dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
V Edenu se děti naučí bezpečné jízdě na kole
Děti se naučí, jak se zachovat v neočekávaných situacích. Ilustrační foto: Klaus Sandrini / sxc.hu

V Edenu se děti naučí bezpečné jízdě na kole

Děti se s kolem stávají aktivním účastníkem dopravního provozu. Jsou na to v současných rušných městských aglomeracích dostatečně připraveny? Mají potřebné znalosti a dovednosti? Dokážou předvídat nebezpečné situace a vyhnout se jim? Tyto a další otázky promítá do svého programu celorepublikový projekt Bezpečně na kole, jež má za úkol seznámit děti s bezpečnostními pravidly a naučit je, jak se zachovat v neočekávaných situacích. Nákupní centrum Eden nabídne svým návštěvníkům tuto poučnou, ale i zábavnou show ve dnech 23. a 24. května vždy od 9 do 18 hodin.

„Projekt Bezpečně na kole podporujeme jak v Praze, tak i v regionech, kde jsou naše obchodní centra, protože připravený program vnímáme jako velmi přínosný a praktický. Děti se díky této průpravě naučí předvídat kritické situace a předcházet jim, což může mít důležitý vliv na snížení každoročně se zvyšujícího počtu zranění na kole“, říká Renata Nejtková, marketingová manažerka obchodních center Tesco.

„Děti, ale i dospělí, se kromě jiného seznámí s ochrannými prvky, základy první pomoci, dozví se drobné technické rady a navíc si vyzkouší nejnovější modely kol a bezpečnostní vybavení.“

Bezpečně na kole

Celorepublikový projekt Bezpečně na kole, který probíhá ve spolupráci s Besipem, nabízí zábavnou formu výuky jízdy na kole v extrémních situacích, které děti mohou zažít i při zdánlivě bezpečné jízdě.

Součástí praktické části je například takzvané skills centrum, kde si děti mohou půjčit kvalitní kola značky Specialized a vyzkoušet jízdu na dráze simulující přírodní i městské překážky.

Děti se pod vedením zkušených lektorů naučí, jak se zachovat v neočekávaných situacích a seznámí se se základními bezpečnostními pravidly, jejichž součástí je například správné vybavení, kontrola stavu kola před jízdou včetně funkčnosti brzd.

Dopolední program bude v NC Eden koncipovaný pro školy, odpolední naopak pro rodiny s dětmi. Připraveny jsou rovněž interaktivní doprovodné aktivity, které zabaví návštěvníky všech věkových skupin.

Exhibici i autgramiáda

Každou hodinu předvede trialovou exhibici ambasador projektu Vlastislav Kabeláč Čiháček zvaný Čihi, mistr České republiky 2012 a Král cyklistiky 2012 pro trial. Doplňovat ho bude Martin Šimůnek. 

Bběhem dne proběhne i autogramiáda Vlasty “Kabeláče“ Čiháčka a Martina Šimůnka, kteří patří mezi legendy trialového sportu. Speciálním hostem, který 24. května zavítá na akci, je Jan Čelůstka, přední český triatlonista, účastník OH v Londýně.

V loňském roce se umístil na druhém místě v Mistrovství České republiky a na prvním místě v závodu Xterra.

Kdy:23.5.2013 – 24.5.2013, 9:00 – 18:00

Kde: Nákupní centrum Eden
U Slavie 1527, 100 00, Praha 10


Pohovory nanečisto. Šance pro ženy s trestní minulostí

9. prosince 2017 v 11:23

Mít záznam v Rejstříku trestů není ideální pozice pro nalezení práce. Navíc pokud máte ještě obrovské dluhy, malé sebevědomí a vyšší věk.

Dvě významná ocenění pro Vodní dům

4. prosince 2017 v 07:53

Vodní dům zvítězil v pátém ročníku soutěže o nejoblíbenější turistický cíl Česka v kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu.

Cena Přístav za rok 2017 zná své držitele

2. prosince 2017 v 10:53

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) udělila 30. listopadu pět svých tradičních ocenění těm, kteří v sobě nalézají kromobyčejnou vůli podporovat mimoškolní práci s dětmi a mládeží.

Lidé pomocí Nadačního fondu Pečovatel letos zajistili potřebným 5648 hodin asistenční péče

28. listopadu 2017 v 07:38

K Nadačnímu fondu Pečovatel se v letošním roce přidalo pět známých osobností, které nyní v roli patrona pomáhají s financováním péče pro nemocné či nemohoucí klienty. I díky nim se v letošním roce vybralo přes 700 000 korun, které putují přímo na úhradu služeb...

Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství

27. listopadu 2017 ve 12:27

Po nákupní horečce na Black Friday do Česka letos podruhé přichází Giving Tuesday – světový svátek dárcovství a nejštědřejší den v roce. Celý svět včetně Česka se spojí s jediným cílem, aby pomáhal a vrátil společnosti něco dobrého zpět. Giving Tuesday si v Česku pod svá křídla vzala Asociace...

O čem děti nesní: Pro pomoc dětem zažívajícím domácí násilí

30. října 2017 v 11:02

Centrum Locika pořádá kampaň s názvem „O čem děti nesní.  Výtěžek je určen na pomoc dětem, které zažívají domácí násilí a přispívat na dětství bez násilí je možné až do 5. ledna 2018. 

NF Veolia oslavil Mezinárodní den seniorů na workshopu

22. října 2017 v 07:22

Minulý týden uspořádal NF Veolia v pořadí již třetí workshop ke svému programu Stále s úsměvem – Aktivně po celý život. Sešli se na něm jeho aktivní účastníci z různých neziskových organizací, projektů, obcí apod., které získaly letos nadační dary na uskutečnění svých projektů ve prospěch...

Další články
Nahoru