Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - oblacno 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
V dubnu na silnicích v Praze zemřeli čtyři lidé, meziročně o dva více
Ilustrační foto: archiv HZS Praha

V dubnu na silnicích v Praze zemřeli čtyři lidé, meziročně o dva více

V dubnu zemřeli při dopravních nehodách v Praze čtyři lidé, o dva více než ve stejném období loni, kdy platila opatření proti šíření nemoci covid-19, včetně omezení pohybu lidí. Od začátku roku si nehody v metropoli vyžádaly devět životů. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.

V celé republice v dubnu na silnicích zahynulo 39 lidí. V meziročním srovnání to je o 15 více, upřesnil dnes ČTK dubnovou statistiku nehodovosti ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Více než polovina z dubnových obětí nehod připadla na řidiče a spolujezdce v osobních autech.

Podle Zlého zemřelo 12 řidičů aut a devět spolujezdců. Vedle toho zahynul jeden řidič nákladního auta a jeden spolujezdec v kamionu, čtyři motorkáři, tři cyklisté a devět chodců.

Policisté řešili v Česku ve sledovaném měsíci zhruba 7400 dopravních nehod, meziročně o necelých 400 více.

V Praze počet dubnových nehod meziročně klesl o 64 na 1304. Těžce zraněno při nich bylo 15 lidí a lehce 166 lidí. Celková škoda byla vyčíslena na zhruba 93 milionů korun, což je pod ročním průměrem.

Mezi čtyřmi dubnovými oběťmi je například padesátiletý muž, který zemřel 26. dubna při večerní nehodě na Pražském okruhu.

Nejčastějšími příčinami nehod bylo nepřizpůsobení jízdy a nedání přednosti. Nejvíce nehod se v Praze stalo úterý 12. dubna, celkem 67.


Autor: ČTK

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Včera v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru