dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
V dubnu startuje blokové čištění ulic. Nadzvednutí překážejících aut přijde řidiče draho
Ilustrační foto: archiv

V dubnu startuje blokové čištění ulic. Nadzvednutí překážejících aut přijde řidiče draho

Jako každý rok začne i letos v dubnu blokové čištění komunikací. Jedná se o celkový strojní a ruční úklid pražských ulic. V těch se již brzy začnou objevovat zákazové značky, které budou celý týden před čištěním upozorňovat řidiče, aby v dané ulici v určitý den neparkovali mezi osmou a patnáctou hodinou. Pokud budou tuto výzvu ignorovat, může to provětrat jejich peněženku.

Blokové čištění startuje v úterý 7. dubna v městských částech Praha 2, 4, 5, 6, 7, 9, 11, 13 a 15 a dále. Podrobné informace o blokových čištěních v dané lokalitě lze nalézt také na  www.tsk-praha.cz v odkazu Plán letního čištění komunikací.

Uživatel si může zadat buď název ulice a následně se objeví datum blokového čištění, nebo naopak zadá konkrétní den a zobrazí se všechny lokality, ve kterých bude čištění probíhat.

I když se při blokovém čistění auta již několik let neodtahují, i tak může přijít ignorování zákazu parkování řidiče draho. Provádí se takzvaný technický úkon, při kterém je překážející auto umístěno dočasně na odtahové místo a následně vráceno na stejné místo. Majiteli auta je potom naúčtováno 1300 korun.

Mimo sledování přenosného dopravního značení je další z možností, jak si zajistit včasné informace o blokovém čištění, bezplatná služba TSK-INFO. Uživatel po registraci dostane do zadané emailové adresy informace o chystaném blokovém čištění v jím zvoleném úseku vždy v dostatečném předstihu.

Odkaz na tuto službu TSK-INFO naleznou zájemci na hlavní stránce společnosti www.tsk-praha.cz. K aktivaci služby je nutná jednoduchá registrace, po vyplnění registračního formuláře je zájemci zaslán e-mail na adresu jím uvedenou v registračním formuláři se žádostí o autorizaci. Autorizovaný uživatel se může následně přihlásit a po přihlášení si nastaví zasílání požadovaných informací.


Další články
Nahoru