Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Dětská PrahaSetkáníVíkend

V Galerii Butovice vystoupí Michal Nesvadba a Maxim Turbulenc

10. 9. 2023
Nedělní odpoledne 10. září s názvem Back to School bude v Galerii Butovice věnované všem školákům a školačkám. Od 14 do 18 hodin si užijí bohatý program, který bude plný soutěží, tance, skákání na nafukovacích atrakcích, ale především hostů, se kterými nikdy není nuda. Vystoupí Michal Nesvadba a Maxim Turbulenc. Přijede také Policie ČR, která si se zájemci popovídá o prevenci.

V neděli 10. září se od 14 hodin bude v Galerii Butovice oslavovat začátek nového školního roku. Akce se příznačně jmenuje Back to School a děti se mimo jiné mohou těšit na soutěže v různých disciplínách – pojídání hranolek na čas, pití „panáků“ s limonádou, přenášení vody, střelba na terč nebo hobby horsing, což je ježdění na „falešných“ koních; místo na opravdovém koni se jezdí na dřevěné tyči s plyšovou nebo dřevěnou hlavou koně. Výsledky soutěží budou vyhlášeny těsně před 18. hodinou.

Michal Nesvadba a Maxim Turbulenc
Od půl čtvrté se na pódiu představí oblíbený dětský komik Michal Nesvadba, který jistě rozveselí i děti, které si stále ještě stýskají po prázdninách.

„Michalův program je zárukou pohody, her, zábavy, někdy i ponaučení,“ vybízí k návštěvě odpoledního programu marketingová manažerka Galerie Butovice Linda Horáčková a pokračuje: „Publikum bude do show aktivně zapojené a děti si budou moct odnést Michalovy lepenkové vynálezy domů.“

Kdo si bude chtít zazpívat, měl by oprášit slova z písničky Jede, jede mašinka a dalších hitů Maxim Turbulenc jako například Umbaj, Sluníčko nebo S tebou mě baví svět. Proč? Protože v 16:50 tato legendární kapela vystoupí na hlavním pódiu.

Vystoupení Maxim Turbulenc nebude jedinou příležitostí, kdy si zatančit. K dispozici budou animátorky a animátoři, kteří si zatančí s dětmi, naučí je nějakou krátkou sestavu nebo nechají prostor neřízenému tanci s diskotékovou hudbou – podle preference dětí, které se budou chtít zapojit.

Svůj stánek bude mít v Galerii Butovice také Policie ČR, která všem zájemcům poví něco o prevenci. V závislosti na věku publika povykládá o tématech jako šikana, kyberšikana, dopravní výchova, drogová problematika, trestní odpovědnost nebo o bezpečném pohybu v silničním provozu.

„Děti jsou zranitelná skupina, pro kterou může být prevence alespoň částečnou ochranou,“ domnívá se marketingová manažerka centra. „Ke stánku ale může přijít kdokoli, koho cokoli z témat prevence zajímá, například témata počítačové podvody nebo domácí násilí. Policisté budou umět poradit i v případě, že už je na prevenci pozdě a potřebujete znát postup, jak řešit konkrétní problém,“ dodává Horáčková.

Předpokládaný konec programu je v 18 hodin.


Autor: Hla

Malá Strana září

Dnes v 16:07

První ročník festivalu Malá Strana září nabídne o víkendu od 22. do 24. září prozkoumat tuto čtvrť novýma očima. V těch nejzajímavějších malostranských obchodech s designem, kosmetikou, šperky, ale také například v knihkupectvích, květinářstvích, restauracích, kavárnách a restauracích, bude...

Vinobraní na Máchalce 2023

Dnes v 11:26

Vyvrcholením vinařského roku v Praze 9 bude Vinobraní na Máchalce jako součást Svatováclavských slavností. Víno, burčák, dobré jídlo a muzika od pátku do neděle 22. – 24. září.

Praha 13 zve na Butovický rohlík

Dnes v 11:26

Městská část Praha 13 a Triatlon sportklub Praha srdečně zvou do Centrálního parku na Butovický rohlík, tradiční cyklistický závod pro všechny věkové kategorie, který se koná u příležitosti Evropského týdne mobility.  

Den stromů u Stodůleckého rybníka

Dnes v 11:25

Tradiční Den stromů v Centrálním parku u Stodůleckého rybníka se koná ve čtvrtek 5. října od 9 do 14 hodin.

Plavejte v Praze 1

Dnes v 07:18

V sobotu 7. října se koná tradiční plavání O pohár městské části Praha 1. Začíná se ve 14 hodin.

Setkání: Stromy u tramvajové trati na Dědinu

Dnes v 07:15

Stavba tramvajové tratě na Dědinu jde do finále a před zahájením provozu se bude Technická správa komunikací věnovat stávajícím dřevinám – potřebnému ošetření, pěstebním opatřením a výsadbě nových dřevin v případě kácení.

Svatováclavská pouť na Proseku už podvaatřicáté

Dnes v 00:07

Letošní 32. Svatováclavská pouť na Proseku se koná 23. a 24. září v okolí kostela sv. Václava v Praze 9. Tradičně ji pořádá městská část Praha 9.

Chov goril v Zoo Praha slaví 60 let

Dnes v 00:03

V sobotu 23. září oslaví Zoo Praha Světový den goril společně s výročím 60 let zdejšího chovu těchto největších primátů světa. Návštěvníci se mohou těšit na mimořádný program v obou pavilonech – v loni otevřené Rezervaci Dja, kterou obývá rodinná skupina, a také v Centru Méfou, kde žije slavný...

Pivní festival Desítka na Desítce se vrací

Včera ve 22:55

V sobotu 23. září se na Kubánském náměstí v Praze 10 uskuteční festival pro všechny milovníky zlatavého moku. První ročník festivalu Desítka na Desítce loni zaznamenal mezi návštěvníky úspěch. Druhý ročník bude pokračovat v jeho šlépějích. Na návštěvníky čeká 12 minipivovarů, bezpočet stánků...

Open House Praha a Krenovka zvou na debatu o zahušťování města

Včera ve 22:09

Organizace Open House Praha pořádá ve spolupráci s kulturním centrem Krenovka již pátou debatu z cyklu Otevřeně o Praze, který se týká témat spojených s rozvojem hlavního města. Ve středu 27. září od 18 hodin se v Krenovce v prostorách Čítárny Unijazz na Praze 3 uskuteční panelová debata na...

Centrální park v Praze 13 bude hostit mistrovství ve Flyboardu

Včera v 09:28

Mistrovství České republiky ve Flyboardu 2023, možnost půjčovny, kde se do pěti minut naučí létat kdokoliv. Ukázky nového adrenalinového sportu si můžete užít v podobě závodní ale i umělecké.

Beachvolejbal: Do Žlutých lázní se vrací amatérský turnaj dvojic

19. září 2023 v 16:29

Žluté lázně v pražském Podolí čeká poslední venkovní podívaná v beachvolejbale v letošním roce. Amatérský turnaj dvojic odstartuje již tuto neděli 24. září v 10 hodin kláním o putovní pohár.

Butky Park provoní food festival a roztančí brazilská samba

19. září 2023 v 08:50

Butky Park, nový volnočasový areál v sousedství pražského obchodního centra Galerie Butovice a Prokopského údolí, v sobotu 30. září rozehraje symfonii všech smyslů při food festivalu, latinskoamerických tancích i cestovatelském vyprávění. Vstup je zdarma.  

Další články
Nahoru