dnes
Úterý - jasno
18°C
zítra
Středa - jasno
19°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
21°C
V Domě pro seniory se bude splachovat dešťovou vodou
Nádrže na dešťovou vodu. Foto: P5

V Domě pro seniory se bude splachovat dešťovou vodou

Minulý týden byly pod dvůr Raudnitzova domu v Hlubočepech, který se přestavuje na Dům pro seniory s pečovatelskou službou, osazeny 4 speciální kapacitní nádrže na dešťovou vodu. Ta se poprvé v historii městské části bude využívat ke splachování WC v domě.

„Půjde tak nejenom o snížení provozních nákladů v důsledku úspor pitné vody, ale zejména jdeme naproti řešení problému s klimatickou změnou. Obdobně připravujeme využití dešťovky a také šedé vody, která vzniká při recyklaci vody pitné, v rámci přípravy projektu stavby nové školy v území nově vznikajícího Smíchov City," řekl místostarosta Tomáš Homola.


Praha 10 hledá svou dominantu

Včera v 11:31

Městská část pokračuje v hledání své dominanty. Budovu či místo, které pro ně symbolizují Prahu 10, vybírají na sociálních sítích sami občané. Z návrhů, které už poslali, postoupilo osm nejčastějších do týdenního „play – off“. To odstartovalo dnes, v neděli 12. dubna večer bude...

Tisíc litrů dezinfekce v Praze 13

3. dubna 2020 ve 13:19

Praze 13 se podařilo zajistit dalších 1000 litrů dezinfekčního prostředku Anti-COVID.

Praha 2: Dvojka srdcem pomůže samoživitelkám a samoživitelům

1. dubna 2020 ve 21:55

Samoživitelkám a samoživitelům, kteří kvůli krizovým opatřením nemohou vykonávat svou práci nebo živnost a ocitají se tak bez prostředků, chce prostřednictvím nadačního fondu Dvojka srdcem pomoci druhá městská část. 

Další články
Nahoru