Dnes Pondělí - zatazeno -4°C
Zítra Úterý - oblacno 0°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Dětská PrahaOstatníPro děti

V Galerii Butovice bude vánoční ladění

9. 11. 2023
Ve čtvrtek 9. listopadu bude možné v Galerii Butovice od 17 do 19 hodin pochytit vánoční náladu. Budou se konat tvořivé workshopy, na kterých si zájemci vyrobí svícen nebo perníčky. Hezkou atmosféru dotvoří dětský pěvecký sbor Rolnička Praha, který zazpívá především koledy, ale i další písně ze svého repertoáru. Ve čtvrt na sedm bude rozsvícena vánoční výzdoba a také bude představen projekt Strom splněných přání. Jeho cílem je nadělit dárky dětem ze dvou dětských domovů. Galerie Butovice zároveň vybaví tyto dětské domovy potřebným nábytkem a spotřebiči.

Galerie Butovice ve čtvrtek 9. listopadu uspořádá společné vánoční „ladění“. V průběhu podvečera zazpívá pěvecký sbor, budou se vyrábět perníčky a svícínky, bude rozsvícena vánoční výzdoba a dojde k představení projektu Strom splněných přání spolu se závazkem obchodního centra podpořit dva dětské domovy koupí potřebného vybavení. Akce začne v 17 hodin a skončí zhruba v 19 hodin. Vstup je pro všechny zdarma. 

„Vítáni jsou všichni, kdo se těší na Vánoce. A pokud jste spíš Grinch, přijďte i tak. Rádi vám k lepší vánoční náladě přispějeme,“ láká k návštěvě Galerie Butovice Linda Horáčková, marketingová manažerka obchodního centra. 

Na programu je vystoupení dětského pěveckého sboru Rolnička Praha. Jen co se sbor naladí, naladí i obecenstvo, a to na poklidnou vánoční atmosféru. Sbor založil sbormistr Karel Virgler v roce 1978 a v současnosti těleso čítá kolem 290 dětí a mladých lidí ve věku od 5 do 20 let. „Tolik dětí samozřejmě nepřijede, ale málo jich také nebude, tudíž se mohou diváci těšit na krásný zpěv nesoucí se obchodním centrem,“ říká Linda Horáčková. 

V průběhu podvečera bude zahájen projekt Strom splněných přání. Někteří návštěvníci si jej možná pamatují z předchozích let, každopádně pro všechny bude znovu představen. Jde o každoroční projekt, který pomáhá plnit přání dětem z dětských domovů po celé České republice. Galerie Butovice zprostředkuje přáníčka dětí z Dětského domova Charlotty Masarykové a Dětského domova a Mateřské školy Beroun. 

Přáníčka budou viset na vánočním stromečku, návštěvníci si je rozeberou a dárky přinesou na infostánek, kde budou odměněni za dobrý skutek. „Galerie Butovice se nejen postará o zabalení a doručení dárků do správných rukou, ale také nakoupí do obou dětských domovů tolik potřebné vybavení, spotřebiče a nábytek, aby se děti mohly cítit jako doma,“ slibuje Horáčková. 

Po celý večer bude možné navštívit dílničky a vyrobit si vánoční dekoraci. Na výběr budou hned dva workshopy – výrobna perníčků nebo výrobna originálních vánočních svíček do vlašského ořechu. Samozřejmě kdo bude chtít, může si vyrobit obojí. Umělci a umělkyně si své výtvory odnesou s sebou domů, kde mohou pokračovat ve vánočním ladění, i když tentokrát už bez živého sboru, ale v komorním prostředí rodinného krbu. 

Předpokládaný konec programu je v 19 hodin.


Autor: red

Před Skleněný palác přijde Mikuláš, anděl a čert

Včera v 10:15

Šestková mikulášská nadílka před Skleněným palácem v úterý 5. prosince.

Praha 13: Sousedské koledování se slavnostním rozsvícením betlému

2. prosince 2023 ve 20:06

V neděli 3. prosince se od 17 hodin uskuteční v Centrálním parku Prahy 13 u Kuželkárny Sousedské koledování se slavnostním rozsvícením betlému. „Přijďte si zazpívat, nebo se jen zaposlouchat do hlasů svých sousedů, přátel a lidí kolem sebe. Budeme společně zpívat známé vánoční koledy za doprovodu...

Peklo i nebe na Staroměstském náměstí. Sejdou se Mikuláši, čerti a andělé

1. prosince 2023 v 06:34

Největší setkání Mikulášů, čertů a andělů se blíží a v úterý 5. prosince ovládnou Staroměstské náměstí v Praze. Pekelná atmosféra s krásou andělských křídel čeká návštěvníky dvouhodinové show, která v centru dění propukne v 16 hodin. Děti čeká poutavé představení se spoustou pohádkových bytostí a...

Praha 15 zve na zasedání zastupitelů

30. listopadu 2023 ve 21:04

V tomto volebním období již šesté zasedání zastupitelstva Prahy 15 se uskuteční ve středu 6. prosince od 15 hodin v Kulturním centru Varta, Boloňská 310, Horní Měcholupy. Na programu bude například rozbor hospodaření městské části v letošním roce nebo projednání rozpočtového provizoria na příští...

Osmáci z Prahy 13 zvítězili v krajské jazykové soutěži

30. listopadu 2023 v 10:57

Žáci z FZŠ Mezi Školami v Praze 13 zvítězili v krajském kole mezinárodní soutěže v učení cizích jazyků s názvem Jazykový WocaBee šampionát. Soutěž probíhá výhradně online v aplikaci WocaBee na učení slovíček pro školy. Do pátého ročníku šampionátu se zapojilo rekordních více než 50 000 žáků a...

Vánoční těšení na radnici

30. listopadu 2023 v 07:30

Vánoční těšení se koná 3. prosince od 14:30 hodin v prostorách Galerie 9 a obřadní síni vysočanské radnice, Sokolovská 14/324, Praha 9.

Vánoční jarmark na radnici Prahy 13

29. listopadu 2023 v 16:31

Na radnici Prahy 13 na Slunečním náměstí se 6. prosince koná vánoční jarmark. Po celý den se mohou návštěvníci zastavit v obřadní síni a pořídit drobné dárky.

Mikuláš na ledě v Praze 10

29. listopadu 2023 v 09:57

Praha 10 spolu se zimním stadionem Icerink připravilia na 5. prosince mikulášské bruslení se vstupem pro veřejnost zdarma.

Ice Arena Kateřinky oslaví mezinárodní den bruslení dnem otevřených dveří

29. listopadu 2023 v 06:57

Ice Arena Kateřinky oslaví mezinárodní den bruslení a v neděli 3. prosince pořádá den otevřených dveří. Pro fanoušky krasobruslení, hokeje i rekreačního bruslení bude připraven bohatý program na obou ledových plochách arény.

Mikulášská nadílka u Kiliána

28. listopadu 2023 v 09:51

Praha 9 ve spolupráci s Divadlem Gong organizují Mikulášskou nadílku v Pivovaru U Kiliána 2. prosince od 14 hodin.

První prosincovou sobotu se rozsvítí vánoční strom v Nuslích

28. listopadu 2023 v 09:35

Tradičně netradiční bude v sobotu 2. prosince zahájení adventu na náměstí Bratří Synků v Nuslích. Tradiční proto, že to je již 4. ročník této akce, netradiční v tom, že se opět nerozsvítí jehličnan, ale listnáč, nyní již bez listí, uprostřed náměstí u Baštovy...

Vánoční besídka s nadílkou v hasičárně

28. listopadu 2023 v 08:53

Baráčníci z Prahy 15 si přichystali v sobotu 16. prosince pro děti vánoční besídku

Výbor pro územní rozvoj Zastupitelstva MČ Praha 11 zve na 10. jednání

27. listopadu 2023 v 18:31

Ve čtvrtek 30. listopadu od 18 hodin proběhne již 10. jednání Výboru pro územní rozvoj Zastupitelstva MČ Praha 11.

Praha 13: Tradiční vánoční jarmark ve škole

27. listopadu 2023 ve 12:47

ZŠ Janského zve všechny žáky, rodiče i přátele školy na tradiční vánoční jarmark. Čeká vás bohatý kulturní program, stánky s občerstvením i výrobky žáků.

Další články
Nahoru