Dnes Pátek - zatazeno 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 10°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V dubnu začíná jarní čištění ulic, řidiči musí zavčas přeparkovat
Na blokové čištění upozorňují v ulicích přenosné značky. Zdroj foto: TSK Praha

V dubnu začíná jarní čištění ulic, řidiči musí zavčas přeparkovat

Pražská Technická správa komunikací (TSK) začne první dubnové pondělí s každoročním jarním blokovým čištěním ulic v metropoli. Dnes o tom informovala mluvčí TSK Barbora Lišková. Lidé budou muset jako každý rok kvůli čištění přeparkovat auta, na začátek prací v jejich ulici je s předstihem upozorní značky. Jako první přijdou příští týden na řadu některé ulice v Praze 2, 4, 6, 8, 9, 11, 15, 16 a 17. Následovat bude zbytek hlavního města. Pražská památková rezervace se bude čistit hlavně o víkendech.

Kromě chodníků a vozovek se bude uklízet také v rabátkách stromů a v pásech komunikační zeleně, tedy v celém uličním prostoru. „Tradičně půjde o celkový strojní i ruční úklid ulic po zimním období, kdy se odstraní zejména zbytky posypového materiálu a další nečistoty, které by během letních měsíců zvyšovaly v ulicích prašnost,“ popsala Lišková.

Stejně jako v minulých letech budou řidiči muset během čištění přeparkovat svá vozidla.  Na čištění je upozorní dopravní značení, které se v ulicích objeví vždy v týdenním předstihu. Jedná se o přenosné značky „Zákaz zastavení“, kde je na dodatkové tabulce uveden důvod umístění a datum s časem čištění od 8 do 15 hodin. Konec bývá zpravidla dříve, než ve tři hodiny odpoledne, někdy zákazové značky z uklizené lokality zmizí už kolem poledne.

V některých blocích se používá i přenosné dopravní značení „Zóna s dopravním omezením“ a „Konec zóny s dopravním omezením“, které v některých místech nahradí velkou řadu přenosných dopravních značek „Zákaz zastavení“ s dodatkovou tabulkou. Jedná se příkladně o parkovací plochy s omezeným počtem vjezdů.

V prvním týdnu stroje a pracovníci úklidových čet vyčistí některé ulice v Městských částech Praha 2, 4, 6, 8, 9, 11, 15, 16 a 17. V dalších týdnech se čištění rozšíří i do zbylých částí Prahy podle předem schváleného harmonogramu. Čistit se budou Městské části Praha 1 až 17. Úklid Pražské památkové rezervace (PPR) na území Prahy 1 Praha 1 a části Prahy 2 proběhne převážně o víkendech. „V období velikonočních svítků od 7. do 10. dubna se čištění přeruší a v žádném bloku úklid probíhat nebude,“ upřesnila mluvčí TSK.

Další část úklidu bude na podzim, začne v září a skončí v listopadu i s úklidem spadaného listí.


Autor: Jan Puci

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Praha 15 připravila interaktivní mapu autovraků

11. února 2024 v 17:30

Co je vrak motorového vozidla? Jak se zahajuje řízení, kterým se zjišťuje, zda vozidlo vrakem je či není? Jak se zjišťuje majitel vozidla, když SPZ na vozidle chybí? Jak dlouho od zahájení odstranění trvá? Co se s vozidlem děje po jeho odstranění z ulice a kdo odstranění...

Další články
Nahoru