dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
V Galerii 1 rozkvetla louka
Výstavu Střípky štěstí můžete vidět do 27. prosince. Foto: MČ Praha 1

V Galerii 1 rozkvetla louka

Do 27. prosince můžete v Galerii 1 zhlédnout výstavu Střípky štěstí, která nabízí ukázky z projektu Loukamosaic – z mozaikové louky, do jejíž tvorby se zapojili lidé na celém světě. A zapojit se můžete i vy.  

Pomoc není ctnost, ale tepna bytí. Tato myšlenka židovského filozofa rakouského původu Martina Bubera stála u zrodu charitativní části projektu Loukamosaic, což je unikátní umělecké dílo, metafora společenství rozkvetlé louky.

Největší společná mozaika louky na světě propojuje přes 6 500 dětských i dospělých tvůrců ze všech koutů světa. Společné umělecké dílo je vystavováno v galeriích, muzeích a botanických zahradách a jednoho dne bude umístěno na stálém symbolickém místě. Nyní jeho část navštívila Galerii 1.

„Posláním Galerie 1 je ukazovat široké veřejnosti díla, pro která jsou prostory komerčních galerií nepřístupná, a která mají přesah – umělecký i charitativní. A to je i případ této expozice, jež bezpochyby naši galerii oživí a zároveň pomůže dobré věci,“ řekl při slavnostní vernisáži výstavy starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Tvorbu mozaiky rozkvetlé louky pohání snaha o vytvoření harmonického celku při zachování různosti.

Autoři projektu, malířka Lucie Greco a akademický sochař Michal Bouzek, se inspirovali jednak vlastní tvorbou: konceptem Moneyimage – kolážovými obrazy z pravých bankovek, jež nesou stopy dotyků, a jednak myšlenkou Femancipation – osvobozením květů, vztahem člověka a rostlin.

Jedná se o unikátní umělecké dílo – koncept, do kterého se zapojily tisíce tvůrců z různých zemí. Můžete se připojit i vy, a to zakoupením kompletu a vytvořením vlastní mozaiky. V ceně 199,– Kč získáte tvůrčí materiál a zároveň přispějete na aktivity pořádané pro nevidomé a děti z dětských domovů. Informace o možnostech zakoupení kompletů naleznete na www.loukamosaic.com   

Občané Městské části Praha 1 si mohou komplet zdarma vyzvednout v budově Úřadu MČ Praha 1 u Michaely Madejové (7. patro, č. kanceláře 705, tel.  221 097 224221 097 224, e-mail: michaela.madejova@praha1.cz).


Další články
Nahoru