dnes
Čtvrtek - skorojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
V dubnu startuje jarní blokové čištění ulic, sledujte zákazové značky
Čištění ulic po zimní pauze opět brzy začíná. Foto: archiv TSK

V dubnu startuje jarní blokové čištění ulic, sledujte zákazové značky

Za dva týdny začne v ulicích Prahy blokové čištění komunikací, které potrvá až do podzimu. Jedná se o celkový strojní a ruční úklid ulic po zimním období. Řidiči musí sledovat přenosné značky informující o zákazu stání v den, kdy čištění probíhá.

Za dva týdny začne v ulicích Prahy blokové čištění komunikací, které potrvá až do podzimu. Jedná se o celkový strojní a ruční úklid ulic po zimním období. Řidiči musí sledovat přenosné značky informující o zákazu stání v den, kdy čištění probíhá.

„Na vytipovaných blocích začneme zkušebně používat přenosné dopravní značení IP25a a IP25b Konec zóny s dopravním omezením, které by mělo v některých místech nahradit velkou řadu přenosných dopravních značek „zákaz zastavení“ s dodatkovou tabulkou,“ uvedl ředitel Technické správy komunikací Ladislav Pivec.

cisteni-komunikaci-zacatek

Zóna s dopravním omezením

cisteni-komunikaci-konec

Konec zóny s dopravním omezením

Blokové čištění startuje v pondělí 4. dubna v městských částech Praha 2, 4, 5, 6, 9, 11, 15 a 16. V dalších dnech se rozšíří i v částech Prahy 7 a 8.
Úklid Pražské památkové rezervace na území městských částí Praha 1 a 2 proběhne vždy o víkendu. Doba čištění je od 8 do 15 hodin. TSK doporučuje motoristům sledovat dočasné dopravní značení v ulicích. Jedná se o přenosné značky zákaz zastavení, kde je uveden datum a čas. Řidiči je budou potkávat vždy sedm dní před zahájením blokového čištění v konkrétní ulici.

Kdo si nepřeparkuje, může ho to stát peníze. Auto mu sice nebude odtaženo, ale při čištění může být za asistence strážníků dočasně umístěno na odtahové auto a následně vráceno na své místo. Za tuto manipulaci se účtuje 1300 korun.

Podrobné informace o blokových čištěních v dané lokalitě lze nalézt také na www.tsk-praha.cz v odkazu Plán letního čištění komunikací. Uživatel si může zadat buď název ulice a následně se objeví datum blokového čištění, nebo naopak zadá konkrétní den a zobrazí se všechny lokality, ve kterých bude čištění probíhat.

Mimo sledování přenosného dopravního značení je další z možností, jak si zajistit včasné informace o blokovém čištění, služba TSK-INFO. „Tato služba je bezplatná, kterou poskytujeme Pražanům již několik let. Uživatel po registraci dostane do zadané emailové adresy informace o chystaném blokovém čištění v jím zvoleném úseku vždy v dostatečném předstihu,“ dodává Ladislav Pivec.

Odkaz na tuto službu TSK-INFO naleznou zájemci na hlavní stránce společnosti www.tsk-praha.cz. K aktivaci služby je nutná jednoduchá registrace, po vyplnění registračního formuláře je zájemci zaslán e-mail na adresu jím uvedenou v registračním formuláři se žádostí o autorizaci. Autorizovaný uživatel se může následně přihlásit a po přihlášení si nastaví zasílání požadovaných informací.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru