Dnes Pátek - prehanky-dest 28°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 25°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dětská PrahaOstatníPro děti

V Galerii Butovice bude vánoční ladění

9. 11. 2023
Ve čtvrtek 9. listopadu bude možné v Galerii Butovice od 17 do 19 hodin pochytit vánoční náladu. Budou se konat tvořivé workshopy, na kterých si zájemci vyrobí svícen nebo perníčky. Hezkou atmosféru dotvoří dětský pěvecký sbor Rolnička Praha, který zazpívá především koledy, ale i další písně ze svého repertoáru. Ve čtvrt na sedm bude rozsvícena vánoční výzdoba a také bude představen projekt Strom splněných přání. Jeho cílem je nadělit dárky dětem ze dvou dětských domovů. Galerie Butovice zároveň vybaví tyto dětské domovy potřebným nábytkem a spotřebiči.

Galerie Butovice ve čtvrtek 9. listopadu uspořádá společné vánoční „ladění“. V průběhu podvečera zazpívá pěvecký sbor, budou se vyrábět perníčky a svícínky, bude rozsvícena vánoční výzdoba a dojde k představení projektu Strom splněných přání spolu se závazkem obchodního centra podpořit dva dětské domovy koupí potřebného vybavení. Akce začne v 17 hodin a skončí zhruba v 19 hodin. Vstup je pro všechny zdarma. 

„Vítáni jsou všichni, kdo se těší na Vánoce. A pokud jste spíš Grinch, přijďte i tak. Rádi vám k lepší vánoční náladě přispějeme,“ láká k návštěvě Galerie Butovice Linda Horáčková, marketingová manažerka obchodního centra. 

Na programu je vystoupení dětského pěveckého sboru Rolnička Praha. Jen co se sbor naladí, naladí i obecenstvo, a to na poklidnou vánoční atmosféru. Sbor založil sbormistr Karel Virgler v roce 1978 a v současnosti těleso čítá kolem 290 dětí a mladých lidí ve věku od 5 do 20 let. „Tolik dětí samozřejmě nepřijede, ale málo jich také nebude, tudíž se mohou diváci těšit na krásný zpěv nesoucí se obchodním centrem,“ říká Linda Horáčková. 

V průběhu podvečera bude zahájen projekt Strom splněných přání. Někteří návštěvníci si jej možná pamatují z předchozích let, každopádně pro všechny bude znovu představen. Jde o každoroční projekt, který pomáhá plnit přání dětem z dětských domovů po celé České republice. Galerie Butovice zprostředkuje přáníčka dětí z Dětského domova Charlotty Masarykové a Dětského domova a Mateřské školy Beroun. 

Přáníčka budou viset na vánočním stromečku, návštěvníci si je rozeberou a dárky přinesou na infostánek, kde budou odměněni za dobrý skutek. „Galerie Butovice se nejen postará o zabalení a doručení dárků do správných rukou, ale také nakoupí do obou dětských domovů tolik potřebné vybavení, spotřebiče a nábytek, aby se děti mohly cítit jako doma,“ slibuje Horáčková. 

Po celý večer bude možné navštívit dílničky a vyrobit si vánoční dekoraci. Na výběr budou hned dva workshopy – výrobna perníčků nebo výrobna originálních vánočních svíček do vlašského ořechu. Samozřejmě kdo bude chtít, může si vyrobit obojí. Umělci a umělkyně si své výtvory odnesou s sebou domů, kde mohou pokračovat ve vánočním ladění, i když tentokrát už bez živého sboru, ale v komorním prostředí rodinného krbu. 

Předpokládaný konec programu je v 19 hodin.


Autor: red

S dětmi za zvířátky

Včera ve 13:47

Akce pro děti se koná v sobotu 13. července od 10 hodin a je zdarma.

Na hřišti U Vodárny se konal tradiční Den s Městskou policií

10. července 2024 v 07:44

Zábavný den s Městskou policií na dětském hřišti U Vodárny je tradiční akcí Prahy 2, která se vždy koná na začátku prázdnin.

Lukostřelba v parku Jezerka

10. července 2024 v 06:48

Akce v rámci Léta na Čtyřce se koná 15. července od 15 hodin v parku Jezerka.

Divadlo na Strossu pro děti i jejich rodiče

8. července 2024 v 08:35

Do parku za kostelem sv. Antonína na Strossmayerově náměstí se vrací přehlídka loutkového divadla pro nejmenší diváky. Každou středu od 17. července do 28. srpna se zde před zvídavýma dětskýma očima odehrají dobrodružná i poučná loutková představení. Vstup...

Praha 9: Přihlaste se ke slavnostnímu vítání občánků

8. července 2024 v 07:24

Tradicí v Praze 9 je slavnostní vítání nových občánků, tedy nově narozených dětí ve věku zhruba čtyř až sedmi měsíců a nejpozději do jednoho roku dítěte.

Praha 2: Zábavný den s Městskou policií

8. července 2024 v 06:24

Na dětském hřišti U Vodárny se koná sportovně laděné odpoledne.

Dětská univerzita ČVUT. Děti si opět užijí vědu, techniku i sport

7. července 2024 v 09:01

V pondělí 8. července vypukne další ročník Dětské univerzity ČVUT, na níž letos spolupracuje šest fakult ČVUT. Program, určený pro žáky a žákyně základních škol a nižších ročníků gymnázií, je i tentokrát bohatý. Děti čekají například hravé kurzy z oblastí robotiky, stavitelství, biomedicíny a...

Praha 4: Horolezecká stěna na hřišti

6. července 2024 v 06:39

V pondělí 8. července mohou děti na hřišti Lísek zdarma vyzkoušet lezeckou stěnu. Akce v rámci Léta na Čtyřce začne v 15 hodin

Praha 1: Prázdninové sportovní kempy Na Františku

5. července 2024 v 07:52

Během letních prázdnin mají rodiče možnost přihlásit svoje děti (5–12 let) na Sportovní příměstské kempy, které budou po celou dobu letních prázdnin probíhat ve sportovním areálu Na Františku v Kozí 25.

Praha 1: I v centru lze zažít dobrodružství

4. července 2024 v 09:43

Vzdělávací centrum Tereza zve všechny menší i větší zájemce na dobrodružné samoobslužné hledačky, které naleznete přímo v Praze 1. Hledačky – questy jsou výborným způsobem, jak si mohou rodiny s dětmi i kamarádi udělat hravou a poučnou výpravu.

MFF Karlovy Vary pro děti

30. června 2024 v 06:08

Neboj, houbo. Představení pro děti Antonie Rašilovové mohou děti vidět v innogy Pointu u Mlýnské kolonády. Začíná se ve 12 hodin.

Letní herna v Toulcově dvoře

27. června 2024 v 07:28

Přijďte si pohrát do Toulcova dvora každé prázdninové úterý.

Další články
Nahoru