Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V dubnu na silnicích v Praze zemřeli čtyři lidé, meziročně o dva více
Ilustrační foto: archiv HZS Praha

V dubnu na silnicích v Praze zemřeli čtyři lidé, meziročně o dva více

V dubnu zemřeli při dopravních nehodách v Praze čtyři lidé, o dva více než ve stejném období loni, kdy platila opatření proti šíření nemoci covid-19, včetně omezení pohybu lidí. Od začátku roku si nehody v metropoli vyžádaly devět životů. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.

V celé republice v dubnu na silnicích zahynulo 39 lidí. V meziročním srovnání to je o 15 více, upřesnil dnes ČTK dubnovou statistiku nehodovosti ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Více než polovina z dubnových obětí nehod připadla na řidiče a spolujezdce v osobních autech.

Podle Zlého zemřelo 12 řidičů aut a devět spolujezdců. Vedle toho zahynul jeden řidič nákladního auta a jeden spolujezdec v kamionu, čtyři motorkáři, tři cyklisté a devět chodců.

Policisté řešili v Česku ve sledovaném měsíci zhruba 7400 dopravních nehod, meziročně o necelých 400 více.

V Praze počet dubnových nehod meziročně klesl o 64 na 1304. Těžce zraněno při nich bylo 15 lidí a lehce 166 lidí. Celková škoda byla vyčíslena na zhruba 93 milionů korun, což je pod ročním průměrem.

Mezi čtyřmi dubnovými oběťmi je například padesátiletý muž, který zemřel 26. dubna při večerní nehodě na Pražském okruhu.

Nejčastějšími příčinami nehod bylo nepřizpůsobení jízdy a nedání přednosti. Nejvíce nehod se v Praze stalo úterý 12. dubna, celkem 67.


Autor: ČTK

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru