Dnes Neděle - zatazeno 24°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dětská PrahaSetkáníVíkend

V Galerii Butovice vystoupí Michal Nesvadba a Maxim Turbulenc

10. 9. 2023
Nedělní odpoledne 10. září s názvem Back to School bude v Galerii Butovice věnované všem školákům a školačkám. Od 14 do 18 hodin si užijí bohatý program, který bude plný soutěží, tance, skákání na nafukovacích atrakcích, ale především hostů, se kterými nikdy není nuda. Vystoupí Michal Nesvadba a Maxim Turbulenc. Přijede také Policie ČR, která si se zájemci popovídá o prevenci.

V neděli 10. září se od 14 hodin bude v Galerii Butovice oslavovat začátek nového školního roku. Akce se příznačně jmenuje Back to School a děti se mimo jiné mohou těšit na soutěže v různých disciplínách – pojídání hranolek na čas, pití „panáků“ s limonádou, přenášení vody, střelba na terč nebo hobby horsing, což je ježdění na „falešných“ koních; místo na opravdovém koni se jezdí na dřevěné tyči s plyšovou nebo dřevěnou hlavou koně. Výsledky soutěží budou vyhlášeny těsně před 18. hodinou.

Michal Nesvadba a Maxim Turbulenc
Od půl čtvrté se na pódiu představí oblíbený dětský komik Michal Nesvadba, který jistě rozveselí i děti, které si stále ještě stýskají po prázdninách.

„Michalův program je zárukou pohody, her, zábavy, někdy i ponaučení,“ vybízí k návštěvě odpoledního programu marketingová manažerka Galerie Butovice Linda Horáčková a pokračuje: „Publikum bude do show aktivně zapojené a děti si budou moct odnést Michalovy lepenkové vynálezy domů.“

Kdo si bude chtít zazpívat, měl by oprášit slova z písničky Jede, jede mašinka a dalších hitů Maxim Turbulenc jako například Umbaj, Sluníčko nebo S tebou mě baví svět. Proč? Protože v 16:50 tato legendární kapela vystoupí na hlavním pódiu.

Vystoupení Maxim Turbulenc nebude jedinou příležitostí, kdy si zatančit. K dispozici budou animátorky a animátoři, kteří si zatančí s dětmi, naučí je nějakou krátkou sestavu nebo nechají prostor neřízenému tanci s diskotékovou hudbou – podle preference dětí, které se budou chtít zapojit.

Svůj stánek bude mít v Galerii Butovice také Policie ČR, která všem zájemcům poví něco o prevenci. V závislosti na věku publika povykládá o tématech jako šikana, kyberšikana, dopravní výchova, drogová problematika, trestní odpovědnost nebo o bezpečném pohybu v silničním provozu.

„Děti jsou zranitelná skupina, pro kterou může být prevence alespoň částečnou ochranou,“ domnívá se marketingová manažerka centra. „Ke stánku ale může přijít kdokoli, koho cokoli z témat prevence zajímá, například témata počítačové podvody nebo domácí násilí. Policisté budou umět poradit i v případě, že už je na prevenci pozdě a potřebujete znát postup, jak řešit konkrétní problém,“ dodává Horáčková.

Předpokládaný konec programu je v 18 hodin.


Autor: Hla

Tip na výlet: Hrnčířské slavnosti na zámku Nelahozeves

Dnes ve 12:37

O víkendu 20. a 21. dubna se otevřou brány zámku v Nelahozevsi veřejnosti. Turistická sezóna byla úspěšně zahájena už o Velikonocích, a proto se hned třetí dubnový víkend bude konat první ze série tematicky zaměřených festivalů. Tentokrát renesanční zámek ze 16. století ožije již 19. ročníkem...

Svátek kvetoucích sakur na Hanspaulce

Dnes v 11:36

Oslavy jara v japonském stylu můžete zažít 27. dubna v pražském parku Hanspaulka. Hanami – svátek kvetoucích sakur poznáte v jeho autentické podobě tak, jak si ho užívá právě v těchto dnech celé Japonsko. Již pátý ročník oblíbené akce s bohatým doprovodným programem pořádá Česko-japonská...

V Praze 4 otevřeli Doupě, klub bude pomáhat dětem a mladistvým

Dnes v 08:46

Praha 4 má nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, klub Doupě. Klub s nízkým prahem znamená, že je otevřen dětem a mládeži bez nutnosti udávat jméno, věk, adresu či jiné osobní údaje. Pomáhat bude hlavně dětem a mladistvým, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci nebo jsou takovou situací...

Divadelní festival pro děti

Dnes v 01:44

Praha 6 zve 19. – 20. dubna všechny děti se zájmem o divadlo na již 8. ročník divadelního festivalu ŠESTKAfest. Festival přináší možnost seznámit se s tvorbou dětských a studentských souborů ze Stanice techniků, ale i dalších přizvaných hostů.

Pojď dál 2024. Festival hudby a pohybu

Včera v 07:54

Festival Pojď dál startuje v sobotu 4. května ve 12 hodin v parku u budovy školy Jedličkova ústavu. Moderuje Láďa Angelovič a kromě mnoha skvělých kapel uvidíte a uslyšíte písničky z nově chystaného CD.

Šermířský festival

Včera v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

12. dubna 2024 ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Kašpárek v pekle

12. dubna 2024 ve 12:30

V sobotu 13. dubna se to bude v Městské knihovně na Mariánském náměstí  hemžit čerty.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Čarodějnice na Hostíku

12. dubna 2024 v 07:40

Čarodějnice se sletí na hostivařské pláži. Zapálení ohně, program a soutěže pro děti, opékání buřtů, živá kapela a fireshow.

Šárecký běh

12. dubna 2024 v 07:21

Závod v sobotu 13. dubna vede údolím Divoké Šárky v délce 7km.

Pohádka pro děti na Smíchově

11. dubna 2024 v 10:19

V sobotu 13. dubna v Kobce 17 na nábřeží na Smíchově uvidí děti pohádku. Od 14 hodin se promítá film Doručovací služba čarodějky Kiki z produkce Ghibli.

Hafan sraz 2024

11. dubna 2024 v 09:28

Psí den plný zábavných soutěží a zajímavým programem na pódiu – rozhovory o výcviku, výchově, atraktivní ukázky, novinky v péči o psy se koná v Centrálním parku Prahy 13, pod metrem Lužiny, v sobotu 20. dubna.

Army den bude opět v Atriu Flora

10. dubna 2024 ve 20:04

Army den se uskuteční v sobotu 18. května od 9 do 18 hodin v Atriu Flora. Příchozí uvidí to nejzajímavější z armádní techniky, výstroje a výzbroje. Celodenní bohatý program je připraven ve spolupráci s Armádou České republiky (AČR).  

Další články
Nahoru