dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - oblacno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
V Praze byly nalezeny dvě zavražděné ženy. Jedna pod Vyšehradem, druhá v Hloubětíně
Vratislavova ulice v Praze 2. V domě blíže k historickému Vyšehradu (v pozadí) byla nalezena mrtvá žena. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

V Praze byly nalezeny dvě zavražděné ženy. Jedna pod Vyšehradem, druhá v Hloubětíně

Včera večer kolem jednadvacáté hodiny nalezli policisté ve Vratislavově ulici v Praze 2 mrtvou mladou ženu. Podle kriminalistů zemřela násilnou smrtí a podezřelá osoba s největší pravděpodobností opustila místo činu mezi pondělním a úterním odpolednem.

„Oděv pachatele musel být velmi znečištěn krví, takového specifického markantu si mohli kolemjdoucí všimnout. Policisté žádají veřejnost o jakoukoli informaci k pohybu podezřelé osoby, která z bytu odešla neznámým směrem,“ uvedla tisková mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Kriminalisté nevylučují, že by k rychlému opuštění místa činu využila například i prostředků MHD. Poměrně blízko jsou tramvajové zastávky Albertov a Výtoň, svižnou chůzí je to zhruba deset minut ke stanici metra Karlovo náměstí a přes areál Vyšehradu čtvrt hodiny ke stejnojmenné stanici metra.

Případ si na místě převzali detektivové z pražské mordparty a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu vraždy. „Informace k podezřelé zakrvácené osobě, která se v tuto dobu pohybovala v okolí místa vraždy, přijmou policisté na tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně policie,“ dodala Rösslerová.

Mrtvá žena ležela u křoví

Včera kolem půl čtvrté odpoledne přijali policisté oznámení od strážníků městské policie, že náhodný kolemjdoucí nalezl v ulici Na Obrátce ženu bez známek života ležící u křoví. Na místo proto vyrazili policisté z místního oddělení včetně kriminalistů z výjezdové skupiny třetího policejního obvodu a nakonec i detektivové z pražského krajského ředitelství.

Podle přivolaného koronera zemřela žena s největší pravděpodobností násilnou smrtí. Na případu pracují detektivové z oddělení násilné kriminality z třetího policejního obvodu. K dispozici už mají prvotní výsledky provedené soudní pitvy - na smrti dosud neznámé ženy se s největší pravděpodobností podílel především alkohol.

Ovšem podrobné závěry pitvy včetně toxikologických a histologických vyšetření očekávají kriminalisté během druhé poloviny měsíce února. Podle kriminalistů byla žena v minulosti kontrolována policisty v zahrádkářských koloniích nebo vybydlených budovách. Na zjišťování její totožnosti stále pracují i kriminalisté z oddělení pátrání po osobách.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru