy 6 v záložce Duhová kniha. Ta obsahuje celkem devět podkapitol: doprava, zdravotnictví a sociální věci, územní rozvoj, městská infrastruktura, školství, kultura a památky, vnitřní správa, hospodářství a v poslední kapitole jsou shrnuté ostatní projekty a plány. Projekty lze zobrazit buď všechny najednou, nebo je možné vybrat jeden, který uživatele nejvíce zajímá.

„Smyslem Duhové knihy je přiblížit občanům, co se v jejich okolí děje. Že se u nich plánuje například oprava silnice nebo stavba školky,“ vysvětluje zastupitel Prahy 6 Zdeněk Hlinský, který projekt zastřešuje.

Jak to bude konkrétně vypadat?
Příznivec Kulturního centra Kaštan například ve vrstvě „Duhová kniha – městská infrastruktura“ najde, že letos a příští rok proběhne rekonstrukce Kaštanu, přičemž její součástí by měla být i přístavba vlastní budovy tohoto centra a společenský sál, klub či kavárna. Před Kaštanem by pak měl vzniknout prostor na pořádání trhů a malých kulturních akcí. Vlastní realizace pak bude probíhat až do roku 2024.

Podobných informací tato platforma nabízí celou řadu. Samotnou Duhovou knihu si lze stáhnout na specializované podstránce webu Prahy 6. K aktualizaci Duhové knihy, a tedy i příslušných informací v Geoportálu Prahy 6, bude docházet vždy začátkem nového roku.
Autor: TZ, red

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

Další články
Nahoru